Kulcsszavak: |
|
Lapok: |
Hol a lé? – Hasznot húznak a Quaestor-bukásból
Menthetők lettek volna a Quaestor ügyfelei – írta meg március 28-i számában a Magyar Nemzet. Cikkünk második részében bemutatjuk többek között, hogy az Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke az ügyben „kreatívan értelmezte a törvényt”, illetve a Quaestor felszámolását egy jól körülhatárolható, több szálon összefonódó csoport végezheti.
Quaestor botrány
Bakó Anikó
Bognárné Redenczki Erzsébet
Hajdú László
Máhrné Kazareczki Éva
Németh Jenő
Némethné Szerdahelyi Éva
Sági Gyula
Szombati Zsigmond
Takács Judit
Tarsoly Csaba
Varga János
Windisch László
Dokumentumtár Kft.
Expert-Factor Zrt.
Jo(g)tanácsadó Kft.
Kvantál Zrt.
Magyar Nemzeti Bank (MNB)
Patik
Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Zrt.
R-Investment Tőkebefektető Zrt.
Varga és Társaik Gazdasági Tanácsadó Zrt.
Verseny '99 Kft.
VIN-Faktor Zrt.
Wheelers Invest Kft.
felszámolás - végelszámolás
háttér
Felszámolás indul az eladósodó Malév GH ellen
A repülőgépek földi kiszolgálását végző, állami Malév Ground Handling Zrt. ellen felszámolást kezdeményezett versenytársa, a BudPort Kft. – értesült lapunk. A lépésre hetek óta lehetett számítani, miután a BudPort nemrég stratégiai szövetségre lépett az Airport Security (AS) Zrt. nevű, a repülőgépek takarítását és a csomagok rakodását végző céggel, és átvette a Malév GH-nál fennálló, százmilliós nagyságrendű követelését is. A tranzakció így annak a sakkjátszmának a részeként is értelmezhető, ami a két földi kiszolgálócég között zajlik a ferihegyi piacért.
Nem ingott meg a kormánypárt bizalma Simonka Györgyben
Miközben Polt Péter legfőbb ügyész tájékoztatásából nemrég kiderült, hogy Simonka György fideszes képviselő rokonainak és cégeinek érintettségével a Központi Nyomozó Főügyészség költségvetési csalás gyanúja miatt nyomoz, úgy tűnik, töretlen a kormánypárt bizalma a politikusban.
Kiengedték a börtönből Simonka György üzlettársait
Miközben továbbra sem világos, hogy Simonka Györgyöt, a Fidesz Békés megyei országgyűlési képviselőjét indítja-e a kormánypárt a 2018-as választáson – megadva ezzel neki az esélyt arra is, hogy kivonja magát egy esetleges büntetőeljárás hatálya alól –, úgy látszik, átmenetileg a politikus már meggyanúsított üzlettársai is fellélegezhetnek.
A Magyar Nemzet értesülései szerint ugyanis kiengedtek az előzetes letartóztatásból két gyanúsítottat – Simonka György cégtársait –, akit a fideszes politikust is érintő büntetőeljárásban eddig fogva tartottak.
Félreolvasták a térképet Simonkáék
Úgy tartja a mondás: csak az nem hibázik, aki nem dolgozik. Talán ez lehet a magyarázata annak, hogy egy Simonka György fideszes országgyűlési képviselőhöz köthető cég „tévedésből” Békéscsabán épített fel egy szerelőcsarnokot, noha arra kapott uniós pályázati forrást, hogy Medgyesegyházán hajtsa végre a beruházást. A Likefest Kft. 60 millió forint brüsszeli pénzt nyert 2014-ben arra, hogy a dél-alföldi régióban, medgyesegyházi telephelyen korszerű szerelőcsarnokot építsen fel, ahol gépjárművek, kamionok, mezőgazdasági gépek javítását, karbantartását, felújítását fogja végezni. A kormányzati pályázati portálon ma is fellelhető adatok alapján a társaság külön kiemelte, hogy a fejlesztésnek munkahelyteremtés is a célja, ugyanis a szerelőcsarnokba három új alkalmazott felvételét tervezik.
Simonka-ügyek
Simonka György
Dél-Békés Mezőgazdasági Termelőiért Közhasznú Alapítvány
Likefest Szervező és Szolgáltató Kft.
Mentor Menedzsment Kft.
Szent György – Jövő Építő és Vidékfejlesztő Közhasznú Egyesület
adócsalás - költségvetési csalás
EU
felszámolás - végelszámolás
háttér
klientúra
pályázat
rokonok
Békés megye
Békéscsaba
Közel egymilliárd forint kárt okozott Simonka György cége
Összesen 973 millió forint kárt okozott Magyarország és az Európai Unió költségvetésének a Magyar Termés TÉSZ Kft., vagyis az a társaság, amelyik Simonka György, a Fidesz Békés megyei országgyűlési képviselőjének tulajdonában van – derült ki a Legfőbb Ügyész parlamenti válaszából. Polt Pétert Hadházy Ákos, az LMP társelnöke kérdezte arról, hogy hol tart a nyomozás a kormánypárti politikus és családja érdekeltségébe tartozó – mára egyébként felszámolás alá került – vállalkozásnál. A tájékoztatásból az is kiderült, hogy a csaknem egymilliárd forintos kárt eddig nem térítette meg senki, s az összeg a nyomozás során akár emelkedhet is. A Központi Nyomozó Főügyészség egyébként költségvetési csalás gyanúja miatt folytat nyomozást Simonka György rokonainak és cégeinek érintettségével. A kormánypárti képviselőt viszont védi a mentelmi joga.
Negyedmilliárd landol a pusztában
Úgy látszik, mágnesként vonzza az európai uniós forrásokat a 370 fős Pusztaottlaka, vagyis az a dél-békési község, ahol korábban Simonka György fideszes országgyűlési képviselő volt a polgármester. Néhány hete született ugyanis az a döntés, hogy az eddig elnyert brüsszeli pénzek után további 1,3 milliárd forint támogatás érkezik Pusztaottlakára. Mégpedig az unió Terület- és településfejlesztési operatív programjának (Top) forrásaiból. Ugyanakkor a Viharsarokban található apró településre áramló milliárdok a siker és a gyarapodás helyett sokkal inkább arra szolgálnak szemléletes példával, hogy az ingyenpénz elköltésekor egyáltalán nem szempont az észszerűség.
Quaestor-ügy: Tarsolyra újabb vádak várhatnak
Pénzmosás, csalás, hűtlen kezelés és okirat-hamisítás miatt még nyomoznak a hatóságok · Az alapügy már bírósági szakban van
Kisemmizett cégek a sor végén
Ahelyett, hogy kifizette volna az alvállalkozót, a jelek szerint egy hongkongi cég részvényeibe fektette pénzét egy építőipari társaság. A szolnoki cég a kormány egyik, támogatást is elnyerő partnerével szerződött egy üzemcsarnok építésére. Szakértők szerint a támogatott beruházások esetében az államnak ellenőriznie kellene, hogy a munkában részt vevő cégek mindegyike hozzájutott-e az őt megillető pénzhez.
Felszámolnák a Kun-Mediátort
Kezdeményezte a karcagi Kun-Mediátor felszámolását az ügy károsultjait képviselő egyik ügyvéd. Dobrossy István lapunknak kifejtette, felszólítást küldött ki a cégvezetésnek, és ha erre nem érkezik válasz 15 napon belül, akkor elindul az eljárás.