Kulcsszavak: |
|
Lapok: |
Sok százmillió közpénz elúszott, a szenny maradt
Kétévnyi parkoltatás után a Legfőbb Ügyészség a Fővárosi Ügyészségre tette át a XVIII. kerületi Cséry-telepen történt súlyos környezetszennyezés ügyét. Így egyelőre nincs válasz arra a kérdésre sem, hogy mire is költötte valójában a Fővárosi Településtisztasági és Környezetvédelmi Kft. (FTSZV) a veszélyes hulladékkezelésre kapott 300 millió forintot.
Orbán lánya, veje, meg a fatolvaj traktor – tettes nélkül
Orbán Viktor lánya és veje a lagzin egy traktor előtt látható a Story magazinban megjelent képen. Ez a traktor ugyanaz, mint amelyet a Népszabadság munkatársa korábban a Natura 2000 területen nagy mennyiségű fa engedély nélküli kivágása után talált a helyszínen.
„Köszönjük, Devecser! Köszönjük Kolontár!”
Hogy politikai érdekcsoportok lakjanak jól – mintha ez lenne a fő rendezőelve a kolontári vörösiszap-katasztrófa utáni nagyszabású állami építkezésnek, derül ki több hónapos kutatásunkból.
Hol landolt a vörösiszap-pénz?
Tudni szeretné az LMP, hogy milyen vállalkozások vettek részt a kolontári iszapkatasztrófa utáni helyreállításban. Mivel nem tudni pontosan, hogy mely cégeknél landolt a kármentesítésre felhasznált 30 milliárd forint, az ellenzéki párt a bírósághoz fordult.
Vörösiszap: einstandolt adományok
A Magyar Kármentő Alapba (MKA) egy év alatt befizetett, a kamatokkal együtt több mint kétmilliárd forintra növekedett pénzadomány mindössze hatodát, hozzávetőleg 350 millió forintot fordítottak november elejéig a tavaly októberi vörösiszap-katasztrófa károsultjainak közvetlen megsegítésére. Az érintettek azt mondják, a kormány rátette a kezét a civil adományokra.
Kik gazdagodtak meg a vörösiszap-tragédiából?
Udvari beszállítókat, offshore cégeket sejt az LMP azok között a cégek között, amelyek alvállalkozóként részt vettek a vörösiszap-katasztrófa környezeti kárainak felszámolásában. Lapunk a téma kapcsán augusztusban egy igencsak figyelemre méltó szálat talált a Fidesz gazdasági hátországát jelképező Simicska Lajoshoz és Nyerges Zsolthoz.
Fideszes ad hoc bizottság vizsgálja a Fidesz döntését
Másfél milliárd forinttal többet fizet a fővárosi önkormányzat a budapesti központi szennyvíztisztító egyik új főgyűjtőcsatornájának kivitelezéséért, mint amennyit feltétlenül szükséges lenne.
Másfél milliárdos szabálytalanságot sejt a fővárosi MSZP
Az MSZP fővárosi frakciója milliárdos gyanús beszerzést sejt a csepeli szennyvíztisztító egyik kapcsolódó beruházásánál. Horváth Csaba frakcióvezető szerint ezért sem engedi a Fidesz, hogy létrehozzanak egy vizsgálóbizottságot.
A rendőrök megcáfolták a mendemondákat
Nem igazolódtak azok a mendemondák, amelyek szerint a tavalyi vörösiszap-tragédia idején adományok tűntek volna el a katasztrófa sújtotta térségből. A rendőrség bűncselekmény hiányában lezárta az ezzel kapcsolatos nyomozást.
Az atomerőmű kiadta az összes bővítési tanulmányszerződést
Második nekifutásra immár kitakarások nélkül is eleget tett a Paksi Atomerőmű annak az áprilisi jogerős ítéletnek, miszerint az Energiaklub számára ki kell adnia a jövőbeni bővítését vizsgáló első, "Teller-projektnek" nevezett tanulmánykötet szerződéseit.