language

Lapok:

Népszava highlight_off

Intézmények:

Oktatási Minisztérium (OM) highlight_off

Kapcsolódó szervezetek:

Népszava

A nagymúltú baloldali napilapot 1877 májusában a Magyar Szociáldemokrata Párt lapjaként alapították. 1905-től kezdődően napilapként adták ki. A Horthy-rendszerben sajtóperek sokaságát zúdították az újságra, 1932-ben pedig betiltásra került. A II. világháború alatt hol működött, hol nem. A lap újraindítását 1945-ben Szakasits Árpád vezényelte és a Szociáldemokrata Párt központi lapja lett. 1948-ban az államosításokat követően a Népszava a szakszervezetek lapja lett, politikai véleményalkotásra nem volt lehetősége,a pártállam határozta meg a pédányszámot is. 1956 a Szociáldemokrata Párt visszavette a lap szerkesztését. A Népszavát 1957-64 között Kéthly Anna szerkesztette Londonban. A forradalom leverése után újra a szakszervezetek lapja lett a Népszava, amit a rendszerváltást követően privatizálták.

 

1994-ben a Fenyő János vezette Vico vállalatcsoport vette meg. Fenyő 1998-as meggyilkolását követően Fenyő özvegye a lapot eladta. Tulajdonosváltások hosszú sora után 2005-ben az MSZP közelébe került. A rendszerváltást követően a lap kiadója a Népszava Lapkiadó Kft. volt, jelenleg ezt a feladatot a XXI. század Média Kft. látja el 2016 óta óta. A Zrt.-t 2017-ben a Bécsben bejegyzett Horizont Handels und Industrie AG vette meg, mely Puch László MSZP-s pártpénztárnok érdekeltségébe tartozik. A napilapok piacának átalakulását követően a Népszava a legnagyobb példányszámú hazai politikai napilappá vált. 2019 áprilisában a Horizont AG eladta a Népszavát, az új tulajdonos Leisztinger Tamás egyik cége, a Proton Trade Zrt.

Találatok/oldal: Listázási sorrend:
Találatok: [9]  Oldalak:   1

Látványcsontvázak...

A Varga Mihály miniszterelnökségi államtitkár vezette gazdasági tényfeltáró bizottság befejezte munkáját. Összesen 63 témát ölel fel a jelentés, ennyi csontvázat találtak a tavalyi költségvetési szekrényben, ami - szerintük - meglepetésként érheti a közvéleményt, s az immáron több mint száz napja kormányzó politikusi csapatot is.

Belső kör is érintett lehet az ügyészségi kiszivárogtatásban

Ügyész vagy bíró is érintett lehet a legújabb kiszivárogtatási botrányban. Bár korábban kibogozhatatlan problémának tűnt, az ügyészség végül mégis belső vizsgálatot indított és juthatott is valamilyen eredményre a Katapult Mentorprogrammal kapcsolatban gyanúsított Borovszky Tímea kihallgatási jegyzőkönyvének kiszivárogtatója ügyében.

Most a faxgép szivárgott

Ha hivatalból nem indít eljárást az ügyészség, természetesen van arra mód, hogy azt más kezdeményezze - tájékoztatta lapunkat Bárándy Péter annak kapcsán, hogy a Budapesti Nyomozó Ügyészség nem indít vizsgálatot az ügyben, hogy hogyan került egy szélsőjobboldali sajtóorgánumhoz Borovszky Tímea ügyészségen tett vallomása.

Botrány a Katapult Mentorprogram körül

Korrupció gyanúja miatt visszavonta az oktatási tárca azt a 140 millió forint összegű uniós pályázatát, amelynek beadási határideje hétfőn járt le - közölte Mohácsi Viktória (SZDSZ) európai parlamenti képviselő kérdésre válaszolva egy keddi sajtótájékoztatón, hozzátéve, hogy a támogatási lehetőség szorosan kapcsolódik a Katapult Mentorprogrammal kapcsolatos visszaélésekhez.

A Katapult Mentorprogram folytatódik, a finanszírozása biztosított

A Zuschlag-ügyhöz hasonlította a Katapult Mentorprogram körüli szabálytalanságokat interpellációjában két fideszes politikus hétfőn az Országgyűlésben; Hiller István miniszter közölte: az ügy tisztázása túlmutat a közigazgatás határain, ezért március 12-én ismeretlen tettesek ellen feljelentést tettek.

Folyik a Katapult program vizsgálata

Jelenleg is tart az oktatási tárcánál a Katapult Mentorprogram támogatási forrásainak felhasználását ellenőrző vizsgálat, a tárcánál senkit sem függesztettek fel állásából - közölte a minisztérium pénteken az MTI-vel a Magyar Hírlap pénteki számában megjelentekre reagálva.
Találatok: [9]  Oldalak:   1