Nincs több titok – már ami a máltai offshore vállalkozások végső haszonhúzóinak személyét illeti. Egy pénzmosás elleni uniós direktívának köszönhetően ugyanis kinyílt a törpeállam hivatalos cégjegyzéke. A Válasz Online öt olyan érdekeltséget is talált az adatbázisban, amely egyértelműen a Habony Árpád-féle üzleti csoporthoz tartozik. Az érintett gazdasági társaságok persze évek óta színmagyar, Fidesz- és államközeli bizniszeket bonyolítanak; csak azért lehetett szükség a „nemzetköziesítésükre”, hogy adót optimalizáljanak velük, illetve ideig-óráig láthatatlanná tegyék a tulajdonosaikat. Bónusz: a Habony-kör ebben a máltai hálózatban egyesült Zelles Sándorral, aki a Gyurcsány-éra főbizalmijaként a Kincstári Vagyoni Igazgatóságot vezette. Ma pedig egyebek mellett az a feladata, hogy kivegye a pénzt a TV2 műsorgyártójából.
A tavaly alakult Századvég Konjunktúrakutató a minap csaknem 10 milliárdos megbízást kapott a kormányzattól.
Halkó Gabriella egyre több Habony-közeli cégnél kap pozíciót, ezúttal a Századvég Konjunktúrakutatónál állítottak fel felügyelőbizottságot, és abban lett tag.
Volt élettársával, Jáksó Lászlóval együtt az üzletasszony a kormányfői tanácsadó, Habony Árpád baráti körébe tartozik.
Az elmúlt hónapokban igazgatósági tag lett azokban a cégekben, amelyek az ugyancsak a baráti körhöz tartozó Szalay-Bobrovniczky Kristófhoz kerültek, így a vasúti kocsikat gyártó és mesés egyiptomi megbízást elnyert Magyar Vagonban, és ugyanilyen pozíciót kapott a hazai szerencsejáték-biznisz zászlóshajójában, a Las Vegas Casino Zrt.-ben.
Megkérdeztük a kormányt, hogy jelenleg ki a néhai Andy Vajna kaszinóinak tényleg tulajdonosa. A nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter válasza alapján Vajna Tímea, pedig a nyilatkozatokból úgy tűnik, nem sok köze van az özvegynek ahhoz, hogy mi történik a még 60 milliárd forinttal kecsegtető bizniszben.
A NER-hez kötött legismertebb vállalatok Orbán Viktor kormányra kerülése óta akkorát növekedtek, amekkora emelkedést csak ritkán látni. Mészáros Lőrinc cégei mellett látványosan kilőttek az Orbán Viktor családjához, valamint Andy Vajnához, Garancsi Istvánhoz, Szíjj Lászlóhoz, és Paár Attilához köthető társaságok is. A számokat látva nehezen hihető az, hogy Magyarországon piacgazdaság működik.
Andy Vajna 67 milliárd forintosra becsült vagyona elsősorban média- és filmipari érdekeltségekből, kaszinókból, ingatlanokból, étteremből áll össze. De vajon egyben marad-e a már ma is szerteágazó birodalom, és milyen szerepe lesz a Vajna-cégek jövőjében a feleségének, a közeli munkatársaknak, illetve a NER-nek? Vagyis annak a kormányközeli „közösségnek”, amelyet sok esetben Andy Vajna valójában megtestesített.
Tőkét von ki Andy Vajna a belvárosi ingatlantulajdonos Bár-Co. Kft.-ből. A cég perben állt a Mahart-székházban szintén résztulajdonos Apáczai 2005 Kft.-vel, ami 2016 óta Tiborcz István és Szivek Norbert érdekeltsége. Úgy fest, velük végül sikerült megállapodni.