language

Kulcsszavak:

bankok - pénzintézetek highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [78]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8   >  >>

Matolcsyékat is perelnék a Quaestor-botrány miatt

A Quaestor-károsultak nevében próbapert akar indítani Magyar György ügyvéd, aki számos becsapott embert képvisel. Szerinte a felügyeleti hatóságnak, a Magyar Nemzeti Banknak tudomása lehetett a Quaestor-brókerháznál folyó visszaélésekről, ezért felelősséggel tartozhat az ügyfeleknek okozott kárért.

Orgován Béla 500 ezerért vállalta a Quaestor vezetését

Megszereztük Orgován Béla botcsinálta Quaestor-vezér vallomását, amelyben elmondta, hogy hogyan és mennyiért vállalta el a 200 milliárdos kárt okozó cégcsoport vezetését a valódi irányító, Tarsoly Csaba helyett.

Unortodox receptre épül a médiacsoport

Közpénzből Matolcsy Györgyhöz több szálon kötődő médiabirodalom épül, derül ki a lapunk birtokában lévő dokumentumokból. A Népszabadság információi szerint a Vs.hu-t alapító, majd nemrég az Origót megvásárló New Wave médiacsoporthoz nemcsak alapítványi pénzek folytak, de állami hitelek is sok százmillió forint értékben. Az ügyben feltűnik Szemerey Tamás, Matolcsy György unokatestvére is.

Közpénzből lett nagyágyú a vs.hu

Több mint 600 millió forintot kapott tartalom-előállításra, illetve könyvkiadásra a Vs.hu kiadója és az Origo újdonsült tulajdonosa, a New Wave Media-csoport (NWM) a jegybanki alapítványoktól. A kiadó sajtóértesülések szerint Szemerey Tamás érdekeltsége, aki Matolcsy György MNB-elnök unokatestvére.

Rejtélyes befektetők vásárolták meg az MKB Bankot

45-45 százalékban a Blue Robin Investments S.C.A. és a Minerva Tőkealapkezelő Metis Magántőkealapja, valamint tíz százalékban a Járai Zsigmond volt pénzügyminiszter és jegybankelnök alapította CIG Pannónia-csoport tagja, a Pannónia Nyugdíjpénztár lesz az MKB Bank új tulajdonosa.

Unortodox pénzszórás a jegybanknál

Műkincsek, luxus irodaház, balatoni üdülő, bőkezű adományok – csak az utóbbi két-három év alatt közel 300 milliárd forintra rúgott az az összeg, amit nem feltétlenül a jegybanki alaptevékenységéhez köthető feladatokra költött vagy különített el a Magyar Nemzeti Bank (MNB) és annak alapítványai.

Hat és fél évre ítélték Kulcsár Attilát

Kulcsár Attila volt brókert hat év hat hónap börtönre és 230 millió forintos vagyonelkobzásra ítélte sikkasztás és más bűncselekmények miatt kedden első fokon a Fővárosi Törvényszék. A megismételt eljárásban Rejtő E. Tibor volt bankvezetőt és Forró Tamás vállalkozót, újságírót felmentették a vádak alól.
Találatok: [78]  Oldalak:   1 2 3 4 5 6 7 8   >  >>