language

Személyek:

Jákli Gergely highlight_off

Intézmények:

Közép-európai Épített Örökség Megőrző Alapítvány highlight_off

Közép-európai Épített Örökség Megőrző Alapítvány

Az alapítvány a régió műemléki védelemben nem részesülő, de magyar vonatkozásban jelentős kultúrális-történelmi értékkel bíró épületek védelmére jött létre. Kuratóriumi elnöke Magyar Levente, kuratóriumi tagjai Jákli Gergely, Kiss-Parciu Péter, Pacsay-Tomassich Orsolya és Virág Zsolt.

Az alapítvány tulajdonába került a MANEVI Zrt. és a Comitatus-Energia összesen közel 16 milliárd forint értékű részvénye, illetve számos egyéb állami vagyonelem, köztük a kormány által 9 millió euróért vásárolt lendvai wellnesskomplexummal.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [6]  Oldalak:   1

Tavaly 5,4 milliárd támogatást kapott a Szijjártó emberei által vezetett alapítvány

Azt viszont nem írták bele a beszámolójukba, hogy honnan kapták a pénzt. De annak köszönhetően összehoztak 5,8 milliárd forint profitot.

Újabb ingatlant vett Szlovákiában a Szijjártó embereivel kitömött alapítvány

A Közép-európai Épített Örökség Megőrző Alapítvány egyik leányvállalata idén februárban vásárolta meg a Bártfa (Bardejov) történelmi belvárosában található épületet. A rózsaszín sarokházban korábban évekig OTP-fiók üzemelt, most hosszú távú bérbeadásra kínálják ismeretlen összegért. A Szijjártó Péter külügyminiszter embereivel kitömött alapítványnak ezzel együtt már 26 ingatlana van öt környező országban, és csak Szlovákiában 14 darab.

Rózsadombi villába költözött a Szijjártó embereivel kitömött ingatlanos alapítvány

Leadta 2022-es pénzügyi beszámolóját a Közép-európai Épített Örökség Megőrző Alapítvány, valamint két cége, a Manevi Zrt. és a Comitatus-Energia Zrt. is. A korábban állami tulajdonú vállalatok 3,6 milliárd forint hasznot termeltek tavaly a kormány által létrehozott szervezetnek, amelyet Szijjártó Péter külügyminiszter emberei vezetnek. A beszámolókból az is kiderül, hogy tavaly egy közös, új székhelyre költözött az alapítvány és két cége. A főváros II. kerületében található ingatlan tulajdonosa Matolcsy György unokatestvérének cége.

Kastélyt és várromot is vett Szlovákiában a Szíjjártó embereivel kitömött alapítvány

Bethlenfalva, Késmárk, Lőcse, Nagykövesd, Trencsén: ezeken a felvidéki településeken szerzett meg újabb ingatlanokat a Közép-európai Épített Örökség Megőrző Alapítvány egyik leányvállalata. Így már 24 olyan épületről tudunk, amit a Magyar Állam által létrehozott alapítvány a Trianon előtt Magyarországhoz tartozó területeken vásárolt.

Összesen 16 külföldi ingatlanja van a közpénzzel kitömött alapítványnak, amit Szijjártó Péter helyettese vezet

Az idén bejegyzett Közép-európai Épített Örökség Megőrző Alapítványnak (KEÉÖMA) indulásként két állami céget és ezzel bő 15 milliárd forintnyi állami vagyont ajándékozott a kormány, majd ezt még kiegészítette közel 25 milliárd forint készpénzzel. Bár a Magyar Levente külügyi államtitkár által vezetett KEÉÖMA elvileg közfeladatot lát el azzal, hogy megvásárol és (majd) felújít magyar kötődésű ingatlanokat a Kárpát-medencében, a tevékenységéről semmi nem nyilvános, még honlapja sincs. Ennek ellenére annyi biztos, hogy az alapítványnak adott cégeknek és azok külföldi leányvállalatainak jelen ismereteink szerint összesen 16 darab ingatlanja van a környező országokban. Térképre tettük mindet, és felrajzoltuk az egyre bonyolódó céghálót is.

A kormány kiszervezte a 9 millió euróért megvásárolt szlovéniai wellnessközpontot is

Majd egy évvel az erről szóló törvény után megszületett a Közép-európai Épített Örökség Megőrző Alapítvány, és birtokába kerültek a neki szánt jelentős állami vagyonelemek. Köztük a 9 millió euróért vett lendvai wellnesskomplexum.
Találatok: [6]  Oldalak:   1