language

Kulcsszavak:

környezetkárosítás highlight_off

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [19]  Oldalak:   1 2   >  >>

Használhatatlan szennyvíztelep százmilliókból

Európai körülményeket ígért a Hajdú-Bihar megyei Álmosdnak a 470 millió forint főként uniós támogatásból épített szennyvíztisztító-beruházás. Ehelyett egy működésképtelen telepet kaptak, amely még újkorában sem tisztította a vizet – derül ki a birtokunkba jutott szakértői jelentésből. 2011-ben az a Köteles István (Fidesz–KDNP) polgármester adta át a létesítményt, akit a bíróság nemrég jogerősen megfosztott tisztségétől, miután közpénzből vásárolt magának bojlert és tévét, és testületi felhatalmazás nélkül vett föl jutalmat. A szakértői irat súlyos megállapításai szerint a telepet annak ellenére használják, hogy a sikertelen próbaüzem miatt ma sincs vízjogi üzemeltetési engedélye. Már az átadás óta komoly gondok vannak. A próbaüzemen azért bukott meg a rendszer, mert nem volt képes az előírt értékeknek megfelelően megtisztítani a szennylét.

Újabb kétes ügyekre derült fény

Több ügyben is büntetőfeljelentést tett a legfőbb ügyésznél a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) annak a vizsgálatnak az eredményei alapján, amelyet a tavalyi ajkai ipari katasztrófa után a kormány utasítására végzett el – írja a pénteki a Magyar Nemzet.

Vörös föld • Hogyan került magánkézbe a magyar alumíniumipar?

A környezeti katasztrófát okozó ajkai timföldgyár is akkor került állami tulajdonból magánkézbe, amikor 1995–1997 között lezajlott a Hungalu Rt.-hez tartozó teljes magyar alumíniumágazat privatizációja.

Feneketlen pénzszivattyú

Nemcsak hűtlen kezelés megalapozott gyanújával, hanem a Feneketlen-tó környéki park fenntartása közben elkövetett természetkárosítás miatt is nyomoz a BRFK a fővárosi tulajdonú Főkert Zrt.-nél – tudtuk meg.

Nem támogatják az újabb kvótaeladást

A nemzetközi botrány ellenére újabb szén-dioxid-kvótákat adna el a közeljövőben a környezetvédelmi tárca. Vételi ajánlat érkezett hatmillió tonnányi magyar hagyományos kiotói szén-dioxid- kvótára, amelyből hazánknak tizenkétmilliárd forint bevétele származhat – jelentette be Molnár József, a zöldtárca kabinetfőnöke.

Csepel színeváltozása és az új politika

A csepeliek érezni fogják, hogy a politika ismét róluk és életkörülményeik jobbításáról szól, de az elszámoltatást itt sem úszhatják meg a hazugságokra épülő Gyurcsány-korszak helyi vezetői – nyilatkozta lapunknak Németh Szilárd, a Fidesz és a KDNP országgyűlésiképviselő-jelöltje.

„Sittes” ügy a nyíregyházi városházán

Egy építkezésen keletkezett törmelék – kőművesnyelven sitt – kezelése ügyében bűncselekmény gyanújába keveredett a nyíregyházi önkormányzat. A törmelék helyszíni kezelését ugyanis állítólag a reális költség ötszöröséért végeztették el. Az ügyben a városi ügyészség jelentős vagyoni kárt okozó hűtlen kezelés gyanújával nyomozást indított.
Találatok: [19]  Oldalak:   1 2   >  >>