language

Személyek:

Gyurcsány Ferenc highlight_off

Intézmények:

Külügyminisztérium highlight_off

Gyurcsány Ferenc

Gyurcsány Ferenc (Pápa, 1961. június 4. – ) magyar üzletember és politikus. 2004. szeptember 29-étől 2009. április 14-éig a Magyar Köztársaság miniszterelnöke, 2006-tól országgyűlési képviselő, 2007-től 2009-ig a Magyar Szocialista Párt, 2010-től pedig pártja Demokratikus Koalíció Platformjának, majd az abból vezetésével 2011-ben alakult Demokratikus Koalíció pártnak az elnöke.

 

Azért dolgozunk, hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

▶︎ Támogass minket pártolói tagként: patreon.com/kmonitor
▶︎ Adományozz átutalással, vagy PayPalon: k-monitor.hu/tamogatas

 

Nézz utána!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [14]  Oldalak:   1 2   >  >>

Alakul a szocialista börtönválogatott

Kémkedés, az ország nemzetbiztonsági érdekeinek veszélyeztetése, állami földterületekkel és az önkormányzati vagyonnal való visszaélések, békés demonstrálók megveretése, korrupció – büntetőjogi szempontból így írható le a Gyurcsány Ferenc vezette kormányok működése.

13 milliárd elúszott, igazi felelős nincs

Négy gyanúsított, 13 milliárd forint kár - egyelőre ez a mérlege annak a zavaros bűnügynek, amelynek középpontjában egy 17 ezer négyzetméteres moszkvai ingatlan eladása áll.

Érdekem, hogy kiderüljön az igazság!

Horváthné Fekszi Márta szerint a legmagasabb szintről irányították a moszkvai magyar képviselet eladását.

Szilvásyval új lendületet vett az elszámoltatás

Szilvásy György lett az első volt szocialista miniszter, akit őrizetbe vettek, mióta az elszámoltatással kampányoló Fidesz hatalomra került.

Bajnai lefüggönyözött autóban érkezett az ügyészségre (+videó)

Bajnai Gordon volt miniszterelnököt is meghallgatta a Központi Nyomozó Főügyészség a moszkvai magyar kirendeltség eladásával kapcsolatban – jelenti a hírTV helyszíni tudósítója. Korábban Hiller István és Szekeres Imre volt szocialista minisztereknek is felelnie kellett az ügyészségen.

Pénzbehajtás felsőfokon

Hárommilliárd forintot szerzett vissza a költségvetésnek a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal alig nyolc hónap alatt. Elnöke, Gaál Szabolcs Barna szerint az Orbán-kormány csak akkor tudja elkerülni elődjeinek sorsát, ha a közpénzből fenntartott intézmények nem szabotálják el a munkát.

Göncz szerepét is pedzegeti a moszkvai ügyben a Kehi-jelentés

Göncz Kinga korábbi külügyminiszter felelősségét is felveti a a moszkvai kereskedelmi képviselet eladása ügyében a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal titkos jelentése az [origo] információi szerint. A jelentés azt állapította meg, hogy a korábbi miniszter túllépte a hatáskörét, amikor felhatalmazást adott a zavaros körülmények között lebonyolított adásvételt lezáró szerződés aláírására.

Gyurcsányék vizionálás közben döntöttek a moszkvai ingatlanról

Kulcsjelenet volt a 2008 júniusi dobogókői kormányülés abban a zavaros ingatlanügyben, amely miatt a múlt héten meggyanúsítottak több egykori állami vezetőt. A Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) szerint a Gyurcsány Ferenc vezette kormány ekkor bízott meg minisztereket, hogy intézkedjenek az ingatlaneladás során történt szabálytalanságok miatt.

Moszkvai ingatlanpanama: Fekszit, Székelyt és Tátrait szabadlábra helyezték

Szabadlábra helyezték a moszkvai ingatlanpanama három gyanúsítottját. A Pesti Központi Kerületi Bíróság Horváthné Fekszi Mártánál, Székely Árpádnál és Tátrai Miklósnál semmilyen kényszerintézkedést nem rendelt el.

Tudták, hogy milliárdos kárt okoznak

Veres Jánosig és Gyurcsány Ferencig vezetnek a legalább öt-, de akár hétmilliárd forintos kárral járó moszkvai ingatlanpanama szálai – derül ki azokból az eddig titkosan kezelt dokumentumokból, amelyeket a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal elnöke mutatott be tegnap.
Találatok: [14]  Oldalak:   1 2   >  >>