language

Kulcsszavak:

hitelezés highlight_off

Lapok:

NOL (Népszabadság) highlight_off

NOL (Népszabadság)

A Népszabadság Magyarország legnagyobb országos politikai, közéleti napilapja volt 2016. októberi megszűnéséig. Az újság a rendszerváltásig az MSZMP központi lapjaként működött, a jogutód Magyar Szocialista Pártnak a hozzá kötődő Szabad Sajtó Alapítvány révén 2015-ig jelentős befolyása volt a lapra. 1990. szeptember 1-jétől a lapot a Népszabadság Rt. adta ki. 2003-ban a lap fő tulajdonosa a svájci Ringier magyarországi leányvállalata, a Ringier Kiadó Kft. lett. 2014 januárjában a Ringier és az Axel Springer-Budapest Kiadói Kft. fúziója miatt a Gazdasági Versenyhivatal döntése nyomán a portfólió egy részét (regionális lapok és országos média mellett a Népszabadságot kiadó cég 70,4%-át) az osztrák Vienna Capital Partners vette át, amelynek fő tulajdonosa Heinrich Pecina osztrák üzletember. Pecina médiacége, a Mediaworks 2015-ben az MSZP pártalapítvány és a munkatársak egyesületének tulajdonrészét is megszerezte. 2016. október 8-án a kiadó gazdasági okokra hivatkozva felfüggesztette a lap kiadását. Október 25-én Pecinától a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus Press Zrt.-hez került a Népszabadságot is tulajdonló Mediaworks Hungary Zrt. részvényeinek 100%-a, emiatt sokan politikai nyomásgyakorlást látnak a lap bezárása mögött.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [29]  Oldalak:   1 2 3   >  >>

Nem nyomoznak Botka ellen

Bűncselekmény hiányában elutasította a Csongrád Megyei Főügyészség azt a feljelentést, amelyet Német Ferenc, a Tisza Lajos Közéleti Egyesület elnöke hűtlen kezelés gyanúja miatt tett Botka László, Szeged polgármestere ellen.

Mintha egy gengszterfilmet néznék, olyan a Zsolnay története

„Mintha egy filmet néznék. Gengszterfilmet. Csak bámulok.” Így beszél a Zsolnay Porcelánmanufaktúra egyik volt dolgozója, amikor arról kérdezem, hogyan élte meg az elmúlt fél évet a gyárban. Pécsen még sokan érzik ugyanígy. Egy felettébb szövevényes történet szálait próbáljuk meg fölfejteni.

Húszmilliárdos kár Soltvadkerten, kenőpénzes hitelek, csőd, vádemelés

Húszmilliárd forint kár érte a soltvadkerti takarékszövetkezetet, miután vezetői és dolgozói hitelképtelen ügyfeleknek nyújtottak hitelt, valamint fedezetlen váltókat fogadtak be. Az ügyben 76 vádlott ellen indult eljárás – közölte a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség szerdán az MTI-vel.

Vajna újabb 1,2 milliárdos hitelt kapott állami banktól a 6,7 milliárd mellé

Újabb milliárdos hitelt kapott az állami tulajdonban lévő, a magyar export finanszírozására létrehozott banktól Andrew G. Vajna kormánybiztos – derítette ki a Népszabadság.

Unortodox receptre épül a médiacsoport

Közpénzből Matolcsy Györgyhöz több szálon kötődő médiabirodalom épül, derül ki a lapunk birtokában lévő dokumentumokból. A Népszabadság információi szerint a Vs.hu-t alapító, majd nemrég az Origót megvásárló New Wave médiacsoporthoz nemcsak alapítványi pénzek folytak, de állami hitelek is sok százmillió forint értékben. Az ügyben feltűnik Szemerey Tamás, Matolcsy György unokatestvére is.

Rejtélyes embereknek tartozik Lázár, Rogán és Szijjártó is

Több mint 340 millió forinttal tartoznak az országgyűlési képviselők meg nem nevezett magánszemélyeknek – összesített a Népszabadság. A legtöbb adósságot ismert fideszes politikusok – Lázár János, Szijjártó Péter és Kósa Lajos – halmozták fel. A képviselők banki tartozása meghaladja az egymilliárd forintot.

Elkezdődött a bandaháború az állami földek miatt

A haveri bérlők haveri földtulajdonossá váltak, s még csak saját pénzt sem kell betenniük a vásárlásba: a korábbi bérleti díj fedezi az olcsó állami hitel törlesztőrészletét – nyilatkozta a Népszabadságnak Ángyán József volt fideszes földművelésügyi államtitkár. Nem vigasztalja, hogy évekkel előre megjósolta: ez történik majd mindannyiunk közös tulajdonával.
Találatok: [29]  Oldalak:   1 2 3   >  >>