language

Intézmények:

MNB Ingatlan Kft. highlight_off
Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [22]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

A júniusi MNB-centenárium helyett jövő februárra fejezi be Matolcsy fiának barátja a másfélszeresére drágult jegybankszékház-felújítást

Azt decemberben elismerték, hogy a tervezett 54 milliárd forint másfélszeresét adják oda Somlai Bálint cégének. Most azt is megtudtuk, hogy Matolcsy Ádám barátja a korábban az MNB által bejelentett június helyett év végéig dolgozik a felújításon.

Bár egy hónapja bejelentették, hogy másfélszer többet kap Somlai Bálint az MNB felújítására

„A társaságunk és a fővállalkozó között létrejött vállalkozási szerződést a felek mindeddig nem módosították, sem a vállalkozói díj összege, sem a beruházás tervezett ütemezése, sem pedig a szerződés szerint várható befejezés tekintetében” – ezt válaszolta az MNB Ingatlan Kft. arra az idén január eleji levelünkre, amellyel közérdekű adatkérést nyújtottunk be a jegybank tulajdonában álló társaságához.

Az MNB cégének műtárgyaiból 620 darab egy magáncég raktárában van Kőbányán

Egyedüli ajánlattevőként a Museum Complex Kft. (MC) nyerte az MNB-Ingatlan Kft. tulajdonában és átmeneti kezelésében lévő műtárgyak raktározási és szállítási feladataira kiírt közbeszerzést. Az egykor állami, jelenleg Polgár Tibor tulajdonában lévő – kormányközelinek tartott – cég nem először jut komoly közpénzes megbízáshoz.

Százmilliós profitot hozott a Matolcsy Györgyék kedvenc szobrait készítő művész cége

Szőke Gábor Miklós szobrai az elmúlt években belopták magukat a köztudatba: ha valaki nem ismeri névről a kormányközeli figurákkal jó viszonyt ápoló művészt, olyan alkotásaival, mint a vadászati világkiállítás agancskapuja, vagy a jegybank Pénzmúzeumának kertjében ugró aranyszarvas, biztosan találkozott már. De mennyire volt mindez jó üzlet?

Eddig 5 milliárd forint értékben vett festményeket a Nemzeti Bank cége

A Magyar Nemzeti Bank ingatlanos leányvállalata 2020-ban kezdett műalkotásokat vásárolni. Rövid idő alatt sok pénzért rengeteg képet vettek: 2021 április végéig nettó 3,8 milliárd forint közpénzt költöttek el 730 festményre. Adatigénylésünkre válaszolva közölték, hogy azóta, idén április végéig további 546 alkotást vásároltak nettó 1,2 milliárd forintért, így már összesen 5 milliárdnál jár a „kortárs művészeti gyűjtemény” ára.

289 millió forintért venné meg Bak Imre négy festményét a Nemzeti Bank cége

A Nemzeti Bank ingatlanos cége 2020-ban kezdte megvásárolni kortárs magyar alkotók műveit. 2021 őszétől a program döcögni kezdett, és azóta alig vettek valamit. Most március végén azonban elindítottak egy közbeszerzési eljárást a tavaly év végén elhunyt Bak Imre négy festményének beszerzésére. A hivatalos iratok szerint az eladó 289 millió forintot kér a képekért, vagyis egy darab bő 72 millióba kerülhet, ha az üzlet létrejön.

Az autópálya- és hulladékkoncesszió mellett a jegybankot is vizsgálja az Európai Bizottság

Gond lehet az Európai Bizottságban az autópálya- és a hulladékkezeléses koncesszióval, amelyet kormányközeli üzletemberek és a Mol kapott meg 35 évre. De azt sem értik Brüsszelben, hogy a köztulajdonban lévő jegybank cége miért költött közbeszerzés nélkül milliárdokat bútorra.

Egy év szünet után ismét festményeket akar venni a Nemzeti Bank cége

Három éve kezdte az MNB-Ingatlan Kft. kortárs magyar festők alkotásait megvásárolni. Legutóbb tavaly áprilisban vettek festményeket, de a közbeszerzési értesítő szerint most tovább bővítenék a gyűjteményüket. Ezúttal Bak Imre négy művét szemelték ki, ám az eladó nevét és a becsült árat kitakarták az iratokból. 2020-ban egyébként már vettek Bak-festményeket: 17 darabot összesen 165 millió forintért.

Elfoglalta helyét a 200 milliós Csodaszarvas a Széll Kálmán térnél

Szőke Gábor Miklós bronzból készült szobrát mától bárki megcsodálhatja, az alkotást a Magyar Nemzeti Bank rendelte Szőkétől közel 200 millió forintért.
Találatok: [22]  Oldalak:   1 2 3   >  >>