language

Személyek:

Egeli Zsolt highlight_off

Intézmények:

Kozma István Magyar Birkózó Akadémia Alapítvány highlight_off

Kozma István Magyar Birkózó Akadémia Alapítvány

2,4 milliárd állami forintból felhúzott csepeli Kozma István Magyar Birkózó Akadémia (KIMBA) nagy konfliktust okoz Csepel fideszes vezetése és a Fidesz alelnöke, a birkózó szövetség elnöke, Németh Szilárd között. A  fideszes vezetésű csepeli önkormányzat szerint a fideszes Németh Szilárd kordonnal kerítette körbe az akadémiát, ahonnan pont az a csepeli klub szorult ki, amelyik az egész beruházást elindította. A másik oldal ezt tagadta. Németh az épületben bérel képviselői irodát, itt tart rendezvényeket. A KIMBA jelentős állami finanszírozást kap, és rendszeres nyertese civil támogatási programoknak nemcsak sport, de kulturális területen is.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [2]  Oldalak:   1

A Fidesz gigantikus álcivil hálózatot épített a választásokra – sok kis „Németh Szilárd” léphet akcióba

Idén önkormányzati és európai parlamenti voksolás is lesz – választások környékén pedig a kormányzat rendre megnyitja a Városi Civil Alap nevű többmilliárdos pénzcsapot. 2021-ben, 2022-ben és 2024-re is megnyitotta. A Válasz Online most minden eddiginél egyértelműbben bizonyítja, hogy ez a forráselosztás szinte kizárólag a Fidesz érdekében történik: a győzteslistákból kigyűjtöttük a legsikeresebb 251 városi szervezetet, vagyis a 15 és 37 millió forint közötti összegre érdemesített társaságokat. Azt találtuk, hogy a csúcsdíjazott egyesületek, alapítványok 87 százaléka a Fidesz „leányvállalata” vagy szövetségese. Gondolta volna például, hogy a pártalelnök Németh Szilárd egyben a legnagyobb magyar civil is?

Választási Fidesz-alap: megvan, hová tűntek az állami civilpénzek

Eddig csupán arról szóltak a hírek, hogy a Norvég Civil Alap helyére állított magyar állami pénzeszsákból, az úgynevezett Városi Civil Alapból fideszes vezetésű alapítványoknak, egyesületeknek is csurrant, cseppent. A Válasz Online most mélyfúrást végzett, átvilágítottunk több száz nyertes szervezetet, s arra jutottunk: az új finanszírozási mechanizmust egyszerűbb lett volna egyenesen Választókerületi Pártalapnak nevezni. Szinte mindenütt Fidesz-segédszervezetek nyerték a nagy pénzt – például buszra, ingatlanra, kommunikációra: azaz a választási kampányban is remekül hasznosítható dolgokra. Emlékszünk: a norvégokkal az volt a baj, hogy politikai-ideológiai alapon szelektáltak. Most ugyanez történt fordítva, csak durvábban, „meghosszabbítva Bicskéig”. Ha ez így nem hivatali hatalommal való visszaélés, akkor semmi sem az.
Találatok: [2]  Oldalak:   1