Kulcsszavak: |
|
Lapok: |
Csak az adósságok kamataira 3000 milliárdot fizet idén az Orbán-kormány, és ebben még nincs benne az új kínai megakölcsön költsége
A magyar állam még tavasszal felvett egymilliárd euró hitelt kínai állami bankokból, az ügyletről a kabinet elfelejtett hírt adni.
Csigatempóban halad a VIII. kerület félkész káptalanfüredi gyerektáborának az ügye, a házak közben lassan rohadnak
A korábbi kivitelező céget felszámolják, az új támogatási szerződést még nem sikerült aláírni.
Évente tízmilliárdokba kerül tárolni Orbán Viktor két éve teljesen feleslegesen vett földgázt
Nemcsak a készlet különleges, de a vételi ára és a tárolásának a költségei is.
Enyém, tiéd, de mégis az övék
Adott egy állami cég a Corvinus Befektetési Zrt. Ez a cég intézte az elmúlt évek a legfontosabb állami cégvásárlásait a kormány utasításra és a NER épülésére. A Corvinus vásárolta meg a minap ezer milliárd forintért a Budapest Airport Zrt. részvényeinek 80 százalékát – azt, hogy minek, arra nincs érvényes válasz.
„Vége van az Országos Roma Önkormányzatnak”
A kormányzat jogosulatlannak tartott követelései és elvonásai miatt már több mint másfél milliárd forintos lyuk tátong az Országos Roma Önkormányzat költségvetésében. Teljes a csőd, a testület működése végképp ellehetetlenült.
Nem titkolózhat tovább az Orbán-kormány, négy év után teljes egészében ki kell adni a Mátrai Erőmű gyanús aktáját
Bár a kabinet féltve őrzi az addig Mészáros Lőrinchez tartozó szénerőmű négy évvel ezelőtti állami felvásárlásának titkait, a Kúria az ügyben hozott hatodik döntésként ezúttal végleg helyt adott Tóth Bertalan adatigénylésének.
Mátrai Erőmű visszavásárlása
Lantos Csaba
Mészáros Lőrinc
Palkovics László
Energiaügyi Minisztérium
Kúria
Magyar Villamos Művek (MVM) Zrt.
Mátrai Erőmű Zrt.
Opus Global Nyrt.
Status Energy Magántőkealap
adatigénylés
állami / önkormányzati vállalat
államosítás
átláthatóság
energia
erőmű
gazdálkodás
ítélet/döntés
Heves megye
Visonta
Jön a 17 milliárdos ítélet, legkésőbb januárban kasszához járulhat az e-jegy-ügy perének a győztese
Októberben várhatóan egy hetes tárgyalássorozat után hoz ítéletet a Nemzetközi Gazdasági Kamara (ICC) mellett működő választott bíróság a fővárosi elektronikus jegyrendszer bukása miatt indított perben – értesült lapunk. A döntéshozatalra 60 napja van a testületnek, így az ítélet még az idei évben megszületik. A Népszava ügyre rálátó forrása szerint nem várható sem további tárgyalási napok kitűzése, sem egyéb halasztó körülmény. Az ítélet elvben azonnal végrehajtható lesz, így a győztes fél már januárban a kasszához vonulhat, bezsebelve a bíróság által megítélt milliárdokat.
Dézsi Csaba András állítja, nem tudta, mennyiért bérlik a szolgálati autóját
Ahogyan arról - az ugytudjuk.hu információi alapján - lapunk is beszámolt, Győr önkormányzata, illetve polgármesteri hivatala összesen 3,6 millió forintot fordít havonta hat Audi bérlésére. Bár korábbi közérdekű adatigénylésükre nem kaptak választ, a megyei jogú város honlapjára végül csak „felkerült az addig féltve őrzött, szolgálati gépjárművekre vonatkozó belső szabályzat”, és a közpénzből fenntartott autók listája.
Stadionra még mindig jut pénz, az építési stop ellenére a kormány 109 milliárddal költ többet az eddig ismertnél
Az első félévben a költségvetésből 159 milliárd forintot fizetett ki a kormány állami beruházásokra az erre kijelölt költségvetési fejezetből, vagyis úgy tűnik, van foganatja a tavaly májusban elrendelt beruházási stopnak, hisz ez a tavalyi összeg alig tizede. Ugyanakkor a folytatásban már nem lesz ekkora a spórolás: a parlament elvileg 580 milliárd forintnyi beruházást engedélyezett idén a kormánynak, ám az saját hatáskörben már most 109 milliárd forinttal megemelte az előirányzatot, így a tervek szerint idén 689 milliárd forintot fizetnek ki.
Kamugyanús külügyi eljárás: 20 hónap után ledarálták a lélegeztetőgép-bizniszhez köthető papírokat
Feltűnően gyorsan, a beszerzést követő 20 hónapon belül megsemmisítette (selejtezte) a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) a 2020 márciusi lélegeztetőgép-beszerzéssel kapcsolatos iratok egy részét – derült ki azokból az dokumentumokból, amit a külügyi tárca küldött meg a Transparency International (TI) Magyarországnak egy kúriai ítélet nyomán. Lapunk 2020 nyarán elsőként számolt be arról, hogy szokatlan módon a KKM-en keresztül többszáz milliárd forint ömlött ki az államháztartásból. A Pénzügyminisztérium költségvetési beszámolójából az is kiderült, hogy a pénzt lélegeztetőgépek, maszkok és más egészségügyi felszerelések ellenértékeként fizették ki akkor még ismeretlen cégeknek a Covid-járvány elleni védekezés részeként.