Lapok: |
|
Kulcsszavak: |
Korrupt kormánytisztviselőt buktatott le a titkosszolgálat
Korrupt kormánytisztviselőt buktatott le a titkosszolgálat - Korábban már hasonló miatt elítélték.
Jó biznisznek tűnik illegálisan nádat irtani a Balatonon
Szépen kelnek el sorban, százmilliós áron a nyáron illegálisan nádtalanított partmenti telkek Balatonakalin. A rendőrség nyomoz, a környezetvédelmi hatóságnál másodfokon pihen az ügy, a megbírságolt ingatlancég nem akarja helyreállítani a nádast. Az új tulajdonosok között érdekes nevek bukkannak fel.
Üdítővel, alkohollal, hússal kenték meg évekig a hivatalnokot
A Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség tíz rendbeli hivatali visszaéléssel vádol egy kormányhivatalban, az állategészségügyi osztályon dolgozó állami alkalmazottat. A férfi 2014 és 2017 között tizenhárom esetben fizetés nélkül vitt el élelmiszert különböző Nyugat-Magyarországi üzletekből - írta közleményében az ügyészség.
Korrupt köztisztviselők buktak le
A Fővárosi Főügyészség vádat emelt két nő ellen, akik kormánytisztviselőként többször is jogosulatlanul kértek le adatokat, hogy saját és ismerőseik autóvásárlása előtt megbizonyosodjanak róla, hogy a kocsik rendben vannak – derül ki a főügyészség közleményéből.
Akkor most letarolja a kormány a bíróságokat is?
Hamarosan a pulpituson látjuk az első, bírósági tapasztalat nélküli, a kormány köreiből érkező bírákat. A bírósági adminisztráció kormányhű vezetője egy ideje rutinszerűen blokkolja a neki nem tetsző vezetői pályázatokat, és magatartási kódexet is megpróbált bevezetni a bíróknak. Azoknak, akiknek nyíltan beszólogatnak a vezető kormánypárti politikusok, és akik egyre nyíltabban kritizálják a rendszert, sőt, perlik a nagyhatalmú, egyszemélyi vezetőt. Mi az úristen folyik a bíróságokon?
Tetten érték a honosításban utazó kormánytisztviselőt
Honosítási eljárásokkal kapcsolatos korrupciós bűncselekmények miatt emelt vádat tizenhat ember, köztük két kormánytisztviselő ellen a Fővárosi Főügyészség.
Dörzsölt kofa módjára húz le a minisztérium
Közel két hónap telt el azóta, hogy egy hétköznapi példán illusztráltuk a közérdekű adatok megismerésének reménytelenségét. Ennyi idő után szívesen számolnánk be arról, megérkeztek a kért információk az Nemzetgazdasági Minisztériumtól, de továbbra sem tartunk itt. Az előző felvonás ott fejeződött be, hogy a minisztérium kiszámlázta az Indexnek a kért adatok összeállításának munkadíját, amit kisvártatva be is fizettünk.
Mindent megtesz az állam, hogy ne lássunk rá a pénzosztásra
Közérdekű adatokat megismerni Magyarországon embert próbáló feladat. A hivatalok addig húzzák az időt, amíg az ügyek elfelejtődnek, és a végén még pénzre is megpróbálnak lehúzni. Pedig csak annyit várnának tőlük az adófizetők és a médiában dolgozók, hogy a munkájukat végezzék. Mindez a kormány szerint egyáltalán nem probléma, aki mást mond, annak hátat fordítanak vagy rágalmazzák. Egy teljesen átlagos adatkérés végtelenbe nyúlásán mutatjuk meg, hogyan szabotálják folyamatosan a közérdekű információk nyilvánosságra kerülését.
Áder az Alkotmánybírósághoz fordult
Az Alkotmánybírósághoz (Ab) fordult Áder János köztársasági elnök, kérve, hogy a testület állapítsa meg a közigazgatási perrendtartásról szóló, december 6-án elfogadott törvény egyes rendelkezéseinek alaptörvény-ellenességét és egyben közjogi érvénytelenségét, írja az MTI.
Nem vizsgálta az NVB a köztisztviselők kvótaügyi munkáját
Formai okok miatt, vizsgálat nélkül elutasította az NVB a hozzá érkezett kifogást, amely szerint köztisztviselőknek, közmunkásoknak önkormányzati alkalmazottaknak kellett a népszavazás előtt telefonos mozgósítást végezniük, a Fidesz által kiküldött útmutató alapján. Egy erre utaló levélről a 444.hu számolt be, megjegyezve, lehet, hogy telefonálásokra végül nem került sor, de előkészületek történhettek az ügyben.