language

Intézmények:

Magyar Televízió Nonprofit Zrt. (MTV) highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [156]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>

Ha haverság van, nyomjuk, ha baj van, sunyulunk

közszolgálati tévé hírcsatornája (M1) először úgy számolt be az egész világon végigsöprő hírről, mintha egy kazahsztáni helyettes államtitkár mondott volna le. Zéró említés arról, hogy ki ez az ember (Orbán egyik szövetségese), hogy pár hete még Budapesten parolázott a magyar miniszterelnökkel, nulla infó arról, hogy mit mondott a kiszivárgott felvételen, vagy hogy kiket és hogyan próbált meggyőzni arról, hogy magyar mintára szerezzenek neki médiát a hazájában.

Így sikerült az elszámoltatás az első Orbán-kormány bukása után

Azt gondolná az ember, hogy az Orbán Viktor miniszterelnök által rendszere legfontosabb pillérének titulált legfőbb ügyész, Polt Péter az ostorát csattogtatva, perdöntő bizonyítékokat eltüntetve érte el, hogy beosztottai a politikusok számára kínos, kellemetlen ügyeket frappáns indoklásokkal szüntessenek meg, holott az emberi gyarlóság is jelentősen az ügyek kifulladására játszott. A legfőbb ügyész pályaívével, valamint az ügyészség által olykor sajátos indoklással megszüntetett politika-közeli ügyekkel már foglalkoztunk, most jöjjön az, hogy a 2002-es kormányváltás után miként dőlt dugába az előző ciklus gyanús ügyeinek számonkérése. Nem kellett nagyon erőltetni, az elszámoltatásért felelős államtitkárt viszont később elítélte a bíróság.

Gyűlnek a csontvázak Polt Péter szekrényében – így züllött az ügyészség a politika kiszolgálójává

„Előző hivatali ciklusa idején már bőségesen bizonyította, hogy hivatalát nem pártatlan közszolgaként, hanem megbízója kiszolgálójaként tölti be.” Ezt hazánk legfőbb ügyészéről, Polt Péterről írta Kis János az ÉS-ben, miután 2010-ben Polt újra bizalmat kapott a Fidesz-KDNP részéről. A bíróság által jogerősen is szabad vélemény-nyilvánításnak kimondott cikk óta eltelt évek mintha még inkább beigazolták volna a filozófus szavait, hiszen az általa vezetett ügyészség közvetlenül vagy a nyomozás felügyeletén át olyan botrányokban vált részessé, mint Polt lánya élettársának kiengedése a Quaestor nyomozásból vagy a Rogán-ügyekben tett feljelentések elutasítása.

Vádat emeltek a volt tévéelnök ellen

A Fővárosi Főügyészség vádat emelt jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette miatt a Pesti Központi Kerületi Bíróságon R. Z., a Magyar Televízió Zrt. egykori elnöke, majd stratégiatervezési és kommunikációs igazgatója ellen - adta hírül a Fővárosi Főügyészség.

Vádat emeltek a Magyar Televízió volt elnöke ellen

Rudi Zoltán 2010-ben közvetítőként részt vett egy ingatlanügyletben, és az ezért kapott sikerdíj után azonban nem fizetett adót, hanem az összeget egy tulajdonában álló offshore cég számlájára utaltatta. Költségvetési csalás miatt vádat emeltek ellene.

Kész Zoltán bezáratná a köztévét

Kész Zoltán kezdeményezi a közszolgálati televízió felszámolását. A független országgyűlési képviselő ezt azzal indokolja, hogy a közpénzek feletti őrködést tartja legfontosabb feladatának, és nem látja értelmét annak, hogy évi 80 milliárd forintot költsenek a köztévére.

Rudi Zoltánt már nem gyanúsítják

Nem követett el hűtlen kezelést Rudi Zoltán, az MTV volt elnöke (2004–2008), közölte lapunk érdeklődésére a Fővárosi Főügyészség, ezért a gyanúsítását az illetékes hatóság megszüntette. 2012 nyarán, három év nyomozás után azzal gyanúsították meg a televíziós szakembert, hogy az MTV új Kunigunda útjai gyártóbázisáért a piaci árnál magasabb üzemeltetési és bérleti díjra szerződött a beruházóval.

A 13 nagyon piszkos ügyből egyben sem sikerült elmarasztalni senkit

Mindenki nyugodjon meg! A budapesti Nagybani Piacon megkezdődtek a helyszíni ellenőrzések, a NAV, az ORFK, a BRFK, az FKF, az ÉLBÁI (ha valaki nem tudná: Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatóság), a NÉBIH és a VM illetékesei mindent megtesznek az illegális zöldség-gyümölcs forgalom megszüntetéséért.

Átvilágították az MTV-t

Lezárult a Magyar Televízió (MTV) Zrt. hároméves belső átvilágítása, amely során a Gyurcsány-éra indokolatlan, tékozló és sok esetben jogtalan köztévés kifizetéseit vizsgálták. Az ellenőrzés százmilliós hiányosságokra mutat rá, a közpénzért csekély vagy semmilyen ellenszolgáltatást nem adó cégek mögött a szocialista közeg ismerős figurái jelennek meg.
Találatok: [156]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >  >>