Hazánk 1989 óta íródó történelme sok sötét foltot rejt magában. Számos olyan ügyet, melyekben az igazság talán soha nem derül ki, csak annyi biztos, hogy sokan, és sokat loptak. Összeállítás-sorozatunkban ezeket az ügyeket járjuk körül az olajmaffiától a brókerbotrányig, Tocsiktól Zuschlagig.
Hét évvel ezelőtt egy parlamenti bizottság tíz hónapon keresztül próbált utánajárni, milyen kapcsolat lehetett a '90-es években működő olajmaffia, illetve rendőrség, vámőrség és a politika közt.
Jelentős kárt okozó csalással, valamint magánokirat-hamisítással és orgazdasággal vádolják a Zalabaromfi Rt. több volt vezetőjét, főtulajdonosát és társaikat a Zalaegerszegi Városi Bíróságon. A vádirat szerint a Zalabaromfi Rt. szűkebb menedzsmentje 1997 és 1998 között "költségkímélő módszer" címén két sajátos tranzakcióval igyekezett önmaga jutalomkeretét és az igazgatósági tagok tiszteletdíját biztosítani.
Szeszák Gyula nyugalmazott Hajdú-Bihar megyei főügyészt hallgatta meg hétfői ülésén a parlament olajügyi bizottsága. Szeszák az ülésen Györgyi Kálmán leköszönő legfőbb ügyészt és Pintér Sándor belügyminisztert is azzal vádolta meg, hogy akadályozták egy Hajdú-Bihar megyei olajügy felgöngyölítését.
A Legfőbb Ügyészségen akadt el 1993-ban Papp Imre volt Hajdú-Bihar megyei rendőrfőkapitány és felesége olajügye - tudta meg a Blikk.
Magnófelvétel bizonyítja, hogy a vámosoknak 1993-ban alapos gyanújuk volt arra, hogy az akkori Hajdú-Bihar megyei főkapitány részt vett egy illegális olajüzletben. A kapitány szerepét vizsgálni akarta a megyei főügyész, akit azonban ekkor váratlanul, 2 évvel kinevezése után, nyugdíjaztak.
A hajdúsági olajügyeket is vizsgálni kell Szabó Lukács független képviselő szerint. A volt megyei főügyész, Szeszák Gyula ugyanis azt állítja, megakadályozták abban, hogy nyomozzon az akkori rendőrkapitány ellen, pedig bizonyítékai voltak ellene. Az ügy egyetlen fejleménye az lett, hogy őt eltávolították.