language

Akták:

Filozófuspályázatok highlight_off

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Filozófuspályázatok

Filozófuspályázatok

2005-ben a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) által kiírt pályázatokon a Magyar Tudományos Akadémia Filozófiai Kutatóintézete három évre 70 millió 500 ezer forint vissza nem térítendő támogatást nyert. A pénzek a pályázatokban meghatározott céltól eltérő felhasználása ügyében vizsgálat indult az elszámoltatási kormánybiztos feljelentése alapján. 2012 májusában bűncselekmény hiányában megszüntették a nyomozást az összes ügyben.

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [17]  Oldalak:   1 2   >  >>

Helyreigazítás

A 2011. január 11. napján megjelentetett „Kétes kutatások: megdöbbentek a filozófia hazai képviselői”, valamint a 2011. január 17. napján megjelentetett „Filozófusbotrány: érdekes dolgokat találtak a megbízási díjaknál” című cikkeinkben valótlanul állítottuk, hogy Gábor György I. rendű és Geréby György II. rendű felperesek olyan pályaművel nyertek pályázatot, melyet tartalmi okok miatt vissza kellett volna utasítani.

Blokkolja a rendőrség az elszámoltatást?

A Magyar Nemzet információi szerint legkevesebb nyolc olyan büntetőeljárást zárt le a közelmúltban a rendőrség, amely Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos feljelentése alapján indult.

Jogerősen pert vesztett a filozófus

Megváltoztatta a Fővárosi Bíróság elsőfokú ítéletét, és jogerősen elutasította Radnóti Sándor filozófus lapunk ellen benyújtott helyreigazítási keresetét a Fővárosi Ítélőtábla.

„Addig megyek, amíg végére nem járok a dolgoknak”

Nem az a célunk, hogy konkrét személyekre koncentráljunk, hanem az elmúlt nyolc év azon ügyeire, ahol jelentős közpénzek tűntek el – mondta egy vasárnap megjelent interjúban Budai Gyula. Az elszámoltatási kormánybiztos beszélt a Keller László és az ő tevékenysége közti különbségekről is.

Már négy nyomozás folyik filozófusügyben

Újabb nyomozást rendelt el a rendőrség a nagy vihart kavart filozófuspályázatok ügyében. Így már összesen négy külön büntetőeljárásban vizsgálják a Heller Ágnes és társai által vezetett projektek jogszerűségét, amelyekre több száz millió forintnyi közpénzt költöttek el a balliberális kormányzás idején.

Filozófusok közpénzosztó helyeken

A pályázati botrányba keveredett filozófusok közül többen a mai napig olyan állami intézmény szakmai testületét erősítik, amelyek több tíz milliós tudományos pályázati pénzekről, kutatási támogatásokról és egyéb állami milliók elosztásáról döntenek.

Újabb nyomozás filozófusügyben

Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos két, a filozófuspályázatokkal foglalkozó feljelentése kapcsán hűtlen kezelés gyanúja miatt indított nyomozást szerdán a rendőrség – tájékoztatták lapunkat a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) kommunikációs osztályán.

Elérte az uniót Hellerék panaszkodása

Az Európai Bizottsághoz fordultak a német filozófusok a hazai filozófiai pályázati botrány miatt. Szerintük lapunk uszít az érintett tudósok ellen, és a liberális szót úgy használja, hogy az a „hazátlan – kozmopolita zsidó értelmiségi” jelentését hordozza.
Találatok: [17]  Oldalak:   1 2   >  >>