Személyek: |
|
Lapok: |
Magyar Nemzet (MNO)
Kérdőjeles jelentés a 4-es metró korrupciógyanús beruházásáról
Teljes körű anyagi, jogi és erkölcsi felelősség terheli az MSZP-t és a korábbi SZDSZ-t a budapesti 4-es metró építésénél feltárt szabálytalanságokért és a korrupciógyanús ügyekért – döntött szerdán a Fidesz–KDNP-s többségű Fővárosi Közgyűlés. A megállapítást az a jelentés tartalmazza, amelyet három kormánypárti és egy jobbikos képviselőből idén februárban felállt metrókorrupciót vizsgáló munkacsoport terjesztett elő.
4-es metró botrány: a közgyűlés elé kerül a fővárosi munkacsoport jelentése
A 4-es metró beruházása közvetlen szocialista–liberális befolyás és kézi irányítás mellett valósulhatott meg 2010-ig, a szabálytalan és korrupciógyanús szerződések miatt övék a teljes felelősség – jelentette ki a beruházáshoz kapcsolódó korrupciót vizsgáló fővárosi munkacsoport elnöke csütörtökön, a testület jelentéséről beszámoló budapesti sajtótájékoztatón.
Szürreális vizsgálódás a 4-es metró ügyében
Demszky Gábor volt főpolgármester (SZDSZ) és egykori helyettese, Atkári János közvetlen utasításokat adott a metróberuházással kapcsolatban – jelentette ki kedden Bánki Erik (Fidesz–KDNP). Az Országgyűlés gazdasági bizottságának elnöke ezt a testület keddi ülése után szűrte le. Méghozzá abból, hogy a Csalás Elleni Európai Hivatalnak (OLAF) a 4-es metró építéséről készített jelentése nyomán folytatódtak a bizottsági meghallgatások, és az egyik meghallgatott nem más volt, mint Budai Gyula korábbi elszámoltatási és korrupcióellenes kormánybiztos, szintén fideszes parlamenti képviselő.
„A korrupció melegágya volt a 4-es metró beruházása”
„Minden szál Demszky Gábor volt főpolgármesterhez, az egykori szabad demokratákhoz, valamint a szocialistákhoz vezet” – állapította meg Borbély Lénárd, a fővárosi metrókorrupciót vizsgáló fidesz–KDNP-s munkacsoport vezetője a testület hétfői ülése után. Szerinte a BKV 2007 és 2010 közötti igazgatósági tagjainak meghallgatása nyomán annak ellenére tovább tisztult a kép, hogy a közlekedési céget irányító egykori testület kilenc tagjából csak kettő ment el. A bizottság most is arra volt kíváncsi, hogy mi az igazság a metró több mint 400 milliárd forintos beruházása, valamint a 167 milliárd forintos szabálytalanságot és korrupciógyanút feltáró Csalás Elleni Európai Hivatal (OLAF) jelentése körül.
4-es metró: tízmilliárd forintig bármit megtehettek Demszkyék?
Tisztul a kép a 4-es metró több mint 400 milliárd forintos beruházása és a 167 milliárd forintos szabálytalanságot és korrupciógyanút feltáró OLAF-jelentés körül – közölte Borbély Lénárd, a fővárosi metrókorrupciót vizsgáló munkacsoport fideszes elnöke a testület hétfői ülése után. Szerinte annak ellenére, hogy Demszky Gábor volt főpolgármester korábban azt hangoztatta, semmi köze nem volt a metróberuházáshoz, minden jel arra utal, hogy a volt SZDSZ-es politikus körétől vagy személyesen tőle érkeztek azok a politikai utasítások, amelyek végül jelentős költségnövekedéshez vezettek.
Fideszes megbízások Demszkyék metróbiztosának
A volt metróbiztos nem ment el a 4-es vonal építését vizsgáló fővárosi testület hétfői ülésére. Becker László egyébként ma már a Swietelskynél dolgozik, amely 2010 után is megbízások sokaságát kapta.
A Fidesz tájékoztatást kér a legfőbb ügyésztől
A Fidesz parlamenti írásbeli kérdésben kér tájékoztatást Polt Péter legfőbb ügyésztől, hogy hol tart a 4-es metró ügyében indult nyomozás, továbbá van-e már nyoma az ott eltűnt pénzeknek.
4-es metró: Medgyessy minden felelősséget elhárított
A 4-es metró korrupciógyanús beruházásában sem saját személyes felelősségét, sem Demszky Gábor korábbi SZDSZ-es főpolgármester érintettségét nem ismerte el Medgyessy Péter. A volt szocialista miniszterelnököt kedden a parlament gazdasági bizottság hallgatta meg az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) jelentésével kapcsolatban.
Takaréklángon pislákoló nyomozások
Elszámoltatás: több korrupciós ügyben már hat éve zajlik a vizsgálat, eredmény nincs.
BKV-Alstom metrókocsik
Felzárkóztatási pénzek elherdálása (ORÖ)
Aba Botond
Dégen István
Demszky Gábor
Molnár Gyula
Réti László
Rogán Antal
Budapest Főváros V. kerület Önkormányzata
Budapest Főváros VI. kerület Önkormányzata (Terézváros)
Budapest Főváros VII. kerület Önkormányzata (Erzsébetváros)
Budapesti Ügyvédi Kamara
Genexpo 2010 Hungary Kft.
Magyar Bírósági Végrehajtói Kamara
Újbuda Torna Club
ÁSZ-ellenőrzés
hűtlen kezelés
ingatlan
ítélet/döntés
KEHI-vizsgálat
nav-vizsgálat
ügyészség
Hagyóék aláírásra használták Antal Attilát
Antal Attila, a BKV volt vezérigazgatója vallomása szerint már közvetlenül a kinevezése után kiderült: nem tényleges vezetőnek szánták, hanem a balliberális városvezetés és emberei utasításait kellett végrehajtania. A Hagyó-ügy gyanúsítottja a nyomozás során feltárta azt is, hogy Demszky Gábornak is szerepe volt a BKV tönkretételében.