Van egy állami cég, ami elköltött 3,7 milliárd forint állami támogatást, de úgy, hogy semmit nem lehet tudni arról, hogy ennek mi lett az eredménye. Egy dolog látszik biztosan, hogy az állami áramcéghez, az MVM-hez tartozó KOM Központi Okos Mérés nevű cég csak a működésre elköltött legalább 700 millió forintot, miközben az átlagfizetés 679 ezer forint volt.
Ömlenek az adófizetői milliárdok az Ész-ker Zrt.-hez, a Magyar Turisztikai Ügynökségtől (MTÜ) ezúttal nettó 1,9 milliárdos közbeszerzési tanácsadói szerződést kapott a cég.
Cegléden és a város körüli tanyavilágban hónapok óta tart a küzdelem egy ide tervezett 400 kilovoltos vezeték körül. Az érintettek szerint a vezeték nemcsak elcsúfítja a tájat, de súlyos egészségkárosító hatásai vannak. A tervezésért felelős cég hónapok óta ide-oda tologatja a nyomvonalat, amellyel kapcsolatban eddig egyedül az látszott biztosnak, hogy mindenképp elkerüli a helyi Fidesz-elnök családi kúriáját. A Ceglédi Spotlight szúrta ki, hogy most 100 millió forintért árulják a 25 hektáros területet, és a rajta fekvő ezer négyzetméteres épületet.
Jobban teljesít a Magyar Természetjáró Szövetség, amióta – 2012 májusa óta – a miniszterelnök barátjaként ismert Garancsi István, a Videoton labdarúgóklub tulajdonosa az elnök. Összesen 2,7 milliárd forint uniós forráshoz jutottak konzorciumban 2012 óta, s 2013-ban 77 millió forint adományt kaptak állami cégektől. Közbeszerzéseiken az ócsai devizásgettót is építő Veszprémber Zrt. is szépen szerepel, amelyben tulajdonos Garancsi nővére is.
Túlárazott tanulmányok, kevéssé hozzáértőnek tűnő szervezetek: az egyik magyarázat szerint olyan „káderparkolók” feltőkésítése folyik, amelyek alkalmasak lesznek a parlamentből kiszoruló kormánypárti politikusok befogadására.