Noha Magyarországon az idén kiemelkedő mértékben nőnek a fizetések, az államtitkárok juttatása minden képzeletet felülmúló módon emelkedett egy év alatt.
Makacsul tartja magát a pletyka, hogy Puskás András, Rogán Antal kabinetminiszter bizalmasa, egykori belvárosi alpolgármester 15 millió forint körüli végkielégítéssel távozott még februárban az Eximtől (a Magyar Export-Import Bank Zrt. és a Magyar Exporthitel Biztosító Zrt. intézménypárosától). Ez három havi lelépti díjnak felelne meg, hiszen a Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter által felügyelt állami banknál Puskás vezérigazgató-helyettesi posztot töltött be, és távozásakor havi 4,6 millió forint volt az alapbére.
A fideszes Csiba Gábort, egykori Borsod megyei kórházvezetőt Pintér Sándor belügyminiszter miniszteri biztossá nevezte ki tavaly, 2017 áprilisában, majd 2018. március 31-ig meghosszabbította a kinevezését. Ezzel Csiba a Belügyminisztérium miniszteri biztosaként lett felelős a büntetés-végrehajtási egészségügyi központ kialakításáért és felügyeletéért. Csiba Gábor tehát miniszteri biztos, ám ezzel párhuzamosan a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei közgyűlés tagja jelenleg is.
A 24.hu szerdán írta meg, hogy az Erzsébet-táborokat működtető egyházi hátterű alapítvány főnöke a Balaton-part egyik legdrágább szálláshelyét bérelte. Hornyák, aki tavaly óta egyszemélyben az alapítvány főtitkára és a gyermektáborok fenntartásáért felelős kft. ügyvezető igazgatója is, egy napi 110 ezer forintos bérleti díjjal hirdetett luxusvillából járt be dolgozni a zánkai táborba.
A rászoruló gyerekek üdültetését végző alapítvány főtitkára a Balaton-part egyik legdrágább szállásáról jár be nap mint nap a zánkai irodájába.
Szivek Norbert állásai és juttatásai:
Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt., 2015 februárjától vezérigazgató: havi 5 millió, egy év alatt 60 millió forint
Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt., 2015 februárjától igazgatósági tag: havi 350 ezer forint, egy év alatt 4,2 millió forint
Mol Nyrt., 2015. áprilisától felügyelőbizottsági tag – tavaly összesen 14,9 millió forint
Richter Gedeon Nyrt., 2016. áprilisától igazgatósági tag: havi 520 ezer forint
Magyar Posta Zrt., 2016 augusztusától igazgatósági tag: havi 450 ezer forint
Magyar Villamos Művek, 2015 májusától igazgatósági tag: havi bruttó 180 ezer forint, de a tiszteletdíját nem veszi fel
Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetség, 2015 decemberétől igazgatósági tag, havi 395 ezer, évi 4,7 millió forint (nem válaszoltak arra a kérdésre, hogy felveszi-e a tiszteletdíját)
Panrusgáz Gázkereskedelmi Zrt., igazgatósági tag – nem tudni, mennyit keres, mert megkeresésünkre nem válaszoltak.
Jól indul az év a Parragh-házaspárnak. Néhány napja lett az MNB Monetáris Tanácsának tagja Parragh Bianka, Parragh László pedig a most megalakult Nemzeti Versenyképességi Tanácsba kapott mandátumot. De ahogy Parragh Biankának nincs a monetáris tanácsi tagság szempontjából értelmezhető közgazdasági tapasztalata, úgy Parragh László pályája is éppen azt bizonyítja, hogy kereshet az ember sokat akkor is, ha a versenyszférában kudarcot vallott.
A Kúria jogerős ítélete szerint az oroszlányi képviselő-testület 2015-ben jogszabályellenesen állapította meg a polgármester illetményét, emiatt a város vezetője két év alatt 5,2 millió forint többletjuttatást vehetett fel – közölte a Komárom-Esztergom megyei kormánymegbízott.
Bakondi György Patrik egy állami tulajdonú vízmű vezérigazgatója lett.
Az egyre zsugorodó felsőoktatás is magán hordozza a Fidesz-kormány kézjegyét, többek között a kancellári pozíció létrehozásával. Tavaly októberben, mikor az új poszt új embereit bejelentették, Balog Zoltán emberi erőforrás miniszter azt mondta: a menedzser-szemléletet szeretnék erősíteni a felsőoktatásban. A tudomány és az oktatás kérdéseit meghagyták a rektoroknak, a kassza kulcsát viszont odaadták a kancellároknak, Palkovics László felsőoktatásért felelős államtitkár szerint ezzel a magyar munkaerőpiacon létrehoztak egy új menedzser-típust.