language

Lapok:

Magyar Nemzet (MNO) highlight_off

Intézmények:

Miniszterelnöki Hivatal (MEH) highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:

Magyar Nemzet (MNO)

A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.

 

A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.

A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.

Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,

hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [85]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9   >  >>

Nyomozás Dóra megbízásai miatt

Nyomozást rendelt el az ügyészség Dóra Ottó salgótarjáni MSZP-elnök korábbi megbízásaival kapcsolatban. A szocialista politikus a Miniszterelnöki Hivatalnak végzett tanácsadói munkát, ám a gyanú szerint olyan munkákat is elszámolt a kancelláriának, amelyre nem lett volna jogosult. A MeH ezeket befogadta, és fizetett.

Háromszázmilliót kaszál Szetey volt cége

Köztisztviselők tréningeztetésére háromszázmilliós szerződést kötött a Gyurcsány–Bajnai-kormány, ráadásul a Szetey Gábor egykori államtitkár volt cégének adott megbízás 2010. szeptember végéig él.

Dataplex-akta: a tettes még ismeretlen

Egyelőre ismeretlen tettes ellen, adócsalás gyanújával nyomoz a Vám- és Pénzügyőrség Központi Bűnüldözési Parancsnoksága a Dataplex-ügyben – erősítette meg lapunk értesülését Sipos Jenő szóvivő a Hír TV-nek.

Sanghaji mulatság

Holnap nyitja kapuit minden idők legimpozánsabb, fél éven át tartó világkiállítása Sanghajban, ahol hazánk is képviselteti magát, ami mintegy 3,3 milliárd forintjába kerül a költségvetésnek. A balliberális kormány bőkezűen honorálta a holdudvarához tartozó cégek tanácsadói tevékenységét.

Baráti cégek az expó előkészületeinél

Alapos előkészületekről árulkodnak azok a szerződések, amelyeket a Miniszterelnöki Hivatal kötött 2006-tól mostanáig a májusban nyíló sanghaji világkiállítás magyar részvételével kapcsolatban. Több tucat tanácsadói szerződés előzte meg például a magyar pavilonra szóló építészeti pályázat kiírását. Több, balliberális holdudvarhoz köthető cég is sokmillió forintos megbízást kapott.

Láthatatlan magyar imázsfilm

Évekkel ezelőtt a Miniszterelnöki Hivatal több mint 23 millió forintot fizetett ki a 2010-es sanghaji világkiállítás kapcsán megrendelt két film leforgatására. A drágábbik, több mint húszmilliót érő produkció a hivatalos fórumokon sehol nem érhető el, habár a cég vezetője állítja, a film náluk bármikor megtekinthető.
Találatok: [85]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8 9   >  >>