language

Kulcsszavak:

átláthatóság highlight_off

Akták:

Margit híd felújítása highlight_off

Margit híd felújítása

Margit híd felújítása

A Margit hidat az eredetileg becsült ár több, mint duplájáért - 13 milliárd helyett 30 milliárdos összköltséggel – újították fel 2009 és 2011 között. 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [22]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Így nőtt 5 milliárdról 32 milliárd forintra a Margit híd felújításának költsége

„Annyiba került, mintha egy centiméter vastagon bevonták volna arannyal” – nagyjából így él a köztudatban a Margit híd felújítása. Az bizonyos, hogy az eredetileg tervezett költség többszörösébe került a projekt, érdemben senki nem ellenőrizte, és a mai napig nem nyilvánosak azok az adatok, amelyek alapján igazolni vagy cáfolni lehetne a sokmilliárdos túlárazás gyanúját. A politikailag talajt vesztett, meggyengült integritású városháza, kezében a 30 milliárddal, ideális üzleti partnere volt a nagyétvágyú kivitelezőknek.

Már lefizetni sem kell

Jó hír: van egy terület Magyarországon, ami egyértelműen hatékonyabbá vált és jobban működik, mint korábban. Rossz hír: ez a terület éppen a korrupció.

Forralt bor, csoki, Margit híd

Tarlós István főpolgármester páratlan stílusérzékről tanúságot téve a meghirdetetthez képest fél óra késéssel adta át a kilenc hónapja csúszó Margit hidat, soha vissza nem térő alkalmat biztosítva a környékbeli alkeszeknek a legális közterületi alkoholfogyasztásra.

Jóri Anrás szerint a Margit híd felújításának megvalósíthatósági tanulmánya nyilvános

Az adatvédelmi biztos szerint nyilvános a Margit híd felújításának megvalósíthatósági tanulmánya, azt bárkinek joga van megismerni, így ellenőrizhető ugyanis, hogy a kérelem előkészítése és az arról való kormányzati döntés megalapozott volt-e.

Az ombudsman szerint nyilvános a Margit híd felújításának tanulmánya

Bárkinek joga van megismerni a Margit híd felújításának megvalósíthatósági tanulmányát az adatvédelmi ombudsman szerint, így bárki ellenőrizheti, hogy megalapozott volt-e az előkészítés és a kormányzati döntés. Jóri András azért indított vizsgálatot, mert az önkormányzat a felek közötti szerződésre hivatkozva kérésre sem hozta nyilvánosságra az iratot.

Ha bárkinek kedve lesz arra, hogy betekintsen a fővárosi beruházások papírjaiba, számláiba, nyitott kapukat talál

Tarlós István szerint mostantól nem lesz szükség arra, hogy bármelyik lap pereket indítson azért, hogy szerződésekhez és kifizetési bizonylatokhoz hozzájusson. Ez igaz a Margit hídra, a metróra, a szennyvíztisztítóra, az útfelújításokra és másra.

Magánpénzek, közerkölcsök, Margit híd felújítás

A Margit hidat felújító konzorcium nem közfeladatot végez, ezért nem közérdekű adatok a beruházás részletes pénzügyi adatai, döntött a bíróság első fokon az Index által kezdeményezett Margit híd-perben. A döntés szerint a fővárosi önkormányzathoz kellett volna fordulnunk, ha az olvasókat tájékoztatni akarjuk arról, mire megy el 24 milliárd forintnyi közpénz, ami félig-meddig már magánpénzzé transzformálódott.

Első fokon elvesztette az Index a Margit híd-pert

A Pesti Központi Kerületi Bíróság hétfőn tárgyalta az Index keresetét, amelyben a Margit híd-felújítás részletes adatainak a nyilvánosságra hozatalát akarjuk elérni. A bíróság az első napon elutasította első fokon keresetet, az ítélet szerint a konzorcium nem közfeladatot végez, így nem minősülnek közérdekű adatoknak a birtokukban levő információk.

Hétfőn kezdődik a Margit híd-per

A Pesti Központi Kerületi Bíróság hétfőn tárgyalja az Index keresetét, amelyben a Margit híd-felújítás részletes adatainak a nyilvánosságra hozatalát akarjuk elérni. Álláspontunk egyszerű: a beruházást közpénzből finanszírozza a főváros, ezért az adatok közérdekűek.
Találatok: [22]  Oldalak:   1 2 3   >  >>