Intézmények: |
|
Lapok: |
Találatok: [5] Oldalak: 1
Kimaradt a jelentésből az átjátszott vagyon
Dokumentumok sorát tette közzé a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium, amivel azt próbálja bizonyítani, hogy mindent átlátható módon ad át a következő agrárkormányzatnak. Az igazság ugyanakkor az, hogy a tárca éppen a lényegről nem számol be: mi történt az állami termőföldekkel és erdőkkel az elmúlt nyolc évben.
A baráti kör fontosabb a jogszabályoknál
Még több jel mutat arra, hogy állami, hivatalnoki segítséggel és a jogszabályok megsértésével játszottak át egy kormány közeli magántársaságnak a Bakonyban közel hatezer hektárnyi vadászterületet.
Vad gazdálkodás az állami földekkel
Komoly politikai hátszelet és hatósági segítséget kapott az a magántársaság, amelyik megszerezte a Bakonyerdő Zrt. kezelésében lévő, állami tulajdonban lévő, legértékesebb bakonyi vadászati területet – legalábbis ezt állítják a társaság volt vezérigazgatói. A törvénytelenséget a jelenlegi vezérigazgató sem cáfolta.
Vagyonkezelés helyett érdekkijárás?
Nem szabálytalan devizaügyletek, hanem személyes ellentét állhatott a Bakonyerdő Zrt. vezérigazgatójának elbocsátása mögött. Maga az érintett, Horváth László legalábbis azt állítja, a leváltására okot adó üzletek nyereségesek voltak, ő maga viszont nem volt eléggé együttműködő Tátrai Miklóssal, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. volt vezérigazgatójával.
Tátrai a mozgatórugó?
A lapunkat informálók szerint az alapprobléma az, hogy 2006-ban egy Tátrai Miklóshoz, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. volt vezérigazgatójához, a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács jelenlegi tagjához köthető csoport érdekében a Bakony–Devecser nevű, 46 493 hektáros, vadgazdálkodásra alkalmas vadászterületből leválasztottak egy 5839 hektáros részt, s azon egy újonnan létrehozott vadászterületet jegyeztek be.
Találatok: [5] Oldalak: 1