Megszüntette a rendőrség a 34 milliárdos érdi csatorna-projekt ügyében sikkasztás és hűtlen kezelés gyanúja miatt indított nyomozást. Már másodszor söpri le az asztalról a legalább 25 civil által tett feljelentéseket a nyomozóhatóság. A civilek azt a pénzt szeretnék visszaszerezni, amit arra a csatornázásra fizettek be, amit végül állami és uniós támogatásból valósítottak meg. A lakosok ismét panaszt nyújtottak be, a büntetőeljárás sorsáról az ügyészség dönt.
Már perének első tárgyalási napján beismerő vallomást tett a korrupciós bűncselekményekkel összefüggésbe hozott Ármós Sándor dandártábornok, volt Pest megyei rendőrkapitány, akit befolyással üzérkedéssel vádol az ügyészség. A tábornok ugyanakkor a váddal ellentétben azt állította, hogy a hozzá eljuttatott tízmilliós kenőpénzt egy fekete táskában továbbadta a Belügyminisztérium egyik kormánytisztviselőjének.
A kormány egyik kedvenc fideszes üzletembere, a születésnapját egész Budapestre szóló tűzijátékkal ünneplő Horváth László kazah konzul cége, a L.A.C. Holding Zrt. áll amögött a vagyonvédelmi vállalkozás mögött, amely a Pest Megyei Rendőr-főkapitánysággal kötött szerződés alapján az egyik munkáját továbbadta a Swat Privat Group Kft.-nek. Ez a cég védte Rogán Antal propagandaminisztert – leginkább az újságíróktól – egy csepeli lakossági fórumon. A vagyonvédelmi vállalkozás ügyvezetője, és a Dózsa György úton történt, két halálos áldozattal járó baleset kigyúrt érintettje, M. Richárd együtt szerepeltek egy titkos nyomozásban.
Már hat gyanúsítottja van a korábban a Belügyminisztérium állományába tartozó Ármós Sándor rendőr dandártábornok, volt Pest megyei rendőrkapitány és társai ügyében vesztegetés, befolyással üzérkedés és más bűncselekmények miatt indított nyomozásnak – tudta meg a PestiSrácok.hu. Információink szerint a közelmúltban bűnsegédként elkövetett hivatali vesztegetéssel meggyanúsított két újabb személy is tagja volt annak az elkövetői körnek, akik a gyanú szerint milliós kenőpénzt adtak át a tábornoknak abban a reményben, hogy az általa hivatkozott befolyásos személyek eljárnak az érdekükben.
Lényegében kudarccal zárult a magyar rendőrség első csapása a szervezett alvilágra, az 1992-ben indult s nagy sajtóvisszhangot kiváltott akciók csupán részeredményeket hoztak. Ugyanakkor tény, hogy az akkoriban felbukkant személyek az „maffiaháborúként” aposztrofált, alvilági leszámolások főszereplőivé váltak. Nevüket egyrészt a lehetséges elkövetők, másrészt pedig a kivégzett áldozatok egyre szaporodó listáján tartották számon.