Több százezer távol-keleti vendégmunkás behozatalában érdekelt a kormány az erőltetett iparosítás miatt. A toborzás javában zajlik, a munkaerő-kölcsönzést vagy -közvetítést jórészt kormánybarát cégek szervezik. Mindeközben a kormány változatlanul „migránsgettókkal” riogatja a közvéleményt.
480 ezer forint költséggel sikerült gyakorlati helyet találni néhány hétre az egyébként elképesztő módon keresett programozóknak.
Jogerősen pert nyert a Belügyminisztériummal szemben a K-Monitor, ennek köszönhetően egy 1464 soros táblázatból derülnek ki a koronavírus kapcsán elköltött közpénzek útjai. Az uniós vakcinabeszerzéseket szerepeltetik a kiadások között, de a kínai és orosz oltóanyagok ára kimaradt. Az viszont látható, mennyi ment el maszkra, vagy éppen az 5 milliárdból felépült kiskunhalasi járványkórház állagmegóvására.
Újabb jól tejelő munkát nyert el a 4iG. Ezúttal köznevelési és szakképzési intézmények korszerű, és egységes vezeték nélküli hálózati infrastruktúrájának kialakítása a feladat a "konvergencia régiókban", vagyis Budapesten és Pest megyén kívül az ország minden részén lévő, köznevelési és szakképzési intézményekben.
A munkát uniós forrásból fizetik, a GINOP program keretében, összértéke 3,3 milliárd forint.
A 4iG-t a Mészáros Lőrinc barátjaként is ismert Jászai Gellért vezeti. Cége a koronavírus-korszak kezdetével sem veszített a lendületéből:
márciusban egymilliárdos munkát nyertek a NAV-tól,
áprilisban 422 milliósat a Paks II Zrt.-től,
májusban 3,7 milliárdosat a Nébihtől,
szintén májusban 970 milliósat a NISZ-től,
júliusban 4,2 milliárdosat az IKK Innovatív Képzéstámogató Központ Zrt.-től,
szintén júliusban pedig 1,1 milliárdosat, megint csak a NAV-tól.
A munkát uniós forrásból fizetik, a GINOP program keretében, összértéke 3,3 milliárd forint.
Folytatódik a 4iG év végi sikerszériája: újabb közbeszerzésen nyert Jászai Gellért informatikai cége, ezúttal 2,38 milliárd forintért szerződhet a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökséggel.
“Microsoft-ügy, mindenki benne van!”– a legújabb korrupciós botrány részleteit magyarázó Facebook-bejegyzést tett közzé az öt éve zöld dossziéjával a cégláncolatos áfabotrányt kirobbantó Horváth András, egykori NAV-elemző, aki azóta Magyarország legismertebb közérdekű bejelentőjének számít. Horváth jelenleg az uniós forrásból megvalósuló, korrupciógyanús projektek után nyomozó Hadházy Ákos független képviselő munkáját segíti.
A teljes államigazgatást megfertőzhette a Microsoft szoftverek közbeszerzései körül dagadó visszaélési botrány. Az állam kormányközeli cégektől túlárazva vehette az összes licencet, az amerikai cég legalábbis ezt is vizsgálja. Minden dokumentumot bekértek, az unió is vizsgálódni kezdhet.
A kormány (egész pontosan a fejlesztési minisztérium) háttérintézménye, a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ) 191 millió forintért vásárol “idős gondozottak ellátására alkalmas vészjelző-segélyhívó karpereceket” az azokhoz tartozó rendszerrel együtt – derül ki az uniós közbeszerzési értesítőben megjelent hirdetményből. A beszerzés az Idősügyi Infokommunikációs Modellprogram részét képezi, ez az a program, aminek keretében hátrányos helyzetű településeken élő idősek informatikai eszközöket, internet-hozzáférést, informatikai oktatást kapnak.