Személyek: |
|
Kulcsszavak: |
A NER már egy névtelen milliárdost is kitermelt a leggazdagabb magyarok új listájára
A 100 Leggazdagabb magyar listáján jelentősen növelte előnyét Mészáros Lőrinc, az első tízben nagyon ugrott előre Jellinek Dániel. A 100-ak összvagyonának csak a az egy éves növekménye akkora, mint amekkora az első ilyen listán szereplők összes vagyona volt 2002-ben. A lista egyik szereplője inkognitót kért, de van tippünk, ki lehet.
Balásy Gyula
Bige László
Csányi Sándor
Felcsuti Zsolt
Gattyán György
Hermann Kamilla
Jászai Gellért
Jellinek Dániel
Kasza Lajos
Kis-Szölgyémi Ferenc
Lázár János
Lévai Anikó
Mészáros Lőrinc
Orbán Ráhel
Rogán Antal
Szalay-Bobrovniczky Kristóf
Széles Gábor
Szíjj László
Veres Tibor
4iG Nyrt.
B+N Referencia Zrt.
Indotek Group
Miniszterelnöki Kabinetiroda
hirdetés
klientúra
közbeszerzés
média
támogatás
vagyonosodás / vagyonnyilatkozat
Újabb NER-milliárdos vág bele a mezőgazdaságba
A leggazdagabb magyar vállalkozók listáján előkelő helyen álló, eddig az építőiparban hasító vállalkozó vásárolta be magát egy agrárcégbe.
Csányi Sándor
Lázár János
Lekeny György
Mészáros Lőrinc
Rencsár Kálmán
Szabó István (Hódmezővásárhely)
CBA
FAKT AG.
Floratom Holding Kft.
Floratom Kft.
Floratom Termelő és Értékesítő Szövetkezet (TÉSZ)
Floratom Tomato Kft.
GF Vagyonkezelő Kft.
Grosswiese Zrt.
KIR Consulting Kft.
Rencsár Ménes Kft.
Soltút Kft.
építőipar
klientúra
közbeszerzés
mezőgazdaság
támogatás
Bács-Kiskun megye
Bezenye
Csongrád megye
Győr-Moson-Sopron megye
Hegyeshalom
Solt
Szeged
Kétszeres áron vásárolja a műtrágyát a Lázár János felügyelte Ménesbirtok Csányiék cégétől
Napok óta a műtrágyáról beszélnek a fideszes politikusok, és azt ismételgetik, hogy mindennek az oka „Bige László, aki a magyar piacon szinte egyedüliként állítja elő a műtrágyát, a kartellezés során jelentős jövedelmet vont el a gazdáktól, kihasználva monopolhelyzetét”. A Lázár János felügyelte Ménesbirtoknál is duplájára drágult a műtrágya – csak épp azt nem Bige szállítja, hanem Csányi Sándorék cége.
Pintér és Csányi bizalmi embereitől bérel raktárépületet a rendőrség
A kispesti raktár előbb Garancsi István érdekeltsége volt, ám az Orbán Viktort is reptető nagyvállalkozó túladott rajta. Új tulajdonosi körhöz került a Sinvest Hofa Kft., mellyel sok évre szóló bérleti szerződést kötött Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK). Először a Népszava számolt be arról kispesti, Hoffher Albert utcai bűnjel- és autóraktárról, melyet a rendőrség egy Garancsi István közvetett tulajdonában álló cégtől vesz bérbe, méghozzá milliárdokért.
Szállodaépítések közpénz-milliárdokból, de közbeszerzés nélkül
Vissza nem térítendő milliárdokat oszt ki a kormány magáncégeknek szállodaépítésekre, de a nagyvonalú közbeszerzési törvény miatt sok esetben a szerencsés nyertesnek még közbeszerzési eljárást sem kell kiírnia, így házon belül intézhető, hogy hova vándorolnak a pénzek.
Mindenre akad példa: van olyan szálloda, ahol volt közbeszerzés (igaz, csak egy ajánlattal), van olyan szálloda, ahol két közbeszerzést terveztek, de a másodikat már nem kellett megtartaniuk a törvényi változások miatt, és van olyan szállodalánc is, amelyik bár milliárdokat kapott a kormánytól komplett felújításokra, mégsem kell átlátható, nyílt eljárásban kiválasztania a kivitelezőjét.
MTÜ-féle Kisfaludy-pályázat legnagyobb nyertese, az Opus Global Nyrt.-n keresztül Mészáros Lőrinc felcsúti üzletember érdekeltségébe tartozó Hunguest Hotels Zrt. is, hogy nem kell közbeszerzésekkel foglalkozniuk. Pedig tavaly tavasszal derült ki: 14 vidéki szállodát összesen 17,7 milliárd forint vissza nem térítendő állami támogatásból újíthatnak fel.Adott esetben tehát az is előfordulhatna, hogy Mészáros Lőrinc szállodás cége megbízta Mészáros Lőrinc építőipari cégét, hogy közpénz-milliárdokból újítsa fel a szállodákat. Az OTP bank tulajdonában lévő hotel felújítását és átalakítását 536,5 millió forint vissza nem térítendő közpénzzel támogatta a kormány.
