Júniusban írtuk meg, hogy a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) egyik pályázatán 130 milliós támogatást nyert egy olyan cég, a Humán Reprodukciós Intézet Kft., mely Vereczkey Attila nőgyógyászhoz köthető. Azt is írtuk, hogy Vereczkey Attila eddigi munkássága során többször is szembekerült a szabályokkal, elítélték például 88 rendbeli csalásért, aztán az orvosi működési bizonyítványa meghamisítása miatt, a klinikájának az egyik tevékenységét az ÁNTSZ állíttatta le, és a MOK etikai bizottsága előtt is többször állt. Mellesleg pedig rajta van a nagy adótartozók listáján is.
130 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapott az államtól egy olyan orvos vállalkozása, aki korábban többször is szembekerült a törvényekkel és a szabályokkal. Vereczkey Attila az elmúlt években az alábbi ügyekkel került be a hírekbe: 88 rendbeli csalás miatt emeltek vádat ellene, majd ítélték el első és másodfokon is. A Nyírő Gyula Kórházban dolgozott, amikor két társával együtt pénzt szedtek be a félrevezetett pácienseitől az ellátásra úgy, hogy azokat a tb is finanszírozta, vagyis elvileg ingyenesek lettek volna.
A „Szakvélemény: Btk.-gyanús a klinika ügye" című, 2014. 02. 16. napján megjelent cikkünk ügyében.
Becsületsértési per, kizárás, nyilatkozatháború, fél év alatt eldurvult a viszony a mesterséges megtermékenyítéssel foglalkozó nőgyógyászszakma csoportjai között.
Soron kívül jutott engedélyhez Somody Imre új lombikbébiközpontja, noha az üzletember tulajdonostársa korábban egy olyan kórházi osztályt vezetett, melynek ügyében csalás gyanújával folytat nyomozást a rendőrség.