Helyek: |
|
Lapok: |
Lehallgatták a G20-küldöttségeket is
A brit kormány kommunikációs figyelőszolgálata (GCHQ) a húsz vezető, fejlett és felzárkózó gazdasági hatalom (G20) két magas szintű londoni értekezletén is lehallgatta a résztvevők elektronikus és telefonos adatforgalmát - írta hétfőn a Guardian.
Internetkávézókat is felállítottak a gátlástalan kémkedéshez
A brit titkosszolgálatok lehallgatták a 2009-es G20 találkozók résztvevőit; folyamatosan figyelték a telefonforgalmat, hozzáfértek a BlackBerry okostelefonokon folytatott levelezéshez, és jelszavakat is ellopták – derült ki a Guardian által ismertetett dokumentumokból.
A Gripen-vásárlást 'inkább kenőpénzek befolyásolták, mintsem az aktuális nemzeti érdek'
Elhagyta szülőhazáját, mert parlamenti képviselőként hiába tárta fel a dél-afrikai hadi beszerzések körüli korrupciót, politikustársai eltussolták az ügyet. A jelenleg Londonban élő Andrew Feinstein nemrég világhírt hozó könyvet írt a globális hadiipar árnyoldaláról, benne a magyarországi Gripen-beszerzés körüli, feltételezett visszásságokról. Szerinte nehezen elképzelhető, hogy épp a magyar üzletben nem volt csúszópénz.
Hét évet kapott a UBS csaló brókere
Hétéves börtönbüntetést kapott a svájci UBS bankház londoni részlegénél dolgozó és tiltott pénzügyi machinációival cégének legkevesebb 2,3 milliárd dolláros kárt okozó Kweku Adoboli.
Van bizonyíték a korrupcióra?
A magyar hatóságok évek óta állítják: nincs magyar érintettség a Gripen-botrányban, ezért eljárást indítani sincs ok. Most azonban birtokunkba került az ügy egyik brit tanújának ezeroldalas vallomása, amelyben magyar kenőpénzek kifizetéséről is beszél.
Telefonlehallgatási botrány: főszerkesztők a bíróság előtt
A Királyi Ügyészi Szolgálat keddi bejelentése szerint a rendelkezésre álló bizonyítékok alapján 19 vádpontban nyolc személy ellen emelnek vádat. Az időközben megszűnt bulvárlap, a News of the World vezetőségének tudtával tucatnyi híresség telefonját törték fel.
A Downing Streetig ér Murdochék keze
„Nagyon drukkolok Neked, nemcsak személyes barátként, hanem azért is, mert szakmailag is közös ügyünk ez” – ez egy sms tartalma, amelyet Rebekah Brooks küldött David Cameron brit kormányfőnek. Brooks akkor a Murdoch-birodalom brit cége, a News International (NI) vezetője volt.
Ma kérdezik ki a brit kormányfőt
Ma járul David Cameron brit kormányfő a Murdoch-médiabirodalom lehallgatási botrányát kivizsgáló Leveson-bizottság elé.
Vádemelés a brit médiafőnök ellen
A Murdoch-birodalom brit lapjainak telefonlehallgatási ügyében 2006 óta tart a vizsgálat, a héten már vádat emeltek. Többek között Rebekah Brooks, a News International vezérigazgatója ellen is.
Rupert Murdoch nem jó vezér
A westminsteri parlamentnek a médiáért is felelős kulturális bizottsága kedden tette közzé jelentését a brit lehallgatási botrányról.