Egyre kevesebben értik, hogy rendezheti Katar a világ legtöbb embert megmozgató sporteseményét. 200 milliárd dollárba kerül, de mégis embertelen körülmények közt épülnek a díszletek.
Több szállítmány rakétagránátot küldött Németország 2000-ben Szaúd-Arábiának, hogy az arab ország támogassa a németek vébérendezését 2006-ban, jelent meg a Die Zeit nevű német újságban.
A 2018-as orosz és a 2022-es katari vb tette be a kaput. - Megannyi kihívója lehet Blatter FIFA-elnöknek, akire vádak özöne zúdul.
Úgy fest, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) mégis nyilvánosságra hozza a 2018-as oroszországi és a 2022-es katari vb-pályázatokkal kapcsolatos visszásságokat vizsgáló jelentést.
Nyilvánosságra hozza a FIFA a Garcia-jelentést, vagyis az etikai bizottság vizsgálatának eredményeit.
Tisztázta a korrupciós és vesztegetési vádak alól a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) független etikai bizottsága Katart, a 2022-es vb rendezőjét.
A The Sunday Times újabb részleteket közölt a 2022-es világbajnokságot rendező Katar megvesztegetéseiről, melyből kiderül, ázsiai országok képviselőit is lefizették, hogy azok megfelelő módon szavazzanak.
Luxuskirándulásokkal, alamizsnával bundázhatta meg a 2022-es katari vb rendezését az ország egykori legmagasabb rangú sportvezetője. A torna miatt egymást érték a botrányok, itt az újabb, a vb előtt erre volt a legkevésbé szüksége a FIFA-nak.
Katar kijáróembere Mohamed bin Hammam volt, aki összesen ötmillió dollár (hárommillió font) kenőpénzt osztott szét a 2010 decemberében, Zürichben tartott szavazás résztvevői között, s nem eredménytelenül: óriási meglepetésre hazája kapta a 2022-es labdarúgó-világbajnokság rendezési jogát.
Egyértelmű bizonyítékok kerültek elő arról, hogy Katar egykori legmagasabb rangú sportvezetője, Mohamed bin Hammam kenőpénzekkel megvásárolta hazája számára a 2022-es labdarúgó-világbajnokság rendezési jogát – írta a The Sunday Times.