language

Akták:

Kulcsár-ügy highlight_off

Kulcsszavak:

média highlight_off

Kulcsár-ügy

Kulcsár-ügy

Szász Károly PSZÁF elnök 2003 nyarán történt megveretése után kapott fokozott figyelmet a Pannonpast ügyében végzett PSZÁF vizsgálat. Ebből kiderült, hogy a K&H Equities jelentős szerepet játszott a Pannonplast Rt. részvényeinek szabálytalan felvásárlásában, amelyet érthetetlen módon részben az Állami Autópálya-kezelő Rt. finnaszírozott. Közben a K&H belső ellenőrzése során is napvilágra került számos visszásság, többek között, hogy az Equities irreálisan magas hozamú befektetéseket ajánlott potencális ügyfeleinek.  Az ügyleteket a bank egyik igazgatója, Kulcsár Attila koordinálta. Az ügy kapcsán felmerült több állami vállalat, politikus és vezető üzletember neve is. 


A Pannonplast-ügy kirobbanása és Kulcsár Attila lelepleződése – ő a K&H Equities, a pénzintézet brókercégének teljhatalmú ura, és bár a bíróságon ez nem bizonyosodott be, többek szerint Rejtő E. Tibor vezérigazgató pártfogoltja volt – után elapadt a pénzcsap. Nem volt tovább mihez nyúlni, ha valamelyik vip ügyfél a pénzét követelte. A piramisjátékra hajazó rendszer napok alatt összeomlott, mindenki mosta a kezeit, és Kulcsárra mutogatott. A nyomozás többször félresiklott, és emiatt elhúzódott. Ebben az is közrejátszhatott, hogy az ügy főnyomozóját, az azóta ügyvédként praktizáló Molnár Csabát koholt vádakkal bíróság elé állították, ahol évekkel később felmentették, de addigra rendőri karrierjét már végérvényesen tönkretették. Az első eljárásban született többéves börtönbüntetéseket és felmentéseket egyaránt tartalmazó ítéletet másodfokon hatályon kívül helyezték, és évekkel a nyomozás kezdete után vita robbant ki az igazságszolgáltatás berkein belül, hogy amit Kulcsár és társai tettek, az valóban sikkasztás, vagy esetleg csalás. A megismételt eljárásban az ügy névadóját, Kulcsár Attilát hat év hat hónap szabadságvesztésre ítélte a Fővárosi Törvényszék. Az ítélőtábla 2017. április 20-ától tárgyalja az ügyet másodfokon. 

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [6]  Oldalak:   1

Kocsis a BKV nevében is aláírt fura szerződéseket

Kocsis István, a BKV napokban távozó vezérigazgatója különös szerződéshosszabbításokat jegyzett a közlekedési vállalat reklámhelyeit tizenkét éve használó céggel. A háttérben a budapesti reklámpiac összefonódásai és egy igazi „nagykoalíciós” vállalat képe sejlik fel.

Ismét bíróság előtt Kulcsár Attila

Ma kezdődött a több milliárd forintos sikkasztással vádolt Kulcsár Attila és társai másodfokú büntetőpere a Fővárosi Ítélőtáblán. A Fővárosi Bíróság 2008-ban nyolc év börtönre és 230 millió forint vagyonelkobzásra ítélte a K&H Bank egykori brókerét.

Kirakatperek - homályos üveg mögött

A Fidesz 2002-es veresége, és a szocialista kormány regnálása óta eltelt nyolc év politikai vonzatú bűnügyi, bírósági krónikáit két nagy részre oszthatjuk.

Belső kör is érintett lehet az ügyészségi kiszivárogtatásban

Ügyész vagy bíró is érintett lehet a legújabb kiszivárogtatási botrányban. Bár korábban kibogozhatatlan problémának tűnt, az ügyészség végül mégis belső vizsgálatot indított és juthatott is valamilyen eredményre a Katapult Mentorprogrammal kapcsolatban gyanúsított Borovszky Tímea kihallgatási jegyzőkönyvének kiszivárogtatója ügyében.

Most a faxgép szivárgott

Ha hivatalból nem indít eljárást az ügyészség, természetesen van arra mód, hogy azt más kezdeményezze - tájékoztatta lapunkat Bárándy Péter annak kapcsán, hogy a Budapesti Nyomozó Ügyészség nem indít vizsgálatot az ügyben, hogy hogyan került egy szélsőjobboldali sajtóorgánumhoz Borovszky Tímea ügyészségen tett vallomása.
Találatok: [6]  Oldalak:   1