Nemcsak az adóparadicsomokkal, hanem a multik és az adótanácsadók trükkjeivel is leszámolna az ENSZ bizottsága. A javaslatok egy részét az EU is magáévá teszi.
Az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésén jelentést fogadott el, amely szerint hét uniós ország, Magyarország mellett Belgium, Ciprus, Írország, Luxemburg, Málta és Hollandia adóparadicsom-szerűen működik, és lehetővé teszi az agresszív adótervezést.
Az Európai Bizottság tervezete kötelezné a multinacionális vállalatokat, hogy hozzák nyilvánosságra a nyereségről és adózásról szóló beszámolóikat minden uniós országban, amelyben tevékenységet végeznek.
A Luxemburg és Magyarország közötti kettős adóztatási egyezmény módosítása miatt a jövőbeni magyar ingatlanügyleteket már nem érdemes luxemburgi cégstruktúrán keresztül megvalósítani.
Egyhangú döntéssel egyeztek meg kedden az Európai Unió pénzügyminiszterei a multinacionális vállalatokkal kötött nemzeti adózási megállapodások automatikus cseréjéről kedden.
Vajna személyes jövedelmét lehetetlen pontosan megmondani, hiszen offshore cégeinek pénzügyi adatai nem nyilvánosak. Legkönnyebben a kaszinózásból jövő nyereségét lehet megbecsülni.
Bár a külföldön parkoltatott vagyonok hazavonzására kitalált stabilitás megtakarítási számla nagyon erős vonzerőt jelent a szürke- és feketegazdaság számára, mégsem a külföldi pénzek jönnek haza, hanem inkább a belső megtakarítások vándorolnak át.
Több oka is van annak, miért érheti meg éppen most, még az idén bőröndszámra hazatalicskázni a korábban külföldre menekített, adózatlan milliókat, milliárdokat.
Már az Európai Unió Bírósága is foglalkozik Gattyán György cégbirodalmának adóvizsgálatával.
Hivatalos vizsgálatot indított szerdán az Európai Bizottság annak feltárására, hogy összhangban vannak-e az állami támogatásokra vonatkozó uniós előírásokkal azok az adókedvezmények, amelyeket a tagállamok biztosítanak az Apple-nek, a Starbucksnak és a Fiat Luxemburgban bejegyzett Fiat Finance and Trade nevű pénzintézetének.