A kormánypártok a főváros helyett a fideszes belvárosi önkormányzat tulajdonába adták a közteret, ezért lett új üzemeltetője az éppen ma megnyílt rendezvénynek.
Hiába nyert az adatigénylő a Kúrián is, az V. kerület nem küldte meg, hogy 9 év alatt mennyit költött helyi sajtóra, kinek adott el ingatlanokat, és milyen tanácsadóknak mennyit fizetett. Az igénylő feljelentést tett, de a rendőrség szerint nem történt bűncselekmény, csak az önkormányzatot képviselő Kosik Ügyvédi Iroda későn adta át a bírósági döntést a jegyzőnek.
Vizoviczki Lászlót a kilencvenes évek végétől sokan a budapesti éjszakai élet legnagyobb hatalmú, törvények felett álló üzletemberének tartották. Legendák tucatjai szólnak arról, hogy nem volt ajánlott szembekerülni vele, mert változatos módszerekkel csinálta ki a konkurenseit. Vizoviczki eddig ismert története szerint, akkor tört meg az uralkodása, amikor 2012-ben bilincsben vitték el az irodájából. A rettegett üzletember befolyása azonban már jóval korábban megreccsent, még azelőtt, hogy Pintér Sándor megbízásából titkos nyomozás indult utána. Vizoviczki hatalmát elsőként nem a politika vagy a rendőrség törte le, hanem az, hogy a budapesti szórakozóhelyek tulajdonosai egy emberként összefogtak ellene. De a bulinegyedesek hiába gyűrték le az akkor még erőtől duzzadó diszkókirályt, a kormánnyal szemben ők is alulmaradtak. A West Balkán-tragédia utáni néhány hét eseményeinek egy eddig ismeretlen történetéről szól ez a cikk, amiben a házi őrizetbe kerülése óta először Vizoviczki is exkluzív nyilatkozatot adott az Indexnek.
Helyreigazítást kér a Vasárnapi Hírektől Rogán Antal. Azt nehezményezi, amit Juhász Péter, az Együtt politikusa, az V. kerület önkormányzati képviselője mondott lapunknak vele kapcsolatban, illetve az V. kerületi ingatlanok adásvételéről.
Gátlás nélkül magasztalják a budapesti kerületi polgármestereket az önkormányzati újságok. Az elfogult "ingyenes" lapok valójában közpénzből is készülnek.
Az RTL Híradója ma is ütötte a kormányt, a fő téma a reklámadó mellett Lázár János utazása és a Paksi bővítésre felvett orosz hitel drágulása volt.
Az V. kerület egyik műemlék házában rendszeresen feltűnik Orbán Viktor tanácsadója. Pedig Habony Árpád neve nincs feltüntetve a kaputelefonon, de a tulajdoni lapon sem szerepel. Holnapi lapszámunkban riportot olvashat a „titokról” – ebből adunk most egy kis ízelítőt.
Miközben évente milliárdos nyereségre tesznek szert a kormányváltás óta, a Simicska Lajos érdekeltségébe tartozó hirdetési cégek a kisebb bevételt biztosító lehetőségeket sem hagyják ki. A hvg.hu gyűjtése alapján ezek 19 településsel kötöttek reklámgazdai szerződést, ami esetenként arra is felhatalmazza őket, hogy piaci vetélytársaiktól díjat szedjenek azért, hogy kint lehessenek a plakátjaik. Volt olyan város, ahol a Simicska-cégek egymással versenyezve indultak a koncesszióért.