Kulcsszavak: |
|
Akták: |
Az állam az utolsó leheletet is kiszorította volna Kishantosból, de nem sikerült
Az állam 14 millió forintért pereskedett hat éven át, ennyit akartak kipréselni a kisemmizett kishantosi gazdaságból, nem is akármilyen címen. Elbukták a pert.
Kishantos és a Greenpeace jogerősen pert nyert a magyar állammal szemben
Budapest, 2020. október 8. – A Fővárosi Törvényszék jogerős döntése alapján Kishantos és a Greenpeace Magyarország ma pert nyert a magyar állammal szemben. A mai döntés megerősítette a Pesti Központi Kerületi bíróság korábbi ítéletet, mely elutasította a magyar állam keresetét, és kimondta, hogy a magyar állam által felhozott vádak megalapozatlanok. [1] A magyar biogazdálkodás fellegvárának számító kishantosi ökogazdaság kálváriája 2013-ban indult, amikor egy jogszabályokat sértő eljárás során a gazdaság elveszítette a földjeit. A ma véget ért peres eljárás öt éven át zajlott, ebből négy évig halasztották. A perben a magyar állam valótlan vádak alapján 14 millió forintot és ennek kamatait akarta megfizettetni a Kishantosi Vidékfejlesztési Központtal és az őket támogató Greenpeace Magyarországgal.
Másodfokon is az államnak adtak igazat a Kishantos-ügyben
Másodfokon is helybenhagyta a Fővárosi Törvényszék Gazdasági Kollégiuma a kishantosi földhaszonbérleti pályázatokkal kapcsolatos perben hozott ítéletet, közölte hétfőn a törvényszék. Az elsőfokon meghozott döntésről itt írtunk.
Másodfokon is elkaszálták a biogazdaságot
Másodfokon is veszített a kishantosi ökogazdaság ma a Fővárosi Törvényszéken abban a perben, amelyet termőterületei elvesztése után kezdeményezett a Nemzeti Földalapkezelő Szervezettel (NFA) és az állammal szemben. A bíróság az elsőfokú ítéletet lényegében helybenhagyta. Az ökogazdaság várhatóan a Kúriához fordul jogorvoslatért
Csoda történt Kishantos ügyében
Első fokon 16 millió forintos kártérítésre kötelezte a Nemzeti Földalapkezelő Szervezetet a Fővárosi Törvényszék két évvel a kishantosi gazdasággal folytatott per kezdete után.
Veszített a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet a kishantosi perben
A minisztérium húzásával befagyott a Kishantos által indított per
Átmenetileg félbeszakad a Kishantosi biogazdaság által az állam ellen, elszámolási kötelezettség miatt indított per, mivel időközben megszűnt a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet (NFA), így nincs kivel pereskedni – derül ki a bírósági végzésből.
Semmissé válhatnak az állami földeladási szerződések
A Nemzeti Földalapról szóló törvény számos pontjának megsemmisítését kérte az Alkotmánybíróságtól a Fővárosi Törvényszék, mert a bíróság álláspontja szerint azok az alaptörvénybe ütköznek. Ha az AB helyt a törvényszék kérésének, semmissé válnak a földbérleti szerződések és a 270 milliárdért eladott állami földre kötött adásvételek.
Van, amikor nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy a Fidesz szeretné
Simicska Lajos egyik nyilatkozata szerint meglepő ugyan,de Magyarországon még mindig jogállam van, és tényleg úgy tűnik, a kormánypártok sokszor ütköznek falakba, ha bírósági ügyekről van szó. A Mahir hirdetőoszlopaitól a nagyot mondó államtitkárokig sokféle politikai színezetű presztízsügyben veszítettek, összeszedtük a legfontosabbakat.
Pitiáner bosszút álltak Kishantoson a kormányzati kegyencek
A Mező Vidék Bt. földbérleti szerződését június 17-én semmisnek nyilvánította a Fővárosi Törvényszék, ám a Kishantosi Vidékfejlesztési Központ egyik korábbi bérleményét megszerző vállalkozást mindez nem zavarja: mintha mi sem történt volna, arattat a táblán.