language

Kulcsszavak:

átláthatóság highlight_off
közérdekű bejelentés (whistleblowing) highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [68]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7   >  >>

A bizalmatlanság és a korrupció ördögi köre alakult ki Magyarországon

A magyarok 69 százaléka súlyos problémának tartja a kormányzati korrupciót, és több mint a felük elégedetlen azzal, ahogyan a magyar kormány fellép a jelenség ellen, a válaszadók 48 százaléka pedig fél attól, hogy milyen következményekkel kellene szembenéznie, ha jelentene egy korrupciós esetet – egyebek mellett ez derült ki a Transparency International (TI) Globális Korrupciós Barométer felméréséből. A 2020-as kutatásban az EU 27 tagállamában összesen több mint 40 ezer ember korrupcióval kapcsolatos vélekedését és tapasztalatait mérték fel. A Kantar közvéleménykutató cég végezte a felmérést, Magyarországon 901 embert kérdeztek meg, reprezentatív mintával dolgoztak, a lekérdezés ideje 2020. október-november volt. A felmérést az Európai Unió támogatta. A magyar válaszadók 69 százaléka szerint elég nagy vagy nagyon nagy probléma az állami korrupció Magyarországon. Az uniós átlag 62 százalék, mi a középmezőnyben vagyunk. A déli és keleti tagállamokban magasabb, az északi és nyugati országokban viszont sokkal alacsonyabb azoknak az aránya, akik nagy gondnak tartják az állami korrupciót.

Most hirdettek eredményt, de négy hónapja megmondtuk, kik nyerik a centrumkórházak tervpályázatát

Nem, nem vagyunk jósok, nyílt titok volt az építészszakmában, hogy kik nyerik majd a pályázatot. A nyertesek valószínűleg behozhatatlan versenyelőnyt szereztek azzal, hogy – egyébként a közbeszerzési törvény előírásaival ellentétesen – a pályázat előkészítésében is részt vettek.

Közérdekű bejelentők Magyarországon és az EU-ban: mit ér nekünk, aki sokat kockáztat értünk?

Van úgy, hogy az ember rájön, hogy valami jelentősebb disznóság folyik a környezetében, amit ellen valamit tenni kéne. Ismerünk például egy volt adóellenőrt, aki nem is olyan rég belefutott valamibe, amiről azt gondolta, hogy jelentősebb disznóság, és kitartóan próbálkozott azzal, hogy a rábírja azokat, akik tehetnek ellene, hogy tegyenek valamit.

Transparency International: Foglyul ejtették a magyar államot

Nincs örökre belénk ivódva a korrupció, de a kulturális minták megváltoztatásában az oktatásnak és a szabályoknak is nagy szerepe van – amiket persze be is kellene tartani – mondta a Mandinernek Martin József Péter, a Transparency International Magyarország ügyvezető igazgatója, akit a Quaestor-ügyről, az oligarchákról és a kormány korrupcióellenes stratégiájáról is kérdeztünk.

Nem tűrik tovább az állami korrupciót

Elsősorban azoknak kívánunk segíteni, akik tudnak a korrupcióról, esetleg munkahelyféltésből vagy zsarolás miatt kényszerűen részt is vesznek benne, de a rendszer természetét ismerve nem mernek a nyilvánosság elé lépni – így foglalta össze Vágó Gábor korábbi LMP-s képviselő, hogy „harcostársaival” miért kíván antikorrupciós szervezetet alapítani.

Egy éve nincs válasz: Miből „floridáztak” a debreceni városvezetők?

Évfordulóhoz érkeztünk. Egy éve a vagy.hu internetes hírportál cikkében ismertette, hogy számos debreceni városvezető tisztázatlan forrásokból Floridába utazott. A mai napig nem tudjuk, hogy milyen forrásokból tették ezt, a mai napig nem tisztázott, pontosan milyen célból és mennyiért - olvasható az Együtt – Korszakváltók Pártja debreceni szervezetének közleményében.
Találatok: [68]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7   >  >>