language

Intézmények:

Buda-Cash Brókerház Zrt. highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [8]  Oldalak:   1

Tele van hibákkal Lázár listája

– Nem vitatjuk a vizsgálat jogosságát, és nekünk nincs is mitől tartanunk – így reagált lapunknak Kaposszerdahely kormánypárti polgármestere, Prépost László arra, hogy a Miniszterelnökséget vezető miniszter, Lázár János a múlt héten bejelentette: törvényességi ellenőrzést kérnek az Állami Számvevőszéktől annál a 24 önkormányzatnál, amelyek befektettek brókercégeknél.

„Hallottuk, hogy a rosseb egye meg!” – Almásfüzitőn kiborultak a Buda-Cash miatt

A Buda-Cash bedőlése nyomán Almásfüzitő 700 millió forintja látszik odaveszni. A településen vészforgatókönyv lépett életbe, az önkormányzatnál pedig azt találgatják: miben hibázhattak, ha épp az egyik állami hivatal által támogatott brókerháznál tartották a biztonságosnak hitt állampapírokat.

Körbefonják a Fideszt a brókerbotrányok szálai

Visszaüthetnek a Fideszre és a kormányra a Buda-Cash és a Quaestor bukása kapcsán sorra napvilágra kerülő információk. Nemcsak azért, mert a hatóságok munkájára árnyékot vet, hogy brókercégek százmilliárdos nagyságrendben csaphatták be ügyfeleiket, hanem azért is, mert a vállalkozások tulajdonosi szerkezete és üzletei sora is kapcsolódik a kormánypárt felső köreihez.

Egy fantomnak játszották át a Buda-Cash milliárdjait

Személyesen a Buda-Cash vezérigazgató-helyettese vásárolt négy nap alatt több mint 62 milliárd forintért értékpapírt Karácsony Miklósnak a brókerház négy regionális bankjának a pénzéből. A Buda-Cash 7920-as számú ügyfele biztos örülne a 62 milliárdos ajándéknak – ha nem fiktív személy volna.

Tóbiás teljes felelősségre vonást követel a brókerügyben

Az MSZP elnök-frakcióvezetője az ügyfelek teljes kártalanítását szorgalmazta az elmúlt napok bank- és brókerügyei kapcsán, azok okozóinak pedig szerinte teljes személyes vagyonukkal kellene felelniük a történtekért.
Találatok: [8]  Oldalak:   1