language

Intézmények:

DemNet Alapítvány highlight_off

Akták:

Kormány vs. Norvég Alap highlight_off

Kormány vs. Norvég Alap

Kormány vs. Norvég Alap

2014 tavaszán a KEHI a Miniszterelnökség utasítására kezdte el a Norvég Civil Támogatási Alap által támogatott szervezetek vizsgálatát, melynek végén több szervezetet feljelentett. A vizsgálatot a hivatalos kommunikáció miatt azért kezdeményezte – a látszat szerint – Lázár János, mert az NCTA-támogatásokat kezelő konzorcium egyik tagja, az Ökotárs Alapítvány esetében LMP-s kötődést és emiatt politikai elfogultságára utaló körülményeket véltek felfedezni. A KEHI-vizsgálat törvénytelensége miatt – mely az NCTA működésére vonatkozó nemzetközi megállapodásból következik – több más, Norvég Alap által támogatott szervezet visszautasította az adatszolgáltatást a KEHI részére, Szabó Tímea, az Együtt-PM társelnöke pedig hivatali visszaélés miatt feljelentést tett.

2014 augusztusában a KEHI vizsgálata során talált szabálytalanságok miatt sikkasztás gyanújával nyomozás indult az Ökotárs Alapítvány ellen, majd szeptember 8-án a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) házkutatást tartott az Ökotárs, illetve egy másik, Norvég Alap pályázatokat ellenőrző konzorciumi tag, a Demokratikus Jogok Fejlesztéséért Alapítványnak (DemNet) irodájában. (A Budai Központi Kerületi Bíróság 2015 elején – helyt adva az Ökotárs panaszának  – kimondta a razzia törvénytelenségét.)

2014 őszén a KEHI költségvetési csalás gyanújával a NAV-nál is feljelentést kezdeményezett, amely az érintett konzorciumi szervezetek adószámának felfüggesztését eredményezte. Pár hónappal később a bíróság döntésével a szervezetek visszakapták adószámukat, a nyomozást pedig 2015 őszén a NAV bűncselekmény hiányában megszüntette az Ökotárs Alapítvány és a többi, 17 vizsgált szervezettel szemben – a lezárult ügyészségi vizsgálat csupán adminisztrációs hibákat tárt fel a norvég pénzeket felhasználóknál. Később kiderült, hogy a KEHI-vizsgálatot eredetileg személyesen Orbán Viktor miniszterelnök kezdeményezte

2015 decemberében Norvégia és Magyarország között paktum született a Norvég Alappal kapcsolatban; ebben a magyar kormány írásbeli garanciát vállalt, hogy nem éri atrocitás a norvégok által támogatott civileket. A 2014-15-ös forrásbefagyasztást követően 2016-tól ismét megkezdődtek a tárgyalások a két állam között, mivel azonban egészen a 2021-es határidőig nem sikerült megegyezniük abban, hogy a pályázók közül melyik szervezet legyen a független alapkezelő (a magyar kormány nem fogadta el, hogy a pályázaton legtöbb pontot elérő Ökotárs Alapítvány kapja a megbízást), a magyar állam végül 77 milliárd forint támogatástól esett el

A az így kieső Norvég Alap helyett a kormány 2021-ben egy új pályázati alapot hozott létre, a Városi Civil Alapot, melynek 4 milliárdos keretösszegéből jellemzően Fidesz-közeli szervezetek részesülnek.


 

 

 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [26]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Egy éve vegzálja a kormány a civileket - Csak a gonoszság maradt

Egy év dzsungelharc: meddig tart a kormány-Ökotárs háború?

2014. április 8-án Lázár János akkori miniszterelnökségi államtitkár norvég EU-ügyi miniszternek írt levelével kezdődött a Norvég Civil Támogatási Alap odaítéléséről döntő konzorcium elleni kormányzati támadássorozat. A norvég támogatású civilek csütörtökön este "ünnepelték" az évfordulót.

Egyelőre visszakapta adószámát az Ökotárs a bíróságtól

Kitűzte a bíróság a tárgyalást az Ökotárs Alapítvány, az Autonómia Alapítvány és a DemNet Alapítvány adószám-felfüggesztésének ügyében – közölte az Ökotárs kedden, miután kézhez kapták a bírósági végzést.

Tovább működhet az Ökotárs Alapítvány

Hétfőn kapta kézhez az Ökotárs Alapítvány a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság végzését, mely szerint a bíróság kitűzte a tárgyalást az Ökotárs és konzorciumi partnerei – az Autonómia Alapítvány és a DemNet Alapítvány – adószám-felfüggesztésének ügyében- közölte Móra Veronika, az Ökotárs vezetője.

Új vizsgálatokat kaptak a nyakukba a norvég alapos civil szervezetek

Két támogatott szervezetnél a NAV, kettőnél az ügyészség indított újabb eljárást. Ez már a sokadik ügy a norvég pénzt osztó és az azt költő szervezeteknél, szinte már követhetetlen, hány eljárás folyik ellenük. Az Ökotárs vezetője nem árulta el, melyik szervezeteknél van új vizsgálat.

Az ügyészség és a NAV vizsgálja a Norvég Civil Alap támogatottjait

A NAV és az ügyészség vizsgálja több, a Norvég Civil Alap által támogatott civil szervezet működését – hangzott el az alap támogatásainak elosztását koordináló konzorciumot vezető Ökotárs Alapítvány háttérbeszélgetésén.

Lázárék megállapodtak Svájccal - újra utalják a civilpénzeket

Január közepétől hozzájuthatnak a pénzükhöz a Svájci-Magyar Civil Alapok (SMCA) pályázatain nyertes szervezetek, miután a Miniszterelnökség átmeneti megállapodást kötött Svájccal - idézi a Napi Gazdaság információját a hvg.hu. E szerint a pénzeket nem az Ökotárs társulása kezeli majd, hanem a Széchenyi Programiroda.

BELTERJES OSZTOGATÁS FOLYT AZ ÖKOTÁRS-GALAXISNÁL, AZ ELLENŐRZÉST VÍZBETÖRÉSRE HIVATKOZVA BLOKKOLTÁK

A norvég pénzeket osztogató konzorciumi partnerének, az Autonómia Alapítványnak is folyósított pénzkölcsönt az Ökotárs Alapítvány – tudta meg a PestiSrácok.hu. Információink szerint az Autonómia bankszámláján négymillió forintos kölcsön landolt, a pénz az “EU forrásokkal a romák integrációjáért” program előfinanszírozásához kellett az alapítványnak. Portálunk úgy tudja, Móra Veronikáéktól az az Energia Klub Egyesület is kapott hétmillió forintot, amelynek elnöke Foltányi Zsuzsa, az Ökotárs alapítója, stratégiai tanácsadója. Az egyesületnek utófinanszírozott pályázatok megvalósításához volt szüksége az hitelre.

Kehi-botrány: lefülelt civilek?

Nem egyértelmű, milyen jelentést kapott a kormány a Kehitől a Norvég Civil Támogatási Alap pályázatainak átvilágításáról, az viszont valószínűsíthető, hogy a dokumentumból többféle verzió is készült. Számos jel utal rá, hogy a kormányoldali sajtó nem azt a változatot kapta meg, amely a hivatal honlapjára fölkerült.
Találatok: [26]  Oldalak:   1 2 3   >  >>