language

Lapok:

Akták:

Lehallgatási botrány (USA) highlight_off

HVG

A Heti Világgazdaságot 1979-ben alapították, a Világgazdaság utódjaként, folytatásaként. Kezdetben a Magyar Kereskedelmi Kamara finanszírozásában jelent meg. Kritikus szellemiségű lapként indult, hamarosan Magyarország vezető gazdasági hetilapjává vált. 1989-ben alapítottak a HVG-t kiadó HVG Kiadói Rt.-t. 1994-ben a szerkesztőség és a cég munkatársai felvásárolták a cég részvényeit. 1997-ben elsők között indított internetes portált. 2003-ben a német Westdeutsche Allgemeine Zeitung többségi tulajdont szerzett az ekkor már HVG Kiadó Zrt. néven működő kiadóban, ám a lap a szerkesztői függetlenségét továbbra is megőrizte. 2014-ben a német cég megvált többségi tulajdonától, melyet a szerkesztőség és a korábbi részvénytulajdonosok a menedzsmenettel karöltve visszavásárolták. A színvonalas működéshez 2010-ben egyre több anyagi támogatásra van szükség, ezért a HVG elindította a Pártolói Tagság programját 2018-ban, melynek keretein belül az olvasók adományokkal tudják támogatni a lapot. A HVG főszerkesztői: Jakus Ibolya, Nagy Iván Zsolt.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [9]  Oldalak:   1

Brazíliáig érhetnek az amerikai adatgyűjtési botrány szálai

Vizsgálatot kezdett a brazil parlament azután, hogy értesülések szerint az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség megfigyelte Dilma Rousseff brazil elnök és Enrique Pena Nieto mexikói államfő korábbi kommunikációját. Mindez azokból az amerikai titkosszolgálati dokumentumokból derült ki, amelyeket vasárnap közölt a Globo brazil televízió.

Snowden-ügy: az ENSZ-nek rosszul esik, hogy meghekkelték a rendszerét

A tagállamoknak tiszteletben kell tartaniuk az ENSZ diplomáciai sérthetetlenségét – közölte a szervezet egyik szóvivője. Az ENSZ az Egyesült Államokhoz fordul az ügyben. Az amerikai NSA még a kínai hírszerzés által összeszedett adatokra is rátette a kezét.

Újabb kiszivárogtatásokkal fenyeget a Snowden-ügyben bajba került újságíró

Glenn Greenwald az az újságíró, aki elsőként hozott nyilvánosságra az amerikai hírszerzés volt informatikusa, Edward Snowden által kiszivárogtatott dokumentumokat. Élettársát, David Mirandát vasárnap a terrorizmus elleni brit törvényre hivatkozva több órára feltartóztatták a Heathrow repülőtéren, kihallgatták, elkobozták számítógépét, mobiltelefonját, digitális fényképezőgépét és memóriakártyáit. Mirandának fel kellett fednie az elektronikus postafiókjához és a közösségi oldalakhoz használt jelszavait is.

Obama hajlandó változtatni a botrányos adatgyűjtési programon

Barack Obama amerikai elnök azt mondta törvényhozóknak, hogy hajlandó változtatni a vitatott adatgyűjtési programokon a közvélemény bizalmának visszaszerzése érdekében - mondták az ügy miatt a Fehér Házba összehívott tanácskozás résztvevői.

Snowden menedékjogot kért és egyelőre Oroszországban akar maradni

Edward Snowden, az amerikai hírszerzés titkos adatgyűjtéséről információkat kiszivárogtató, az Egyesült Államok által hazaárulással vádolt informatikus bejelentette pénteken a moszkvai Seremetyjevo nemzetközi repülőtéren, hogy politikai menedékjogot kér Oroszországtól. Snowden egyelőre csak ott van biztonságban, de idővel Dél-Amerikába akarna utazni.

Snowden-ügy: a duma elnöke szerint meg kell adni a menedékjogot

Az orosz duma elnöke emberi jogi harcosnak tartja Edward Snowdent, és szerinte biztosítani kell számára a politikai menedékjogot Oroszországban. Szergej Nariskin a Rosszija 24 állami hírtelevíziónak nyilatkozott pénteken az Egyesült Államok által hazaárulással vádolt informatikus aznap bejelentett menedékkérésére reagálva.

Snowden levelet írt

A nagy hatalmú országok törvénytelen magatartása mindenki számára veszélyt jelent, ezt nem szabad hagyni - hangsúlyozza Edward Snowden a WikiLeaks hírportál honlapján közzétett levelében, amelyben egyebek között jelezte, hogy Oroszországtól kér átmenetileg menedéket, amíg lehetősége nem nyílik Latin-Amerikába utazni.
Találatok: [9]  Oldalak:   1