Akták: |
|
Kulcsszavak: |
Az Alkotmánybíróság megvédte a plakáttörvényt
Az Alkotmánybíróság elutasította a településkép védelméről szóló úgynevezett plakáttörvény ellen 55 országgyűlési képviselő által benyújtott indítványt.
Schiffer András - Vörös vonalon
Az Állami Számvevőszék az Alaptörvény 43. cikke alapján az Országgyűlés pénzügyi és gazdasági ellenőrző szerve, illetőleg nem minősül a 2010.évi XLIII.tv. 1.§ szerinti központi államigazgatási szervnek. Ebből fakadóan, a január 1-jén hatályba lépő, a közigazgatási perrendtartásról szóló 2017.évi I. tv. (Kp.) 4.§ (1) és (7) bekezdései alapján
a számvevőszéki döntések miatt rendes bírói út nem vehető igénybe.
A plakátadó mentén is hasad a magyar politika
Míg a kormánypárti városokban jellemzően a maximum adómértéket vetik ki januártól, Salgótarján egyelőre nem fizettet közterhet.
Közszolgák a plakátháborúban
Sem az ÁSZ, sem az ügyészség nem vette észre, hogy változott a törvény
Már nincs hatályban az a szakasz az egyesülési törvényben, ami konkrétan utalt arra, hogy az ügyészség törvényességi ellenőrzési hatáskörében bírósághoz fordulhat egy párt működésével kapcsolatban. Egy erre való utalás azonban benne maradt a párttörvényben, és így az Állami Számvevőszék szerdán mégis az ügyészséghez fordult.
Simicska valamit jelezni akar
Simicska Lajos, az ország egyik legismertebb oligarchája, Orbán Viktor korábbi legszorosabb szövetségese, majd 2015 februárja óta legádázabb ellenfele ma hajnalban ismét gecinek nevezte Orbánt. Több jel alapján is egyértelműnek tűnik, hogy Simicska átgondolta, mit csinál.
Plakátháború: perek tucatjait indíthatja Simicska
Magyar György ügyvéd szerint jogsértő, ahogy a kormányhivatalok leszedik a Jobbik plakátjait, és azokat is, amelyek csak hasonlítanak rá.
Titkolják, mennyi közpénzt költöttek plakáttalanításra
Nem árulják el a kormányhivatalok, hogy mennyit költenek közpénzből a kormánykritikus hirdetések eltávolítására, de a számla tízmilliós is lehet. Főleg, ha beigazolódik, hogy az eljárás jogértő volt.
Válaszolt a Jobbik, hogyan lett hirtelen rengeteg plakáthelye
Ahogy arról már írtunk, saját tulajdonú plakáthelyein folytatja a plakátkampányát a Jobbik, ezzel kikerülve a Jobbik plakátkampánya ellen hozott törvényt, amely megtiltotta, hogy a piaci ár alatt, kedvezményesen vásároljanak megjelenést politikai pártok plakátcégek felületein.
De honnan lett hirtelen 1100 saját tulajdonú plakáthelye egy politikai pártnak, kitől és mennyiért?
Megkérdeztük a párt sajtóosztályát, ahonnan szombat délelőtt ezt a választ kaptuk:
"A Jobbik konkrétan megvett, megvásárolt 1100 reklámeszközt, vagyis óriásplakát berendezést."
"Több cégtől vásároltuk meg a reklámeszközöket."
"Az reklámeszközök beszerzése adásvételi szerződéssel, részletfizetési konstrukcióban történt. A finanszírozást egyelőre hitel felvétele nélkül, saját erőből, a részünkre biztosított állami támogatásból oldjuk meg. A konkrét összeg üzleti titok részét képezi."
Jobbikos szlogenek kerültek ki a plakátokra, Lázár listázást rendelt el
Olyan plakátok kerültek ki országszerte, amelyek a Jobbik béruniós kezdeményezésére rímelnek. A párt azt mondja, nincs köze a hirdetésekhez, a plakáttörvény miatt nem is lehet. Lázár János közben elrendelte, a kormányhivatalok írják össze az összes köztéri felületet.