2013. októberében ,,a Corvinus Egyetem volt hallgatói\" aláírással egy nyílt levelet küldtek el a nagyobb médiumoknak, melyben vázolták az egyetem gazdasági főigazgatója számára, hogy szerintük milyen kiterjedt korrupciós folyamatok zajlottak a Corvinuson az elmúlt években.
2013. októberében ,,a Corvinus Egyetem volt hallgatói\" aláírással egy nyílt levelet küldtek el a nagyobb médiumoknak, melyben vázolták az egyetem gazdasági főigazgatója számára, hogy szerintük milyen kiterjedt korrupciós folyamatok zajlottak a Corvinuson az elmúlt években. A likviditási problémákkal küzdő egyetem felügyeletére kijelölt Rózsás Péter András főigazgató megbízatását később egyébként visszavonták, miután az egyetemmel való viszonya elmérgesedett és a véleménykülönbségek működési zavarokhoz vezettek. A „volt hallgatók” levele részletesen leírta, hogyan zajlott nagy volumenű korrupció a Kinizsi Kollégium üzemeltetésének kiszervezésénél. Az egyetem kapcsán szóltak hírek a PPP-konstrukcióban felújított Ráday-kollégium offshore-hátterű üzemeltetőjéről, és azt is tudni lehet, hogy a szintén PPP-s Czuczor utcai egyetemi épület is rendkívül kedvezőtlen pénzügyi konstrukcióban épült fel. A Kehi 2014-es vizsgálata újabb szabálytalanságokat tárt fel a „Közgázon”, többek között az egyetemi HÖK működésével és a közbeszerzési előírások megsértésével kapcsolatban.
A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.
A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019. február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.
A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.
Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,
hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!
Nemcsak a Pannon Egyetem, hanem a Budapesti Corvinus Egyetem két kollégiumát is az a Baucont Zrt. újította fel, amely a két évtizedre vállalt üzemeltetési kötelezettség teljesítése előtt csődbe ment.
A Hiller István vezette Oktatási és Kulturális Minisztérium delegáltjai voltak többségben abban a bírálóbizottságban, amely a Budapesti Corvinus Egyetem kollégiumfejlesztésének kivitelezésére kiírt közbeszerzési eljárás során a később csődbe ment Baucont Zrt.-t hozta ki győztesnek – derítette ki lapunk.