Erőltetett menetben fejleszti a magyar hadiipart a kormány és kedvenc üzletfelei. A túlközpontosítás sokszor rossz válaszokat szül, pedig az ország biztonsága és a teljes szektor jövője a tét.
Döbbenetesen rosszul költik néha az adófizetők pénzét. És nem csak olyan helyeken, mint Kína vagy akár Magyarország: őrült és értelmetlen német projektek is rákerültek a listánkra.
A 2016-ban Panama-iratok néven elhíresült kiszivárgott adathalmaz alapjaiban rengette meg a világpolitikát, az offshore-bili annyira kiborult, hogy államfő is mondott le miatta. Most megérkezett a folyatás, a szigetországok adatain alapuló Paradise-iratok, amiben szintén a híres emberek, fontos politikusok, gigacégek, és különböző államok offshore-költései szivárogtak ki.
Nemcsak a kubai piacra segíti a magyar termelők betörését, Vietnamban is felkarolja a magyar exportot a Külgazdasági és Külügyminisztérium cége, a Magyar Nemzeti Kereskedőház. A cég ugyanis 134,6 millióból Vietnamban, Ho Si Minh-városban tervez létrehozni egy irodát, ahol négyen dolgoznak majd és 143 millió forintból két fő foglalkoztatásával Kanadában is létrejön egy iroda a Magyar Nemzet értesülése szerint.
Kisebb mozgalom indult Kanadában egy magyar állampolgárságú afgán férfi megsegítésére, akit tíz év után adtak ki a helyi hatóságok Magyarországnak. A szomszédok pénzt gyűjtenek, a helyi országgyűlési képviselő pedig leveleket írogat. A férfit csalással és tizenötszörös sikkasztással gyanúsítják, a családja szerint viszont Magyarországon veszélyben foroghat az élete.
Tizenkét évvel a bírósági tárgyalások startja után peren kívüli egyezséggel ért véget Joanna Gaultieri kanadai külügyi tisztviselő-whistleblower kálváriája. Az egyezség részleteit titokban tartják.