A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség korrupciós és vagyon elleni bűncselekmények miatt 13 személlyel szemben nyújtott be vádiratot a Fővárosi Törvényszéken.
Történetünk egy uniós támogatás ellopásáról, a közvélemény ingerküszöbét már el sem érő, pimf 31 millió forintról szól. Az eset azonban hűen érzékelteti, hogyan mennek a dolgok a Nemzeti Együttműködés Rendszerében. Igaz, a gyulai ügyészség föllépése eltér az eddig megszokottól.
Szerencsejáték miatt eladósodott a takarékszövetkezeti vezető, ezért sikkaszthatta el a több százmillió forintot. A kondorosi fiókvezető húsz éven át vezette a helyi fiókot, de a harmadát takarékosság miatt megszüntető hálózatnál még az összevonások után is vezető pozíciót töltött be. Most vádat emeltek ellene.
“Sem Szabo Gáborné, sem más magánszemély soha nem volt az [Altenrhein Aviation – a szerk.] AG részvényese. Kósa Lajos és Czakó Jànos urak sem képviselőként, sem más minőségben nem vettek részt a cég éves közgyűlésein.
Szlovák kisebbségi színjátszókör nézőivel próbáltak meg igazolni Tótkomlóson egy Simonka-közeli uniós pályázatot. De ezúttal lebuktak egy bátor és figyelmes független képviselőnek köszönhetően. Erről szólt Hadházy Ákos eheti Korrupcióinfója.
A mérkőzéseken ott sem lévő játékosok, edző szerepeltetése a jegyzőkönyvekben, és senki nem vett észre semmit. Rendőrségi nyomozás adhat választ arra, hogy mindez a tao-pénzekért történt-e.
Három és fél éve húzódik Kovács Béla kémügye. Ez idő alatt egyetlen komoly kérdés sem tisztázódott. Ha a jobbikos EP-képviselő valóban Oroszországnak dolgozott, kérdés, lesz-e következménye, hiszen közben Orbán Viktor feltűnően közel került Vlagyimir Putyinhoz. A választási kampányban viszont jól jönne a Fidesznek egy bilincsbe vert jobbikos – a kormánypárt szerencséjére előkerült egy korrupciógyanús eset is.