Intézmények: |
|
Személyek: |
Orbán Viktor
Titkolja a kabinetiroda Rogánnak a vegyianyag-elosztó ügyében Kínába írt levelét, a Direkt36 beperelte a tárcát
Az oknyomozó portál közérdekű adatigényléssel fordult a kabinetirodához annak érdekében, hogy megismerhesse a levél tartalmát, illetve az arra érkezett kínai válaszokat. Ezt azonban a tárca nem volt hajlandó kiadni nekik, arra hivatkozva, hogy az iratok „döntés megalapozását szolgáló adatokat” tartalmaznak.
5,5 millió forintba került Orbán Viktorék bécsi luxuséjszakája tavaly júliusban
Hosszas várakozás után végre megkaptuk a Külügyminisztériumtól, hogy mennyibe került Orbán Viktor miniszterelnök és közel 40 fős kíséretének bécsi luxusútja tavaly júliusban. Bár Bécs csupán néhány óra autóút Budapesttől, Orbán és kísérete kint töltött egy éjszakát az osztrák kancellárral való rövid megbeszélés miatt. Ez meglehetősen drága döntés volt: a külügytől kapott adatok szerint a miniszterelnöki delegáció két ötcsillagos hotelben aludt, és a szállásköltség 5,5 millió forint közpénzbe került.
Kiperelték Orbán római útjának adatait, kiderült, mennyit fizetett a családtagjai repüléséért
A jogerős ítélet szerint a külügynek az út összes költségadatát ki kell adnia.
Orbán Viktor
Szijjártó Péter
Fővárosi Ítélőtábla
Honvédelmi Minisztérium (HM)
Külgazdasági és Külügyminisztérium
Magyar Honvédség
Miniszterelnöki Kabinetiroda
Miniszterelnöki Kormányiroda
Miniszterelnökség
adatigénylés
átláthatóság
gazdálkodás
ítélet/döntés
közadat
közigazgatás hallgatása
utazás
Európa
Horvátország
Magyarország
Olaszország
Minden harmadik külföldi útjára különgéppel repült Orbán Viktor
Összesen csaknem 380 millió forintba kerültek a miniszterelnök külföldi útjai 2020 januárja óta – tudta meg az rtl.hu. Orbán Viktor miniszterelnök a hivatalos tárgyalásokra minden harmadik alkalommal a „nem kormánygépként” használt, állami tulajdonban lévő Airbus A319-es géppel repült. A szállásokra 100 és 200 ezer forint között költöttek fejenként, de a miniszterelnök idei párizsi útján ennek többszörösét költötték erre.
Honvédségi gépek kormányzati használata
Gulyás Gergely
Havasi Bertalan
Kocsis Máté
Máté János
Nagy István (Fidesz)
Orbán Balázs
Orbán Viktor
Pintér Sándor
Rahói Zsuzsanna
Rogán Antal
Szijjártó Péter
Agrárminisztérium
Külgazdasági és Külügyminisztérium
Miniszterelnöki Kabinetiroda
adatigénylés
átláthatóság
gazdálkodás
juttatás
közadat
repülőtér / légügy
rokonok
túlárazás / pénznyelő
utazás
A Külügyminisztérium 541 ezer forintos kiadást vallott be Orbánék bécsi luxusútjáról
Orbán Viktor miniszterelnök idén július végén Bécsbe utazott, ahol Karl Nehammer osztrák kancellárral tárgyalt. Orbánnal ment legalább 3 miniszter és a delegáció teljes létszáma nagyjából 40 fő volt. A miniszterelnök és kísérete az osztrák főváros egyik legdrágább szállodájában aludt a találkozó napján, de a kirándulás költségeit sem parlamenti, sem újságírói kérdésre nem árulták el. Adatigénylésünkre 90 nap hosszabbítás után annyit közölt a kormányzati utazásokat szervező Külügyminisztérium, hogy 541 ezer forint költség merült fel az úttal kapcsolatban – augusztus végéig. Amit esetleg később fizettek, az ebben nincs benne.
