language

Személyek:

Antal Attila highlight_off

Kulcsszavak:

közbeszerzés highlight_off

Antal Attila

Antal Attila (1955. február 24. – ) menedzser, a Vértes Volán Zrt. korábbi vezérigazgatója. 2007–2008 között a Budapesti Közlekedési Zrt. (BKV) vezérigazgatója volt. 2010 januárjában a BKV-nál elkövetett hűtlen kezelés gyanújával a rendőrség őrizetbe vette. Áprilisban kiegészítették a gyanúsítást és így már bűnszervezetben elkövetett hűtlen kezelés miatt nyomoznak ellene. 2017. szeptemberében az ítélőtábla Antal Attilára, mint harmadrendű vádlottra folytatólagosan elkövetett hűtlen kezelés bűntette, valamint hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt az első fokú büntetést két évre súlyosbította, mellékbüntetésként négy évre eltiltotta a gazdálkodó szervezet vezetője foglalkozástól.


(Wikipédia) (fotó: csepel.info)

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [67]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7   >  >>

Négyes metró: az adófizetők bűnhődhetnek a 2006-os tenderek szabálytalanságai miatt

A négyes metró építésével kapcsolatos, a kormány által pénteken publikált OLAF-jelentés alapján a gigaprojekttel kapcsolatos szabálytalanságok politikai felelőse egyértelműen a Demszky-féle fővárosi vezetés, a jogi felelősség pedig az általa irányított BKV akkori vezetői terhelheti. Medgyessy Péter ex-miniszterelnök nevesítése további alap arra, hogy a kormány a majdani visszafizetésért baloldali politikusokat hibáztathasson. Még akkor is, ha az OLAF által tett megállapítások nagyrésze nem vesztegetést, hanem a magyar infrastrukturális közbeszerzéseken megszokott szabálytalankodást takar. A legdurvább korrupciós ügyekben a jelentés nagyon szűkszavú: nem derül ki belőle, voltak-e a jelenlegi kormánypártokhoz közel álló kedvezményezettjei is a gyanús szerződéseknek. Ezeken az ügyeken a magyar ügyészség mintha csigalassúsággal dolgozna.

Többet lophattak a 4-es metrónál, mint amit visszafizettethet az EU

Mintegy 167 milliárd forintos károkozást tárt fel a 4-es metró beruházása során jelentésében az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF), az Európai Bizottság pedig 76,6 milliárd forintos büntetés megfizetésére kötelezheti Magyarországot - közölte Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára.

Hagyó-per: terítéken az 'irányított közbeszerzés'

A BKV Zrt.-nek jelentős kárt okozó takarítási szerződésre vonatkozó, korábban módosított vádpont bizonyítási eljárását folytatta kedden a Kecskeméti Törvényszék a Hagyó Miklós egykori szocialista főpolgármester-helyettes és társai ellen folyó perben.

Hagyó-per: az ügyvezető nem hibáztatja magát

Korábbi ügyvezető igazgatója nem tartja hibásnak cégét, a C. C. Soft Kft.-t a mai napig nem rendeltetésszerűen működő HÉV utastájékoztató rendszer kiépítésében – hangzott el a tanú folytatólagos meghallgatásán a Hagyó Miklós egykori szocialista főpolgármester-helyettes és társai elleni per keddi tárgyalásán a Kecskeméti Törvényszéken.

Nokiásdoboz: hol volt, hol nem volt

Elhangzott egyszer egy történet valamilyen nokiásdobozról, amibe éppen tizenötmillió forint fér bele. Az MSZP 2010-es csúfos választási vereségének az egyik oka ez volt. A koronatanú későbbi vallomása szerint viszont nem is létezett semmilyen doboz. Az egy éve folyó BKV-per így egyre átláthatatlanabbá válik.

Hagyó-per: Elfelejtette a vádlott, hogy hamisan nem vádolhat

Bár a kihallgatás elején kioktatták, hogy vallomásában másokat hamisan nem vádolhat, folyamatosan nem oktatták ki a hamis vádról, ezért mondott valótlanságokat – állította a Hagyó-per újabb tárgyalásán, a Kecskeméti Törvényszék előtt Regőczi Miklós, amikor a bíróság felolvasta a nyomozás során tett terjedelmes, feltáró vallomását.

Hagyó folyamatosan tagad

Hagyó Miklós észrevételezte: őt egyedül Antal Attila vallomása alapján gyanúsították, majd vádolták meg, de a nyomozás során sohasem szembesítették vele.

Bővült Sziebert bűnlajstroma

Ismét vesztegetéssel, összesen pedig hat bűncselekmény elkövetésével gyanúsítja a rendőrség Sziebert Györgyöt. A BKV Zrt. előzetes letartóztatásban lévő volt jogi igazgatója a nyomozás legfrissebb adatai szerint tavaly nyáron egy bankvezetőnek, illetve egy ingatlanforgalmazó cégnek fizetett két és fél millió forint kenőpénzt, hogy fél áron megvehessen egy értékes budai ingatlant.

FKF-botrány: Batiz sem járt rosszul? + Videó

Batiz András megerősítette, hogy tanácsadó cége valóban dolgozott az elmúlt években a Fővárosi Közterület-fenntartó vállalatnak. A társaságot közbeszerzés nélkül bízták meg, a díjazásról a volt kormányszóvivő – titoktartási kötelezettségére hivatkozva – nem beszél.

Demszky nem lát, nem hall, de beszél

Nem érzi magát felelősnek Demszky Gábor főpolgármester azért, mert a választók által rábízott főváros vagyonát szétlopták az orra előtt. Demszky annak kapcsán beszélt erről a Blikknek, hogy a BKV után immár a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt.-nél is nyomozni kezdett a rendőrség.
Találatok: [67]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7   >  >>