Persze arra is akad példa, hogy egy szállodaépítés az elejétől a végéig közbeszerzéssel történik. Például hamarosan fogadja a vendégeket a Grand Hotel Esztergom, amely Hernádi Zsolt Mol-vezér érdekeltsége. S talán az első olyan luxusszálloda lesz, amely építési költségeinek jelentős részét a Kisfaludy-pályázatokon kiosztott, vissza nem térítendő közpénz-milliárdok fedezték.
A 2,8 milliárd forintos támogatást a Solva Property Ingatlanfejlesztő és Hasznosító Kft. kapta az MTÜ-től. A Solva Property konkrétan a Solva Magántőkealap tulajdonában van, ami a Gran Private Equity Zrt. által kezelt magántőkealap. A Gran Private Equity pedig Hernádi Zsolt többségi érdekeltsége. Az építkezés kivitelezője a Garancsi István tulajdonában lévő Market Építő Zrt. lett (csak ők tettek ajánlatot), a szerződés értéke pedig végül 7,6 milliárd forintnál állt meg.
800 milliárd forintnyi közbeszerzést nyert a NER a koronavírus-válság alatt
Miközben a világ a koronavírus-járványra figyelt, a nagy NER-építőcégeknél ment tovább az élet, mint a vírus előtt. Szíjj László, Mészáros Lőrinc, Garancsi István és Paár Attila társaságai a válság kezdete óta mintegy 800 milliárd forintnyi tenderen szerepeltek sikeresen, de nemcsak innen érkezett pénz, több támogatási programban is jutottak nekik források, bár ezek aprópénznek tűnnek az állami megbízások mellett.
Kisfaludy-program
Csányi Sándor
Garancsi István
Hernádi Zsolt
Matolcsy Ádám
Mészáros Lőrinc
Paár Attila
Szíjj László
Varga Lajos
Végh Gábor
Adventor Hotel Kft.
Balaton Bútor Kft.
CDHT Hotel Projekt Kft.
Criterion Kft.
Duna Aszfalt Zrt.
Fejér B.Á.L. Építő és Szolgáltató Zrt.
Hunguest Hotels Zrt.
Kall Ingredients Kft.
Kisfaludy2030 Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt.
Külgazdasági és Külügyminisztérium
Magyar Közút Nonprofit Zrt.
Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ)
Market Építő Zrt.
Mészáros és Mészáros Kft.
Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő (NIF) Zrt.
Opus Global Nyrt.
Pannon Tessera Hospitalis Zrt.
Pharos ’95 Kft.
Valton-Sec Zrt.
VIRESOL Kft.
West Hungária Bau (WHB) Építő Kft.
ZÁÉV Zrt.
építőipar
gazdálkodás
idegenforgalom
klientúra
közbeszerzés
támogatás
útépítés
vasút
Mégis Csányi bizalmasának cége szállíthat 40 millió lőszert a honvédség pisztolyaihoz
A Védelmi Beszerzési Ügynökség megkötötte azt a kétmilliárd forintos megállapodást, amelyet korábban leállított kartellgyanú miatt.
Csányi OTP-s bizalmasának fegyverkereskedő cége elbukott egy kétmilliárdos üzletet
Tiltott összejátszás gyanúja miatt diszkvalifikálta a Védelmi Beszerzési Ügynökség az OTP Bank egyik fontos alkalmazottjának cégét egy közbeszerzésből. A Milipol Zrt. adta ugyan a legjobb ajánlatot a 9 milliméteres parabellum-lőszerek vásárlására indított eljárásban, az ügynökség azonban úgy ítélte meg, hogy az árakat egyeztette egy másik, az eljárásban résztvevő céggel, hogy megszerezhesse az üzletet. A szóban forgó cég alapítója is a Milipol vezetői köréhez tartozik.
A tízmilliárdos üzlet Mészáros és Csányi árnyékában
Az OTP múlt héten távozó vezérigazgató-helyettesének jó időzítéssel alapított cége tavaly három , összesen 80 milliárd forint értékű állami keretszersződésbe került bele.
Bankcsapda – Várhegyi Éva a „nemzeti” bankrendszer kockázatairól
Mennyire tették kockázatossá a magyar bankrendszert az utóbbi évek tulajdonosi változásai? – szegezte nekem a kérdést a Pénzügykutató 50. születésnapját megülő konferencia kerekasztal-beszélgetésének moderátora, Farkas Zoltán azt követően, hogy röviden ecseteltem a bankszektor „nemzetiesítésének” jelen állását.
Andy Vajna
Balog Ádám
Csányi Sándor
Garancsi István
Hegedüs Éva
id. Matolcsy György
Mészáros Lőrinc
Szemerey Tamás
Vida József
B3 Takarékszövetkezet
Budapest Bank Zrt.
Commerzbank Zrt.
Duna Takarék Bank Zrt.
Erste Bank
FHB Bank
Gránit Bank
Kereskedelmi és Hitelbank (K&H Bank) Zrt.
Magyar Export-Import Bank (Eximbank) Zrt.
Magyar Külkereskedelmi Bank (MKB) Zrt.
NHB Növekedési Hitel Bank Zrt.
OTP Bank Nyrt.
Raiffeisen Bank
Takarékbank Zrt.
adósság
bankok - pénzintézetek
EU
háttér
klientúra
közbeszerzés