Személyek: |
|
Intézmények: |
A Mol, Garancsi István és Nagy György is kiszáll a MET-ből
Teljes egészében a menedzsment kezébe kerül az energiakereskedő MET, miután ismert tulajdonosai eladják a részesedésüket. A csoport további európai vásárlásokat tervez, amihez tőkét von be.
Befalja az olasz energiavállalatot Orbán Viktor barátjának cége
Bejelentette a Gazdasági Versenyhivatalnak (GVH) a MET gázkereskedő, hogy megveszi a Tigázt az olasz Enitől – derül ki a a GVH honlapjáról.
Megvette a fél magyar gázvezeték-hálózatot a hírhedt MET
Az olasz ENI eladta a Tigáz Zrt.-t, ami leányvállalatán keresztül a magyar gázvezetékhálózat 48 százalékát birtokolja, összesen nagyjából 33 ezer kilométernyit. A vevő, az állam által is őrült nyereségessé tett MET, aminek szövevényes offshore tulajdonosi hálója mögött feltűnt Garancsi István vagy Nagy György Wallis-alapító milliárdos is.
Orbán-közeli lesz a Tigáz
Az olasz ENI teljesen kivonult Magyarországról: utolsó vagyoneleme, a kelet-magyarországi gázhálózat Orbán-közelbe, a MET-hez kerül.
Törvénybe iktatták a lopás lehetőségét - Tóth Bertalan (MSZP) a MET és az állam gázos ügyleteiről
Súlyos milliárdok landolnak az állam helyett a Fidesz-közeli pénzemberekhez köthető MET Magyarország Zrt.-nél. A hazai gázüzletágban is hasító cég kiperelt szerződései alapján Tóth Bertalan szocialista országgyűlési képviselő beszél az évtized gázmutyijáról.
Újabb közbeszerzéseket nyert MET
Két, gázszállításra kiírt közbeszerzésen is a legalacsonyabb árajánlattal nyert a MET energiakereskedő magyarországi cége, összesen nettó 670 millió forintért. A vállalat néhány év alatt nőtt nagyra, 2013-ig 79 milliárdos osztalékot termelt tulajdonosainak.
Szakított a hallgatással az Orbán-kormány nagy gázüzletén kaszáló cég
A többi között Garancsi István és a Mol tulajdonában lévő vállalkozás, a Met Magyarország azt állítja: a százmilliárdos profit ellenére még drágán is jutott a lehetőséghez. A cég azon tudott nyerni, hogy Nyugat-Európából olcsóbb gázt tudott behozni, mint amennyibe az orosz került. Egy szocialista képviselő kezdeményezésére a bíróság a dokumentumok kiadására kötelezte az állami partnert, az MVM-et, és azok alapján az ellenzéki politikus ma közölt egy összefoglalót.
Az állam helyett magáncéghez kerülhetett az akár százmilliárdos haszon
2011 és 2014 között akár százmilliárd forint is a ma Garancsi István fémjelezte MET zsebébe kerülhetett az állami MVM helyett – erősítik meg az MSZP által kiperelt szerződések. A MET mindezt tagadja.
Leáldozóban a MET csillaga
Tavaly már csak kevesebb mint egymilliárd forintnak megfelelő, 3,13 millió euró osztalékot fizetett tulajdonosának, a svájci MET Holding AG-nak a MET Magyarország Energiakereskedő Zrt. – derül ki az állami MVM-mel kötött zavaros gázügyleteiről elhíresült energiatársaság frissen közzétett tavalyi eredménykimutatásából.
A legtöbb pénzt most így lehet csinálni Magyarországon
Olyan lehetőséget kapott az államtól egy svájci központtal működő, részint offshore hátterű cég az utóbbi négy évben, ami egészen egyedülálló módon tudta gazdagítani a tulajdonosait.
MET-ügy
Dmitrij Firtas
Garancsi István
Lakatos Benjámin
Nagy György (WISD)
Orbán Viktor
Szabó Gergely (MET)
EMFESZ Kft.
Magyar Olajipari (MOL) Nyrt.
Magyar Villamos Művek (MVM) Zrt.
MET Holding AG
MET Magyarország Zrt.
MET ManCo AG
MVM Partner Zrt. (MVMP)
Normeston Ltd
RosUkrEnergo
Small Valley Investments Ltd.
WISD Holding
állami / önkormányzati vállalat
csalás
energia
háttér
hűtlen kezelés
jogalkotás
kereskedelem
klientúra
offshore
pénzmosás