Legalább 80 millióba kerülhetett Orbán bécsi és amerikai látogatása
Három hónapos időhúzás után végre részleteket árult el a kormány Orbán Viktor nagy visszhangot kiváltó bécsi és texasi útjairól. A Magyar Hanghoz érkező adatok alapján több tízmillió forintot költhettek a protokolláris programokra.
Honvédségi gépek kormányzati használata
Gulyás Gergely
Nagy Márton
Orbán Viktor
Szalay-Bobrovniczky Kristóf
Külgazdasági és Külügyminisztérium
Miniszterelnöki Kabinetiroda
Miniszterelnöki Kormányiroda
Miniszterelnökség
adatigénylés
átláthatóság
gazdálkodás
túlárazás / pénznyelő
utazás
Amerikai Egyesült Államok
Észak- és Közép-Amerika
Novemberig titkolná a kormány, hogy mennyibe kerültek Orbán texasi és bécsi útjai
A végsőkig elmegy az Orbán-kormány, hogy titokban tartsa belföldi és külföldi programjainak költségeit – ezzel szembesült a Magyar Hang, amikor közérdekű adatigénylésben érdeklődött a rendezvények büdzséjével, a résztvevők számával kapcsolatban.
Ezért kerülhetett Rogán Antalhoz egy újabb fontos védelmi-biztonsági pozíció
Szinte minden részlete titkos annak a védelmi-biztonsági reformnak, aminek a koordinálását egy olyan, most létrehozott központi szerv végzi majd, amelynek az élére Rogán Antal került.
Kiszivárgott iratok mutatják, hogyan diktálnak Orbánék a nemzeti hírügynökségnek
A Direkt36 birtokába került gyűjtemény tartalmazza az elmúlt négy évből a MTI belső levelezésének darabjait és más dokumentumokat. Ezek a dokumentumok megmutatják, hogyan vették át a politikai szempontok a független hírszerkesztés helyét a közpénzből működő szervezetnél, és mennyire magától értetődő, hogy a kormány kommunikációs emberei beleszólnak a tartalomba. A kormányzati kommunikáció érdekei több módon is érvényesülnek: az Orbán Viktor programjairól szóló tudósításokat aprólékosan, előre megtervezik, meghatározzák, mit fognak kérdezni tőle és mire kell helyezni a hangsúlyt; az MTI tudósítóit a minisztériumi sajtósok sokszor telefonon utasítják, hogyan írjanak meg egy anyagot; nemcsak a kormányszervek közleményeit kell gyakorlatilag szó szerint kiadni, hanem Mészáros Lőrinc tőzsdei érdekeltségének, az Opus Globalnak a közleményeit is; az MTI sajtónyilvános eseményeket tartalmazó gyűjtéséből a fideszes politikusok programjainak nagy részét szándékosan kihagyják, így a nem baráti sajtó nem is tud ezekről tudósítani
Bende Balázs
Havasi Bertalan
Karas Monika
Koltay András
Mészáros Lőrinc
Németh Zsolt
Orbán Viktor
Rácz Mária
Ráthy Sándor
Végh Sándor
Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt.
Magyar Távirati Iroda (MTI) Zrt.
Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA)
Miniszterelnöki Kabinetiroda
Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH)
Opus Global Nyrt.
átláthatóság
dezinformáció
hatalomkoncentráció
közszolgák a kampányban
média
Gigantmánia – Bekebelezi a Fidesz a plakátpiacot: az állam hirdet, a NER-háló kasszíroz
Egymást érik a köztereken a Fidesz kormányzati-politikai hirdetései, és nem csak a kampányban: ez is az elmúlt három Orbán-ciklus tanulsága. Az állandósult ellenzék- és Brüsszel-ellenes háborúban az állam szervezetei és vállalatai váltak a legnagyobb hirdetővé. Ez korábban nem volt így, az első Orbán-kormány húsz évvel ezelőtti leváltásakor még csak a harmadik helyig küzdötték föl magukat a központi költségvetés szervei. A szocialista–liberális kormányoknak módjukban sem állt piacot torzítani, nyakukon a Fidesz hideg leheletével.