language

Személyek:

Hunvald György highlight_off
Kékessy Georges Sándor highlight_off

Hunvald György

Hunvald György (Hunwald György) (Budapest, 1965. július 7.) jogász, Budapest VII. kerületének korábbi MSZP-s polgármestere. 1994 márciusában lépett be az MSZP-be, 1995-től 1998-ig a VII. kerületi MSZP elnökségének tagja, 1998-tól elnöke. 2000-től vezetője az MSZP VI–VII–VIII. kerületi alapszervezet küldöttcsoportjának. 2009. februártól előzetes letartóztatásban volt hűtlen kezelés vádjával. 2010 novemberében emeltek ellene vádat. A vádpontok közt százmilliós csalástól kezdve kerékbilincsek levetetéséig sokféle bűncselekmény szerepel. Az ügyészség szerint Hunvaldék bűnszervezetben dolgoztak. A Fővárosi Törvényszék 2012. február 24-én, 3 év elteltével hozott elsőfokú ítéletet az ügyben. Hunvald Györgyöt a bíróság az ingatlanokkal kapcsolatos csalás vádjában felmentette. Ugyancsak felmentette 1 rendbeli folytatólagosan elkövetett magánokirat-hamisítás, illetve 1 rendbeli vesztegetés vádja alól. Ugyanakkor bűnösnek találta a lakáskiutalások és a szerződések kapcsán hivatali visszaélésben, hűtlen kezelésben és magánokirat-hamisításban. Hunvaldot 2014-ben a Kúria jogerősen egy év börtönbüntetésre ítélte két rendbeli hivatali visszaélés miatt az erzsébetvárosi ingatlanpanama ügyében. 2015-ben pedig a Szegedi Ítélőtábla jogerősen két és fél év börtönt szabott ki rá hűtlen kezelésért és hivatali visszaélésért az önkormányzat nevében kötött valótlan tartalmú szaktanácsadói szerződések miatt, amelyek mögött nem volt valódi teljesítés. Később az utóbbit a Kúria formai okokból hatályon kívül helyezte. mivel egyesíteni kellett volna az ellene zajló büntetőeljárásokat. Az ügyben hozott ítéletek Hunvaldot jelentős vagyoni hátrányt okozó, folytatólagosan elkövetett hűtlen kezelés miatt letöltendő börtönbüntetésre és pénzbírságra ítélték, ám a három előzetesben törtött év beszámítása miatt Hunvaldnak nem kellett börtönbe vonulnia. 2023-ban a Kúria megsemmisítette az összes, őt eddig elmarasztaló ítéletet, mivel törvénysértések sora történt az eljárásokban (bűnösségéről ugyanakkor nem hozott döntést).

2014. július 1-jén lemondott kerületi elnöki posztjáról, és az önkormányzati választásokon sem kívánt indulni. 2016. júliusában Hunvaldot újra az erzsébetvárosi MSZP elnökévé választották, a pártból végül 2019 nyarán lépett ki. Időközben jogászként ledoktorált és dr. Hunwald György néven tevékenykedik. (Wikipedia)

Kékessy Georges Sándor

A Kékessy család közeli jó barátja az Orbán családnak. Az '56-ban 18 évesen Svájcba emigrált Kékessy Dezsővel Orbán Viktor felesége, Lévai Anikó első munkaadóján, Szász István Attilán keresztül került kapcsolatba. Szásznak ügyvédi irodája volt, az ő elvált felesége, Mayer Aranka teregette ki 2005-ben az Orbán család tokaji földügyeit. Akkor híresült el a Szárhegy Dűlő - Sárazsadány - Tokajhegyalja Kft., amelyben Kékessy Dezső és Szász mellett a botrány kirobbanásáig Lévai Anikó is tulajdonos volt. Ma már ez is az ifjabb Kékessy, Georges Sándor érdekeltsége. Kékessy Georges Sándor neve felbukkant a Hunvald-perben is (a VII. kerületi volt szocialista polgármester ingatlanpanamájában), de a bíróság már a tárgyalás előtt elévültnek minősítette a terhére rótt közokirat-hamisítást. (Vs.hu)

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [10]  Oldalak:   1

Szembesítésözön a Hunvald-perben

Az egyik tanú szerint az MSZP-s expolgármester is kapott százmillió forint kenőpénzt, de a koronatanú cáfolta az állítást

Hunvald-ügy: Fidesz-SZDSZ háttéralkuról is beszélt a vád tanuja

Nagy György szerint "a VII. kerületben az történt, amit Gál György akart", az SZDSZ és a Fidesz között pedig szóbeli háttér-megállapodás volt az erzsébetvárosi ingatlanügyekről. A Hunvald-ügy keddi tárgyalásán a vád tanúja elmondta: gyakran előfordult, hogy a szavazásokról hiányzott egy-két szocialista képviselő, így az SZDSZ és a Fidesz együtt már többségben volt.

Hunvald-ügy: Fidesz-SZDSZ paktumról beszélt a vád tanúja

A vád tanúja az önkormányzati ingatlanpanamákra vonatkozó vádpont kapcsán a Hunvald György volt erzsébetvárosi szocialista polgármester és társai elleni büntetőperben a helyi SZDSZ és Fidesz közötti szóbeli háttér-megállapodásról beszélt.

Így ültök ti

A bíróság előtt lévő politikaközeli büntetőügyek közül csak a múlt héten indult Hunvald-perben születhet igazán elrettentő ítélet.

"Saját részére is jó üzleti lehetőséget látott" - részletek a Hunvald-ügy vádiratából

Jól felépített, korrupt politikusok segítségével működtetett ingatlanspekulációs rendszer működött évekig Erzsébetvárosban, ahol értékes belvárosi házak estek ki az önkormányzat kezéből, és hoztak több tízmilliós hasznot - néha egyetlen nap alatt - új tulajdonosaiknak és az ügyletekben segédkező önkormányzati embereknek - derül ki a Hunvald György egykori polgármester és 24 másik vádlott elleni vádiratból, amely az [origo] birtokába került.

Fideszes politikus is vádlott a Hunvald-ügyben

Hunvald György egykori szocialista polgármester után Lipcsey György, Tiszaújváros fideszes önkormányzati képviselője is börtönbe kerülhet az erzsébetvárosi ingatlanügyben.

Az erzsébetvárosi ingatlanpanama háttere - Kiment a ház az ablakon

Az erzsébetvárosi önkormányzat mintegy másfél éven keresztül pályázat nélkül, áron alul, off-shore cégek közbeiktatásával adott el házakat a lakók feje felett.

Az SZDSZ-es frakcióvezető kétszázmilliója

Hivatalos személyként összesen 195 millió forint támogatást, azaz kenőpénzt kért és kapott egy vállalkozótól a megalapozott gyanú szerint Gál György erzsébetvárosi SZDSZ-es frakcióvezető a kerületi gazdasági bizottság elnökeként...

PPP: pénz, piac, panama

Házaló önkormányzatok – Ingatlanspekuláció

Találatok: [10]  Oldalak:   1