Lukács László polgármester kiemelte, hogy nincs megalapozott gyanú a hivatallal szemben.
Van, ahol hiába pályáznak a Magyar Falu Program keretében különböző fejlesztésekre, mert folyamatosan tartaléklistára kerülnek, majd elutasítják őket. Így van ez Kübekházán, Hernádszentandráson és a Hódmezővásárhely melletti Mártélyon is. Ezeket a településeket nem titkoltan ellenzéki érzelmű polgármesterek vezetik, szerintük nem kérdés, hogy ezért maradnak ki a pályázatokból. A Házon kívül riportja.
A Budapesti Temetkezési Intézet Zrt. 2011 óta reklámkampánnyal hívja fel a figyelmet a lejáró sírhelybérletek újraváltására – legutóbb csaknem 14 millió forint értékben. A kampány költsége azonban megspórolható lenne. A BTI ugyanis közszolgáltatói feladatai és jogszabályi kötelezettségeinek ellátása érdekében alig 19 ezer forintért beszerezhetné azon ügyfelek aktuális lakcímadatait, akiket címváltozás miatt nem tud postai úton elérni. Az olcsóbb és célzott megoldás helyett a kampány 9 éve része a BTI évi rendes kommunikációs beszerzéseinek, melyeket 2013-tól a Wise Advisory Group Kft. nyer meg. A legutóbbi, 2019-es beszerzés alkalmával a Wise egyetlen riválisa a saját neve helyett a későbbi győztes nevét írta a pályázati anyaga szerződéstervezetébe. A Wise Advisory Group megalakulása óta csak Fidesz-KDNP-s vezetésű önkormányzatok, illetve azok cégei által indított közbeszerzéseken nyert. A cég „piaci” ügyfelei is beszédesek: köztük volt már az Opus Global, a TV2 Csoport, a Konzum Private Equity, az Appennin Holding és a 4iG is.
Nyár óta egyetlen cég temethet a dunaújvárosi temetőben, az üzemeltető Dunaújvárosi Kegyelet Kft. Bár az elmúlt években több fejlesztést is kellett volna végezniük városi temetőben, ebből semmi nem valósult meg, és nyáron gond nélkül elengedte a közgyűlés a több tízmilliós tételt. Aztán úgy írták ki az új közbeszerzést, hogy csak ők pályázhatnak, teljesen kiszorítva a másik két városi céget. Ezzel párhuzamosan azt is bejelentették, hogy a vállalkozás tulajdonosa elindul a Fidesz színeiben az egyik körzetben az önkormányzati választáson. Miért lett ilyen drága a temetés a Fejér megyei városban és mi köze ennek a választáshoz?
Közel kétszázharminc millió forintból épített új ravatalozót Kiskunfélegyháza. A másfél hónapja ünnepélyesen átadott épületet a város legjelentősebb önkormányzati pénzből finanszírozott beruházása volt 2017-ben, ám a falakról az eső máris több helyen lemosta a festéket, máshol pedig alulról áznak a falak. A helyiek a közösségi médiában panaszkodnak a ravatalozó állapotáról; a polgármester szerint egyszerűen még nem fejeződtek be a munkálatok.
Letöltendő börtönnel sújtotta a Pécsi Törvényszék kedden nem jogerősen a pécsi temetkezési vállalat volt ügyvezetőjét és társát a cégnek okozott 46 millió forintos vagyoni hátrány ügyében.
Tizenhét olyan idősek otthona van, ahol több urnát helyeznek egy sírba, ezekből egy kivételével mindegyikben feltüntetik a sírhelyeken az elhunytak neveit – derült ki a szociális ügyekért és a társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár, Czibere Károly által júniusban elrendelt vizsgálatból, amelyről a Magyar Nemzet számolt be.
Elsikkaszthatták azokat a pénzeket, amelyeket a lakók fizettek be.
Sikkasztás miatt indított büntetőeljárást a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság a péceli Ady Endre utcában található idősek otthonában történtek miatt – közölte lapunkkal a hatóság.
Tovább gyűrűzik a péceli temetőbotrány. Már a polgármester is vizsgálódik, hogy miért tették át közös sírba a helyi idősotthon halottjait.