Akták: |
Visszautasította az Alkotmánybíróság Török Márk alkotmányjogi panaszát
Az Alkotmánybíróság (AB) öttagú tanácsa július 10-én visszautasította Török Márk, a volt szegedi HÖK-elnök indítványát. Török még akkor fordult bírósághoz, amikor a Szegedi Tudományegyetem rektora 2016-ban megsemmisítette az őt megválasztó választmányi határozatot. A másodfok akkor helybenhagyta az elsőfokú határozatot, ezután Török az AB-hoz fordult.
Nem álltak meg Török Márk vádjai
Nyomozás indult az EHÖK-elnök vádjai miatt, de megszüntették - vajon miért?
A bíróság szerint sem lehet tovább HÖK-elnök a leválthatatlan Török Márk
Tavaly októberben írtuk, hogy ismét Török Márkot választotta a szegedi egyetem hallgatói önkormányzata (EHÖK) elnökké. Török olyan régóta tölti be ezt a posztot, hogy 2015-ben gyakorlatilag rá (is) szabtak egy korlátozó törvénymódosítást, ami legfeljebb négy évben szabja meg, hogy mennyit lehet valaki HÖK-elnök. Az egyetem meg is semmisítette a megválasztását, majd az egyetem 12 dékánja is felszólította őt távozásra. Török erre támadó válaszlevelet írt.
Török Márk leválthatatlan a HÖK-elnöki posztról
Ismét Török Márkot választotta a szegedi egyetem hallgatói önkormányzata (EHÖK) elnökké, közölte a szervezet sajtófőnöke. Patai Ádám azt írta, "az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat rendes választmányi ülése lezajlott, 2 pályázat érkezett be az EHÖK elnöki poszt betöltésére, az egyik pályázó még a választás előtt visszalépett".
SZTE: nyomozás a jogsértések miatt
Rendőrségi ügy lett a Szegedi Tudományegyetem és a szervezet hallgatói önkormányzatának (EHÖK) elnöke közti belháborúból – tudta meg a Magyar Nemzet. Júniusban az intézmény több dékánja nyilvánosan szólította fel lemondásra Török Márk EHÖK-elnököt. Török válaszul nyílt levelet írt, amelyből a Párbeszéd Magyarországért szerint megállapítható, hogy konkrét tudomása van az egyetem alkalmazottai által elkövetett jogsértő magatartásokról, ezért feljelentést tettek, amely miatt nyomozás indult.
Török Márk megfellebbezte a kirúgását
Török Márk szegedi HÖK-elnök bírósági felülvizsgálatot kezdeményezett az őt az elnöki székből elmozdító egyetemi döntés ellen. Miután megírtuk, hogy egy tavalyi törvénymódosítás miatt minden bizonnyal törvénytelen volt Török legutóbbi elnökké választása, az egyetem megsemmisítette a választásról szóló HÖK-ös döntést. A tizenkét éve regnáló HÖK-elnök nem hagyja magát.
Nem vagyok törvényen kívüli betyár, ezek csak a rendszer hibái
Török Márk 12 éve a hallgatói önkormányzat elnöke Szegeden. Pályáját sok vitatott ügy kísérte, a legtöbbet a HÖK-höz köthető kocsmák miatt támadják. Néhány napja 12 helyi dékán szólította fel a távozásra a 30 éves hallgatót, mire ő szokatlanul kemény levélben vágott vissza. Azt mondja, eddig fontolgatta a távozást, de most már csak azért sem adja fel. Interjú.
Az egyetem kínos terhe – Török Márk örökös HÖK-elnök pályaképe
Már a szegedi rektor is arról beszél, hogy Török Márknak mielőbb távoznia kell posztjáról. Török most személyesen kommentálta nekünk kétes ügyekben bővelkedő pályáját.
Török Márk HÖK-elnöksége
Dömötör Máté
Haág Zalán
Mezei Csaba
Török Márk
Zelena András
FR 1968 Kft.
HM Vagyonkezelő Kft.
Pöcike Bt.
Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Hallgatói Önkormányzat
bíróság
hallgatói önkormányzat
hatalommal való visszaélés
ingatlan
jogalkotás
kárpótlás
oktatás
sport
zsarolás
Csongrád megye
Szeged
Az egyetem megsemmisítette a Török Márk megválasztásáról szóló határozatot
Szerdán írtuk meg, hogy egy törvénymódosítás értelmében szeptember óta legfeljebb négy évig lehet HÖK-özni. A tizenkét éve kirobbanthatatlan szegedi Török Márk tavaly őszi megválasztása a Szegedi Tudományegyetem rektora szerint is törvénysértő volt, ezért megsemmisíti az elnökválasztásról szóló HÖK-határozatot.
Tizenkét év után robbanthatják ki a hatalomból a szegedi HÖK-elnököt
Véget érhet Török Márk szegedi HÖK-elnök több mint tizenkét éves pályafutása. Egy tavaly őszi törvénymódosítás szerint legfeljebb négy évig lehet HÖK-özni, és ebbe az Emberi Erőforrások Minisztériuma szerint a módosítás előtti időt is bele kell számolni. Az egyetem azt írta, hogy be fogják tartani, amit az EMMI mondott, jelenleg vizsgálják, hogy milyen jogi lépésekre van szükség.