Kulcsszavak: |
|
Lapok: |
Egyetlen termékre írhatták ki a konvektorcsere-pályázatot
Úgy látszik, egy bizonyos cég adott termékére írta ki a kormány az Otthon melege program keretében csütörtökön elindított, majd péntek délelőtt fel is függesztett gázkonvektorcsere-pályázatot – hívta fel lapunk figyelmét az egyik pályázó. A hirdetményben szereplő műszaki követelményeknek – például teljesítmény, energetikai besorolás, beállíthatóság – ugyanis mindössze három gázkonvektortípus felel meg a piacon lévők közül, ám ebből kettőnek az ára messze meghaladja a bruttó 150 ezer forintot, vagyis az elérhető legmagasabb támogatás összegét. Így egyetlen gyártó, a FÉG konvektora az, amelyre igazán megéri igénybe venni a vissza nem térítendő forrást. Nem ez lenne az első ilyen eset: több szakember egybehangzóan állítja, hogy a 2014 szeptemberében indult készülékcsere-programok valódi célja nem a lakosság megsegítése, hanem különféle – sokszor kormányközeli – üzleti körök nagyvonalú támogatása közpénzekből, környezetvédelmi köntösbe bújtatva.
Még nem lélegezhet fel az Orbán-kormány
A jelek szerint kétszer lép ugyanabba a folyóba a magyar kormány: a 2007–2013-as versenykorlátozó útépítések tisztázása után most a 2014–2020-as ciklus közútfejlesztési projektjei miatt kell Brüsszelben magyarázkodni. Több száz milliárd forint a tét.
Hétszázmillió euró sorsa a tét a vitában
Bár több ponton változott a közbeszerzési eljárás, az állami és az uniós finanszírozású útépítéseknél változatlanul a kormányközeli cégek vannak előnyben. Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszternek a parlamentben kell megneveznie a kiválasztás szakmai szempontjait.
Feltűnően aránytalannak tűnik a Hubertus szerződése
Magyar felkérésre fektetett be pénzt a Braun család a csődközelbe jutott Balaton-nagybereki Állami Gazdaságot privatizáló Hubertus Rt.-be, az állammal közösen jegyezve az utódcéget, és kötöttek hosszú távú földhaszonbérleti szerződést, mert a földterület nem volt eladó – mondta Ludwig Georg Braun, akit hétfőn tanúként hallgattak meg az állam és a Hubertus közötti vagyonjogi perben.
A Kúria dönt a vesztegetéssel vádolt "természetvédőről"
A Kúriának kell eldöntenie, hol tárgyalják a vesztegetéssel vádolt debreceni környezetvédő perét, miután a Debreceni Törvényszék után a kijelölt Győri Törvényszék is azt állapította meg, hogy nem illetékes az ügyben.
Természetkárosítás miatt nyomoznak
Nyolcezer hektár állami földet évi 80 ezer forintért 99 évre adtak bérbe 1992 áprilisában – derült ki azután, hogy Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter azonnali vizsgálatot rendelt el a nagybereki madárrezervátum ügyében.
Újabb botrány a Velencei-tó partján
Egy több mint kétmilliárd forintos beruházással kapcsolatban feljelentést tesznek civil szervezetek Velence város baloldali vezetése ellen, mivel szerintük felvetődhet a hűtlen kezelés bűntette is.
Korrupció a környezetvédelemben
A hazánkat az elmúlt években egyre intenzívebben jellemző korrupció nemcsak a gazdaságban okoz kárt, a környezetvédelmet is több szálon érinti.
Kalandpark a védett erdőben
Egy több mint négyhektáros védett erdőt adott használatba harminc évre potom 120 ezer forintért a soproni Tanulmányi Állami Erdőgazdaság Zrt. a Lövér Kalandpark Kft.-nek, hogy ott kalandparkot hozhassanak létre. Az első fokon hozott döntést a Védegylet megfellebbezte, a munkálatokat azonban megkezdték.
Gazdagító agrárforrások
Lejárt a környezettudatosabb gazdálkodást biztosító agrár-környezetgazdálkodási program első ötéves ciklusa tavaly, így új pályázatokat kellett kiírni. A Magosz szerint az agrárkormányzat kizárta a rendszerben korábban részt vevő kisebb gazdaságok jelentős részét azért, hogy évi mintegy 25 milliárd forintot juttasson saját köreinek.