Kulcsszavak: |
|
Akták: |
Feltárul Simicska bukásának titkos története
Egy átlagemberek által ritkán használt műszaki eszközt szerzett be Simicska Lajos az Orbán Viktorral folytatott háborúskodása utolsó hónapjaiban. Épp az üzleti birodalmának különböző cégeit irányító vezetőkkel tartott egy megbeszélést budai irodájában, amikor belépett egyik munkatársa, és átadott neki egy sárga készüléket. Simicska kézbe vette, és berakta a táskájába, miközben elmagyarázta a többieknek, hogy ez egy olyan mérőberendezés, amely jelzi, ha a környezetében túl nagy a káros sugárzás.
Nem csak az állami, a piaci hirdetéseket is eltéríti a politika, korrupcióval átszőtt az ügynökségi piac
Nem csak az állami, a piaci hirdetéseket is eltéríti a politika, korrupcióval átszőtt az ügynökségi piac
A Simicska–Orbán-kiegyezés titkai - A szabad elvonulás ára
Az elmúlt három évben akadt pillanat, amikor Simicska Lajos hajlandó lett volna kiegyezni Orbán Viktorral, de a felesége az utolsó percig tartotta benne a lelket. Április 8. után azonban a miniszterelnök már nem akart alkudozni. A fegyverletételt végül Nyerges Zsolt szíves közreműködésével hozták tető alá.
Jobbikos plakátolás Simicska felületein
Orbán-Simicska háború
Andy Vajna
Bakai Mátyás
Balásy Gyula
Csetényi Csaba
Csintalan Sándor
D. Horváth Gábor
Fazekas Csaba
Fonyó Károly
Kuna Tibor
Mészáros Lőrinc
Nagy Ajtony Csaba
Nyerges Zsolt
Orbán Viktor
Pauwlik László
Polt Péter
Pusztai Zsuzsanna
Schlecht Csaba
Simicska Ádám Lajos
Simicska Lajos
Szijjártó Péter
Tarr Péter
Tóth Orsolya
Vida Ildikó
Vona Gábor
Állami Számvevőszék (ÁSZ)
Budapest Főváros Önkormányzata
Fidesz
Heti Válasz (lap)
Hír Televízió
Jobbik
Közgép Zrt.
Lánchíd Rádió
Magyar Nemzet
Mahir Cityposter Kft.
Music FM rádió
New Land Media Kft.
Publimont Kft.
Young & Partners Kft.
ÁSZ-ellenőrzés
átláthatóság
hatalomkoncentráció
háttér
hirdetés
klientúra
média
nyomásgyakorlás
strómanok
Döntött a Fővárosi Törvényszék: Simicska az oszlopháború győztese
A felmondási okok nem megalapozottak, ezért érvényben van a fővárosi önkormányzat és a Mahir Cityposter közötti szerződés, azaz a Simicska Lajoshoz tartozó cég továbbra is működtetheti reklámoszlopait Budapest utcáin - döntött a Fővárosi Törvényszék.
A Simicska-média tündöklése és bukása
A Magyar Nemzet és a Heti Válasz eladásával vagy megszüntetésével és a Lánchíd rádió bezárásával (az októberben lejáró frekvenciaengedélyt nem hosszabbítják meg, ha minden igaz), úgy tűnik, Simicska Lajos egy időre biztosan kiszáll a magyar médiapiacról, ami pedig elég régóta elképzelhetetlen volt a jelenléte nélkül.
A TV2 eladása
Fővárosi hirdetőoszlop-mutyi
Jobbikos plakátolás Simicska felületein
Orbán-Simicska háború
Fonyó Károly
Liszkay Gábor
Nyerges Zsolt
Simicska Lajos
Advenio Zrt.
B-Reklám Kft.
ClassFM rádió
Fidesz
Hung-Ister Zrt.
Mahir
Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA)
Megapolis Media Zrt.
TV2 (televízió)
állami/önkormányzati szerződések
háttér
hirdetés
klientúra
média
nyomásgyakorlás
A semmiből jött a csodafegyver a Jobbik ellen
A Transparency International évekig kérte az Állami Számvevőszéktől, hogy a pártok önbevallásos kampányköltéseit vesse össze a "valósággal", ne csak a számlákat ellenőrizze. A szervezet eddig folyamatosan azt kommunikálta, hogy meg van kötve a keze, nem tehet ilyet. Aztán négy hónappal a választások előtt hirtelen megtáltosodtak, valószínűleg nem függetlenül a Fidesz–Jobbik-háborútól. Vona Gábor pártjának nincs jogorvoslati lehetősége, és azt sem tudják, az ÁSZ miből számolta ki a 330 milliós büntetést, de mindenképpen fizetni fognak, különben még nagyobb bajba kerülnek. Korábban egy párt sem kapott ilyen büntetést, pedig 2014-ben a Fidesz 2 milliárd forinttal túlléphette a kampányköltés törvényi kereteit.
Rogán Antal berendelte a fideszes önkormányzatok reklámszerződéseit
Miután kétharmad híján a Fidesznek nem sikerült rendet tenni a parlamentben a közterületi reklámok piacán, Rogán Antal minisztériuma kézi vezérléssel, önkormányzatonként egyesével próbálja rendezni a kérdést. Legalábbis erre enged következtetni az a lapunk birtokába jutott levél, amelyet a Miniszterelnöki Kabinetirodából küldtek az egyik budapesti fideszes önkormányzat jegyzőjének.
Sem az ÁSZ, sem az ügyészség nem vette észre, hogy változott a törvény
Már nincs hatályban az a szakasz az egyesülési törvényben, ami konkrétan utalt arra, hogy az ügyészség törvényességi ellenőrzési hatáskörében bírósághoz fordulhat egy párt működésével kapcsolatban. Egy erre való utalás azonban benne maradt a párttörvényben, és így az Állami Számvevőszék szerdán mégis az ügyészséghez fordult.
A Jobbik nem érti az ÁSZ-t, ami feljelentette őket
Az ügyészséghez fordult az Állami Számvevőszék (ÁSZ), mivel a Jobbik – többszöri megkeresésük ellenére – nem tett eleget az ÁSZ-ellenőrzéshez szükséges adatszolgáltatási kötelezettségének, ezzel pedig akadályozta a vizsgálatot. Az ÁSZ a 2017. július 10-én nyilvánosságra hozott, második félévi ellenőrzési terve alapján augusztus 10-én kezdte meg a Jobbik gazdálkodásának ellenőrzését.
Plakátháború: perek tucatjait indíthatja Simicska
Magyar György ügyvéd szerint jogsértő, ahogy a kormányhivatalok leszedik a Jobbik plakátjait, és azokat is, amelyek csak hasonlítanak rá.