A lapot Pethő Sándor és Hegedűs Gyula alapította 1938-ban. Jobboldali, náciellenes lap volt. 1944-45 között rövid időre a német megszállás idején betiltották. Utána rendszert bíráló politika álláspontot nem közölhetett. 1953-tól a lap Nagy Imrét támogatta Rákosival szemben. 1954-ben a Hazafias Népfront lapja lett, de 1956-ban felvállalta a Petőfi-kör népszerűsítését. A forradalom vezető sajtóorgánuma és a kormány félhivtalos lapja lett. November 4-től 1957 szeptemberéig nem jelenhetett meg a lap.
A lapprivatizáció, a konfliktusok miatt a lap népszerűsége csökkent a rendszerváltás után. 1996-ban a Postabank lett a lap tulajdonosa. Ekkor egy mérsékelt, független jobboldali lapként működött. 2000-ben a Magyar Nemzet egyesült a Napi Magyarország nevű, radikálisabb jobboldali nappal, innentől nyíltan a Fideszhez közel álló lapként működött. A Nemzet Lap- és Könyvkiadó Kft. tulajdonosa a Fidesz volt pártpénztárnoka, Simicska Lajos volt. 2015-ben, a Simicska-Orbán szakítást követően ennél a lapnál is felállt a szerkesztőség Fideszhez hű része, a lap innentől polgári konzervatív, ellenzéki hangvételűvé vált. A 2018-as kampányban aktív szerepet vállalt korrupciós ügyek közlésével, de a kétharmados Fidesz-győzelem után Simicska hirtelen bejelentette: felfüggeszti a Magyar Nemzet kiadását. Utolsó száma 2018. április 11-én jelent meg. 2019. február 6-tól a Magyar Idők átvette az időközben megszűnt Magyar Nemzet nevét, miután Simicska médiabirodalmát újra a Fideszhez közeli oligarchákhoz került. A jelenlegi Magyar Nemzetet a Magyar Idők Kiadó Kft. adja ki, melynek tulajdonosa a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány nevű fideszes médiakonglomerátum.
A lap főszerkesztője: Toót-Holló Tamás.
Támogasd a sajtóadatbázis fenntartását rendszeres adományoddal,
hogy a korrupciós ügyek ne tűnjenek el a süllyesztőben!
A Racionet Zrt. volt Közgép tulajdonban álló cég meghívásos pályázatokon tucatnyi pénztárgépes szerződést kapott a NAV megbízásából, ezzel több mint 2 milliárdos megrendeléshez juttatták a baráti vállalkozásokkal közös konzorciumban szerződések egész sorát elnyerő céget. Az első megállapodásokat újabb pénztárgépszerződések és további 2 milliárdot érő üzlet követte. A NAV honlapján közzétett szerződések arra utalnak, hogy a megrendelések előre megkötött keretmegállapodás alapján zajlottak. Az online pénztárgépek forgalmazására első körben lengyel cégek kaptak engedélyt, több hónap után. Az ugyanazt a gépet forgalmazó LA Pénztárgép Kft.-nek mindez néhány hét alatt sikerült. A Kft. pénzügyi befektetője, az L. A. C. Holding tulajdonosa, Horváth László kiterjedt kormánykapcsolatokkal rendelkezik, több tisztséget is viselt az Orbán-kormányok ideje alatt. Egy másik cég, az AltCash is engedélyt kapott, a kiskereskedők tömegével szerződtek le kiskereskedők a kiterjedt kapcsolatrendszert élvező forgalmazóval, azonban a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal visszavonta a korábban kiadott forgalmazási engedélyét. A rendőrség korrupció gyanúja miatt vizsgálódott az ügyben. A kasszák bekötésével többek között a Mobil Adat Kft.-t bízták meg, amelynek Garancsi István, Orbán Viktorral közeli kapcsolatban álló vállalkozó a többségi tulajdonosa. A cég bevétele 2015-ben 2 milliárd forintra növekedett.
Kép forrása: machtech.hu
A Racionet Zrt. volt Közgép tulajdonban álló cég meghívásos pályázatokon tucatnyi pénztárgépes szerződést kapott a NAV megbízásából, ezzel több mint 2 milliárdos megrendeléshez juttatták a baráti vállalkozásokkal közös konzorciumban szerződések egész sorát elnyerő céget. Az első megállapodásokat újabb pénztárgépszerződések és további 2 milliárdot érő üzlet követte. A NAV honlapján közzétett szerződések arra utalnak, hogy a megrendelések előre megkötött keretmegállapodás alapján zajlottak. Az online pénztárgépek forgalmazására első körben lengyel cégek kaptak engedélyt, több hónap után. Az ugyanazt a gépet forgalmazó LA Pénztárgép Kft.-nek mindez néhány hét alatt sikerült. A Kft. pénzügyi befektetője, az L. A. C. Holding tulajdonosa, Horváth László kiterjedt kormánykapcsolatokkal rendelkezik, több tisztséget is viselt az Orbán-kormányok ideje alatt. Egy másik cég, az AltCash is engedélyt kapott, a kiskereskedők tömegével szerződtek le kiskereskedők a kiterjedt kapcsolatrendszert élvező forgalmazóval, azonban a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal visszavonta a korábban kiadott forgalmazási engedélyét. A rendőrség korrupció gyanúja miatt vizsgálódott az ügyben. A kasszák bekötésével többek között a Mobil Adat Kft.-t bízták meg, amelynek Garancsi István, Orbán Viktorral közeli kapcsolatban álló vállalkozó a többségi tulajdonosa. A cég bevétele 2015-ben 2 milliárd forintra növekedett. 2017-ben Garancsi István cége nagyjából 500 millió forintos profitra tett szert.
Ahogy azt korábban is sejteni lehetett, a Sagemcom Magyarország Kft. fogja telepíteni a hazai étel- és italautomatákba az adóhatósághoz való bekötéshez szükséges automata felügyeleti egységeket (afe). A közbeszerzési adatbázisban közzétett november elsején aláírt szerződés szerint a Sagemcom nettó 3,9 milliárd forintért fogja elvégezni ezt a munkát, az eredetileg tervezett 2,4 milliárd helyett.