language

Személyek:

Lénárd András highlight_off

Lénárd András

Lénárd András (Csíkszereda, 1977. szeptember 6. –) székelyföldi nagyvállalkozó, alapítója és tulajdonosa a Tiltott Csíki Sört gyártó csíkszentsimoni sörgyárnak. A sörgyár a Heinekennel folytatott pereskedésével a nemzetközi sajtóba is bekerült. 2017-ben kiegyezett a nagy óriáscéggel, a márkavitában konszenzusra jutottak. Székelyföldön több száz embert foglalkoztat, érdekeltségei körébe tartozik több energetikai létesítmény, mezőgazdasági-, ingatlan- és építőipari-, valamint turisztikai beruházás. Románia legnagyobb nyúlfarmjának a tulajdonosa. 2001. január 21-én embercsempészet gyanújával tartóztatták le az Egyesült Államokban, ahol azóta is letartóztatási parancs van ellene érvényben.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [8]  Oldalak:   1

Visszavonta a Csíki Sör tulajdonosának diplomata-útlevelét Szijjártó Péter

A külgazdasági és külügyminiszter visszavonta Lénárd András diplomata-útlevelét, annak használatára a továbbiakban nem jogosult – válaszolta Magyar Levente államtitkár Vadai Ágnes parlamenti képviselő írásbeli kérdésére hétfőn. Vadai valójában arról kérdezett, hogy miért kapott Lénárd, a Csíki Sör tulajdonosa ilyen diplomáciai mentességet jelentő útlevelet, ám erre az érdemi kérdésre a külügy nem adott választ, derül ki a Magyar Narancs cikkéből.

Exportált orbánizmus 3.: így zajlik a Fidesz erdélyi térfoglalása

Embereket és pénzt nem kímélve Orbán Viktor a határon túli magyarokat is saját céljaira használja fel az itthon már bevált recept szerint: milliók a megbízható embereknek, aki viszont nem áll be a sorba, az kiszorul. Riportsorozatunk utolsó részében annak jártunk utána, hogyan növeli befolyását a magyar kormány Romániában.

Üzleti titok, hogy miért vett veszteséges vízerőművet az MVM

Nem tartozik a nyilvánosságra, miért és mennyiért vásárolt veszteséges vízerőművet Erdélyben az állami tulajdonú MVM romániai leányvállalata – derül ki Fónagy János írásbeli kérdésre adott válaszából.

Majd az Oszi elintézi! - Világi Oszkár portréja

Jogász, politikus, az egykori csehszlovák parlament alelnöke, ma már alapvetően üzletember. Ő vezeti a Slovnaftot, a legnagyobb szlovák vállalatot, a Mol Nyrt. top-vezetésének a tagja, de tulajdonosa az emblematikus dunaszerdahelyi focicsapatnak is. Kelet-Közép-Európában számtalan vállalkozása van, még a nemrégiben nagy port felvert erdélyi sörmanufaktúra, a Csíki Sör mögött is ő bukkan fel. Ha kelet-közép-európai nagyvállalkozókat kell "lecsekkolni", Orbán Viktor, de más kormánytagok is szívesen kérik Oszi segítségét és hallgatják meg előzetesen a véleményét. A leggazdagabb felvidéki magyar ugyanis mindent el tud intézni és mindenkit ismer a „monarchia” területén.

Lorinc Meszaros nevét lassan megtanulják külföldön is?

Még a 2010-es választások előtt hallottam Habonyt beszélni. Azt mondta, fel kell építeni pár nagytőkést, akik aztán régiós szinten is labdába rúgnak majd.

Stadionok lelátójára vezet az Igazi Csíki Sör története

A tulajdonosok Orbán Viktor miniszterelnök társaságában szurkoltak tavaly a dunaszerdahelyi aréna avatóján. Az erdélyi sörgyárt személyesen is felkereső nemzetgazdasági miniszter tagadja, hogy az ismeretség vezetett volna a Heineken elleni fellépéshez. Bár bevallása szerint nem szereti a sört, Lázár János a kormányinfón azt mondta, az Igazi Csíki Sörrel kivételt tesz.

Zavaros tulajdonosi kör áll a Csíki Sör mögött

A Csíki Sör mögött álló befektetővel már korábban is együttműködött a magyar állam. Több kormánytag is személyesen járt a székelyföldi üzemben. Semjén Zsolt a múlt héten úgy fogalmazott: a kabinet a jövőben kész állami támogatást nyújtani az Igazi Csíki Sört előállító cégnek, amelynek zűrös tulajdonosi háttere ellen és az egyik tulajdonosához fűződő kétes üzletek miatt Erdélyben többen is kifogást emeltek.
Találatok: [8]  Oldalak:   1